דירה להשכרה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
21:56 25/03/15

דירה להשכרה

תחזוקה הולמת ויחסים טובים עם השוכרים יבטיחו תשואה נאה. כך תכינו בית להשכרה

רוכשי נכס לצורך השקעה, או בעלי בית המעוניינים להשכיר את הנכס שבבעלותם, חייבים לערוך התאמות בכל הנוגע לענייני הניהול והתחזוקה. בשלב הראשון, צריך בעל הבית להחליט כמה זמן ומשאבים הוא יכול להשקיע בנכס. אם יש לו מספיק הבנה וניסיון בשוק הנדל”ן, הוא עשוי לבחור לפרסם, לנהל ולתחזק את הנכס בעצמו. מי שמעדיף “ראש שקט”, יכול להשתמש בסוכנים, שיעשו את כל עבודת ההשכרה עבורו, ואף ייקחו על עצמם את התחזוקה והניהול השוטף. בכל מקרה, על בעל הבית להיות מודע לחובותיו הבסיסיות כלפי הנכס, הדיירים והתחזוקה.

יחסים טובים עם הדיירים הם הבסיס לחוזה שכירות טוב. שוכרים צריכים להרגיש בטוחים ובנוח במעונם החדש, ולדעת שהם מקבלים תמורה הולמת לדמי השכירות שהם משלמים. נכס שמתוחזק היטב מבחינת דקורציה, חימום ותפעול של המכשירים השונים, יגרום לשביעות רצון אצל הדיירים ויגדיל את הסיכויים שהם יישארו לתקופה ארוכה וישלמו דמי שכירות נאים עבור הנכס.

מה צריך לוודא לפני ההשכרה

המצב הכללי של הבית – ובפרט צנרת המים והביוב, מערכת ההסקה והגז ורשת החשמל – צריך להיבדק ולהימצא במצב תקין. באחריות בעל הבית לתקן ולתחזק את כל המערכות האלה, אלא אם נמצא נזק שנגרם באופן ישיר על ידי הדיירים כתוצאה משימוש לא סביר. רצוי שעיצוב הפנים של הבית יהיה נטרלי ובמצב טוב. הנכס יכול להיות מרוהט באופן מלא או חלקי, או לא לכלול ריהוט כלל – המצב האופטימלי תלוי בסוג הנכס ובתנאי השוק המקומיים. בכל מקרה, כדרישת מינימום, על בעל הבית לספק שטיחים באיכות סבירה, וילונות וגופי תאורה.

כדאי לזכור שבכל נכס יש בלאי טבעי, ולכן, סביר להניח שיהיה צורך לתחזק ולחדש מעת לעת את הפריטים המושכרים עם הבית.

את החפצים האישיים הנמצאים בבית – חפצי נוי, תמונות, ספרים וכדומה – יש לפנות מהנכס לפני כניסת הדיירים, במיוחד אם מדובר בחפצים בעלי בעלי ערך כספי או סנטימנטלי. פריטים מסוימים עשויים להיות מאוחסנים בעליית הגג, על סיכונו של בעל הבית, אך את כל הארונות והמדפים יש להשאיר פנויים לשימושו העצמי של הדייר.

גינות יש להשאיר במצב מטופח ומסודר, עם מדשאות גזומות. דיירים נדרשים לשמור את הגינה ברמה סבירה, בתנאי שבעל הבית סיפק להם את הכלים הדרושים לכך. אם הגינה גדולה מאוד או שהיא חשובה במיוחד לבעל הבית, ייתכן שיהיה כדאי לו לשקול לשלוח גנן פרטי מטעמו שישמור על מצבה.

נכס צריך להימסר לדייר בתחילת השכירות לאחר ניקיון יסודי ומקצועי. בסוף תקופת השכירות, באחריות הדיירים לעזוב את הנכס במצב דומה. אם הדיירים לא עמדו בדרישה זו, ניקוי מקצועי ייעשה על חשבונם.

ולבסוף, רצוי להשאיר לדייר מידע כתוב הנוגע לתפעול נכון של המערכות בבית – חימום מים, הסקה מרכזית, מערכת אזעקה, מכונת כביסה, מידע על יום איסוף האשפה וכולי. וכמובן, אין לשכוח לספק לכל דייר סט מפתחות.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *