מעורב ירושלמי: בירת ישראל עלתה בשיחה בין מיי וטראמפ

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
12:00 20/12/17

מעורב ירושלמי: בירת ישראל עלתה בשיחה בין מיי וטראמפ

על מה יש לשני מנהיגי עולם לדבר לקראת חג המולד? על ישראל ועל עוד כמה עניינים בוערים אחרים

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי עם טראמפ
חזרו לדבר. מיי וטראמפ מחויכים בביקור של מיי בארה"ב

ראשת הממשלה תרזה מיי התקשרה ביום ג׳ האחרון לנשיא טראמפ כדי לברך אותו לקראת כריסטמס. אחד הנושאים הראשונים שעלו בשיחה היה הכרתו של טראמפ בירושלים כבירת ישראל. מיי הדגישה את התנגדותה להצהרתו, ומצד שני הסכימה על חשיבותה של ארה״ב כמדינה שמקדמת הצעות חדשות לשלום ועל התמיכה הנחוצה של הקהילה הבינלאומית למאמצים אלה.

תזכורת: אחרי הכרזתו של טראמפ בתחילת החודש, מיי הגדירה אותה כהצהרה ש"אינה עוזרת" להגיע לשלום באזור. מיי מסרה אז גם כי אין תוכניות להעביר את שגרירות בריטניה מתל אביב והדגישה את עמדת ממשלתה על מעמדה של ירושלים: "היא צריכה להיקבע על ידי מו"מ בין הישראלים והפלסטינים, ובסופו של דבר, ירושלים צריכה להיות עיר בירה משותפת למדינה הישראלית והפלסטינית".

גם המשבר ההומניטרי בתימן עלה בשיחה בין המנהיגים ואולי הנושא החשוב ביותר ליחסים הכלכליים בין שתי המדינות – הברקסיט. מיי עדכנה את טראמפ בהתקדמות המו״מ מול האיחוד האירופי לקראת הפרידה הצפויה במרץ 2019, והשניים שוחחו על הצורך ברקימת עסקה בילטראלית מהירה, שיצטרכו לחתום עליה מיד אחרי הברקסיט.

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי עם טראמפ

מתי הפגישה החוזרת? מתוך ביקורה של מיי בארה"ב בתחילת השנה

הסכסוך המצויץ

זו הייתה השיחה הרשמית הראשונה בין השניים, אחרי הסכסוך הדיפלומטי המתוקשר והמצויץ. הסכסוך החל עם הציוץ מחדש של טראמפ בטוויטר בו שיתף סרטון אנטי-מוסלמי שיצרה "בריטן פירסט" – תנועת ימין קיצונית בריטית. הציוץ הזה נראה כתמיכה בארגון הזה ומיי ביקרה אותו וטענה כי "היה זה מעשה שגוי של הנשיא".

בתגובה, טראמפ צייץ: "תרזה מיי, אל תתמקדי בי. תתמקדי בטרור האיסלאמי הקיצוני ההרסני שמתחרש בתוך בריטניה. אנחנו מסתדרים!":

על פי ההודעה הרשמית, השניים לא שוחחו בטלפון על המקרה של "בריטן פירסט". מה שכנראה תרם להם לשים את הציוצים מאחוריהם הוא מחיקת החשבון של "בריטן פירסט" יום לפני כן על ידי טוויטר, וכך נמחק גם הציוץ מחדש של טראמפ. מועד הביקור הרשמי והמדובר של טראמפ בלונדון עדיין לא ידוע.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : דונלד טראמפ, פוליטיקה בריטית, תרזה מיי
יכול לעניין אותך