איזו מלכה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אטרקציות בלונדון, אירועים בלונדון, מה לעשות בלונדון ובבריטניה
09:48 30/05/22

איזו מלכה

חגיגות יובל הפלטינה, כלומר שבעים שנות מלכותה של מלכת בריטניה אליזבת השנייה, יצוינו בשורה ארוכה של אירועים בסוף השבוע הבא עלינו לטובה. הכנו לכם רשימה מסודרת של מיטב החגיגות והאירועים

המלכה אליזבת, מלכת אנגליה
מעולם לא חשפה דבר מה אישי באמת. המלכה אליזבת השנייה. קרדיט: Rouse/Ministry of Defence

שבעים שנותיה של הוד מעלתה מלכת אנגליה אליזבת השנייה על כס המלוכה יצוינו בשבוע הבא על ידי שורה ארוכה של אירועים ברחבי המדינה במהלך סוף שבוע מיוחד של חופשת בנק הולידיי בת ארבעה ימים בין התאריכים 2-5 ביוני. המלכה אליבת השנייה היא המונרך הבריטי הראשון שחוגג יובל פלטינה, לאחר שעלתה לכס המלוכה בגיל 25 ב-6 בפברואר 1952.

אז מה בחגיגות?

החגיגות יפתחו במצעד "גייסות הצבא" (Trooping the Color) המסורתי. יותר מ-1,400 חיילים במדי שרד חגיגיים, 200 סוסים ו-400 מוזיקאים יתאחדו לצורך מצעד שיצעד במלואו בפעם הראשונה מאז פרוץ מגיפת הקורונה. המצעד ייסגר עם מטס חיל האוויר המלכותי המסורתי, בו תצפה המלכה בת התשעים וחמש יחד עם כל בני משפחת המלוכה (כן, כולל הארי ומייגן) ממרפסת ארמון בקינגהאם. משואות יודלקו ברחבי בריטניה, איי התעלה, האי מאן, טריטוריות בריטניה מעבר לים, ולראשונה, בכל אחת מערי הבירה של מדינות חבר העמים.

כמו כן תתקיים תחרות יובל הפלטינה הרשמית וקונצרט פופ בארמון בקינגהאם (ובו תופיע להקת? ניחשתם נכונה, קווין). כמו כן המחלקה לדיגיטל, תרבות, מדיה וספורט (DCMS) מפצירה באנשים לשתף את התוכניות הפרטיות שלהם לרגל החגיגה המלוכתית ולהגיש אותם למפה אינטראקטיבית של חגיגות.

עד כה הועלו לאתר 311 אירועים ו-508 מסיבות רחוב או מפגשים פרטיים הכוללים הדלקת משואות, פיקניקים, ריקודי תה וינטג', ימי כיף משפחתיים ושינוי שמו של קטר קיטור לכבוד המלכה.

יום חמישי 2 ביוני

 יום ההולדת של המלכה, כפי שהחג נקרא במקור אל אף שזה לא באמת יום ההולדת שלה אלא אירוע שנתי המציין כעת את יום הולדתו הרשמי של הריבון הבריטי במשך למעלה מ -260 שנה, מעין מקבילה בריטית ליום העצמאות שלנו, תמיד נפתח במצעד חגיגי.

מצעד ומטס בלונדון, אנגליה, בריטניה - חגיגות יובל פלטינה למלכה אליזבת השנייה

החגיגות יפתחו במצעד מסורתי ומטס כמעט כמו שלנו

כאמור, המצעד המסורתי יתקיים ביום חמישי ה-2 ביוני 2022 החל מהשעה 11:00. כרטיסים לצפייה בישיבה של מצעד הגייסות כבר אזלו מזמן אבל מי שרוצה יכול לצפות בתהלוכה בזמן שהחיילים צועדים אל עבר בית משמר הסוסים וממנו כשהם עוברים במסעם בין ארמון בקינגהאם למגרש המצעדים.

במהלך הטקס, תהיה הזדמנות לצפות באירוע גם דרך מסכים גדולים שהוקמו בפארק סנט ג'יימס ובמוקדים נוספים  או פשוט בשידור חי בטלוויזיה של ה- BBC וסקיי, לא רק בבריטניה אלא גם בחו"ל.

הדלקת משואות של יובל הפלטינה: הדלקת המשואות היא בת מסורת ארוכה של בריטניה בחגיגת יובלים מלכותיים, חתונות והכתרות אבל היא שונה מאד מטקסי המשואות הישראליים. באנגליה מדליקים שרשרת משואות, כמו זו ששימשה בעבר ככלי לתקשורת והפכה כעת לסמל של אחדות בין ערים, גבולות, מדינות ויבשות ולעתים קרובות היא הנקודה המרכזית לכל התכנסות או חגיגה בריטית לאומית.

משואות בלונדון, אנגליה, בריטניה - חגיגות יובל פלטינה למלכה אליזבת השנייה

ממש לא דומה לטקס הדלקת המשואות שלנו

בשנת 1897, משואות הודלקו כדי לחגוג את יובל הפלטינה של המלכה ויקטוריה. בשנים 1977, 2002 ו-2012, משואות ציינו את יובל הכסף, הזהב והיהלומים של המלכה, ובשנת 2016 חגגה הוד מלכותה את יום הולדתה ה-90. מעל 1,500 משואות יודלקו ברחבי בריטניה, איי התעלה, האי מאן וטריטוריות בריטיות מעבר לים.

המשואה העיקרית , הכוללת את עץ העצים ("עץ" בגובה 21 מ', הבנוי מ-350 עצים קטנים יותר), תידלק בטקס מיוחד בארמון בקינגהאם בשעה 21:00.

ישנם שלושה סוגים של אירועי משואה:

  • משואות הקהילה – אלפי משואות יודלקו על ידי קהילות, ארגוני צדקה וקבוצות שונות ברחבי הממלכה וכאמור בטריטוריות בריטניה מעבר לים.
  • משואות חבר העמים – משואות יודלקו גם בכל ערי הבירה של חבר העמים – 54 בסך הכל.
  • המשואה הראשיץ – תואר ב -2 ביוני בטקס מיוחד בארמון בקינגהאם.

למידע נוסף ב: www.queensjubileebeacons.com

יום שישי 3 ביוני

טקס חג ההודיה: טקס חג ההודיה לשלטון המלכה יתקיים בקתדרלת סנט פול. פול הגדול, פעמון הכנסייה הגדול ביותר במדינה, יצלצל לרגל האירוע. הפעמון נעשה בשנת 1882 אך השתתק בשנות השבעים בשל מנגנון שבור. הוא שוחזר בשנת 2021 וצלצל בשמונה הזדמנויות מאז אך זהו האירוע המלכותי הראשון בו הוא יצלצל.

יום שבת 4 ביוני

הדרבי באפסום דאונס: בשבת תתשתף המלכה, בליווי בני משפחת המלוכה, בדרבי באפסום דאונס, מירוץ סוסים יוקרתי.

מירוץ סוסים באפסום באנגליה, בריטניה - חגיגות יובל פלטינה למלכה אליזבת השנייה

מירוץ סוסים מלא סטייל כנהוג

מסיבת פלטינה בארמון: מגישי הטלוויזיה קירסטי יאנג ורומן קמפ יובילו סיקור חי של מסיבת הפלטינה בארמון וישודרו בשידור חי ב- BBC. החגיגה תכלול שורה ארוכה של סלברטיז מעולם הבידור שיבואו יחד להרים למלכה בלילה של מחוות מוזיקליות. בין המשתתפים: כאמור, להקת קווין (איך לא), אלטון ג'ון, אלישיה קיז, דוראן דוראן, קרייג דיוויד (ידעתם שהוא יהודי?) ואפילו סם ריידר מהאירוויזיון האחרון הם חלק מהשמות הגדולים שיופיעו על הבמה הזו. באירוע כולו ישתתפו כ 22,000 איש, כולל 10,000 שהוקצו בהצבעה ציבורית ו-5,000 כרטיסים לעובדי מדינה.

יום ראשון 5 ביוני

ארוחת הצהריים הגדולה של היובל: מעל לשישים אלף איש כבר נרשמו לארח את ארוחת הצהריים הגדולה של היובל  בסוף השבוע של חגיגת יובל הפלטינה, עם אירועים הכוללים ניסיונות לשבור שיא עולמי של מסיבת הרחוב הארוכה ביותר אי פעם. יותר מעשרה מיליון אנשים ברחבי בריטניה צפויים להצטרף לחגיגות כדי לחלוק אוכל וחיוכים בכיף שלהם. אנשים ברחבי העולם גם יצטרפו ליותר מ-600 ארוחות צהריים בינלאומיות של חגיגות היובל המתוכננות ברחבי חבר העמים ומחוצה לו – מקנדה עד ברזיל, ניו זילנד עד יפן ודרום אפריקה עד שוויץ.

ההרשמה באתר thebigjubileelunch.com עדיין פתוחה אם אתם רוצים להתחיל מסיבת רחוב משלכם או כדי שתוכלו לגלות היכן האירוע הציבורי באזורכם.

תחרות יובל הפלטינה: כרכרת גולד סטייט, בהובלת משמר הליווי של המלכה, תעמוד בראש תחרות יובל הפלטינה. אגב, המלכה עצמה לא תיסע באופן אישי בכרכרה המלכותית של גולד סטייט אבל מובטחת הפתעה מיוחדת.

מסיבות רחוב בלונדון, אנגליה, בריטניה - חגיגות יובל פלטינה למלכת בריטניה אליזבת השנייה

מסיבות רחוב ענקיות

התחרות תשמש הזדמנות להתאסף ולחלוק כבוד להוד מלכותה. האירוע יגיע לשיאו עם שירת ההמנון הלאומי, "אלוהים נצור את המלכה" בביצועה של מקהלת גוספל ותזמורת הנחתים המלכותיים.

התחרות תעורר לחיים רגעים אייקוניים מתקופת שלטונה של המלכה וגם תציג לראווה את השינויים הגדולים שעברה החברה הבריטית ב-70 השנים האחרונות. 10,000 אנשים מעורבים באירוע, כולל הצבא, מעל 6,000 מתנדבים, שחקנים, עובדי ציבור ו -2,500 אנשים מהציבור הרחב.

מעבר לאירועים הרשמיים בלונדון והסביבה יהיו גם עשרות רבות של אירועים קהילתיים ברחבי הממלכה כמו תהלוכה של מכוניות בריטיות קלאסיות הכוללת 70 מכוניות בריטיות – אחת עבור כל שנה של שלטון המלכה – שתחצה 70 קילומטרים דרך קורנוול מבודמין לפנזנס ב -5 ביוני ביוזמה של המועדון הרוטרי של בודמין.

בינתיים, קטר הקיטור 34027 Taw Valley של רכבת עמק סברן יקבל את השם הזמני אליזבת השנייה ויצבע בסגול לרגל האירוע. בוויטבי שבצפון יורקשייר, אולם הנשפים הטי ובטי יארח מסיבת תה של אחר הצהריים עם זמרי וינטג' ב-3 ביוני, בעוד שב-5 ביוני תתקיים חגיגת יובל במכללת גרין בבריסטול למי שמזדמן לאזור. יש עוד הרבה מאיפה שזה בא אז קדימה, תתחילו לחגוג.


אולי תאהבו לקרוא כתבה על טיולים בלונדון בעקבות משפחת המלוכה:

אטרקציות מלכותיות: טיולים בלונדון בעקבות משפחת המלוכה

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אירועי יובל פלטינה למלכה אליזבת השנייה, אנגליה, בריטניה, ג׳ובילי, ג׳ובילי באנגליה, ג׳ובילי בבריטניה, ג׳ובילי בלונדון, ג׳ובילי למלכה, דרבי באפסום, הדלקת משואות של יובל הפלטינה, חגיגות יובל פלטינה למלכה אליזבת השנייה, חגיגות למלכה באנגליה, חגיגות למלכה בבריטניה, חגיגות למלכה בלונדון, יובל פלטינה למלכה, יובל פלטינה למלכה אליזבת, יובל פלטינה למלכה אליזבת השנייה, לונדון, מטס בלונדון, מסיבת פלטינה בארמון בקינגהאם, מצעד באנגליה, מצעד בלונדון, משפחת המלוכה, משפחת המלוכה באנגליה, משפחת המלוכה בבריטניה, משפחת המלוכה הבריטית
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *