"אור לגויים": צפו בשר בריטי משבח ומגן על ישראל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
19:27 13/12/17

"אור לגויים": צפו בשר בריטי משבח ומגן על ישראל

מרגישים שבבריטניה בעיקר שונאים את ישראל? הנאום של השר מייקל גוב באירוע של "ידידי ישראל במפלגה השמרנית" יגרום לכם לחשוב קצת אחרת

השר הבריטי מייקל גוב
מהלל. השר הבריטי מייקל גוב

ארגון "ידידי ישראל במפלגה השמרנית", ה-CFI, ערך אתמול (יום ג', 12/12) את האירוע השנתי. אל האירוע הגיעו 170 פרלמנטרים מהמפלגה השמרנית, מתוכם תשעה חברי קבינט. מבין הדוברים – שכללו את השר לענייני המזה"ת אליסטר ברט ושגריר ישראל בבריטניה מארק רגב – חשבנו שתרצו לשמוע את נאומו של השר מייקל גוב, שבמשך כמעט 15 דקות הילל את מדינת ישראל וכינה אותה "אור לעולם", עם קריצה לעיתוי האירוע – לקראת נר ראשון של חנוכה.

גוב, השר לענייני איכות הסביבה, המזון והאזורים הכפריים, הדגיש את תמיכתו הבלתי מעורערת בישראל. "לא ניתן היה להמציא סיפור הצלחה גדול יותר, ולא היה אפשר לדמיין מקור תקווה גדול יותר מאשר היצירה, השימור והשגשוג הנוכחי של המדינה היהודית היחידה בעולם", הוא אמר, והגדיר את מדינת ישראל כ"מגדלור של דמוקרטיה במזרח התיכון"; "ארץ של חוקים וחירות באזור המצולק על ידי אידאולוגיה קיצונית ודיכוי צבאי"; ו"חממה של טכנולוגיות מצילות חיים וחדשנות משחררת, בשכונה שבה אחרים תופשים חיי אדם כזולים ורוצים להחזיק אנשים במצב של עבדות מימי הביניים".

בנאומו הזכיר גוב את חגיגות המאה להצהרת בלפור בחודש שעבר והדגיש כי "אין עמימות" לגבי גאוותה של בריטניה ב"תפקיד ששיחקנו בהחזרת הריבונות היהודית בארץ ישראל". הוא הבהיר גם, כי "למרות שהצהרת בלפור הייתה אבן דרך חשובה בדרך להקמתה של מדינת ישראל, בריטניה לא נתנה לעם היהודי מדינה". שכן, ארץ ישראל "תמיד הייתה ותמיד תהיה מולדתו ההיסטורית של העם היהודי".

הנה הנאום מלא:

176 אירועים אנטי-ישראליים ברחבי בריטניה

על מתנגדיה ואויביה של ישראל אמר השר גוב כי הם אינם רוצים "ישראל קטנה", אלא הם רוצים שלא תהיה ישראל בכלל והוסיף כי ישראל מותקפת "לא בגלל הגבולות הנוכחיים", אלא "כי יש לה גבולות בכלל". "חיסולה" של ישראל הוא "הפרויקט הפוליטי של חמאס, השאיפה הצבאית של חיזבאללה, הפנטזיה האפלה של אל-קעידה", הכריז.

לדבריו, רק בחודש נובמבר האחרון היו 176 אירועים אנטי-ישראליים ברחבי בריטניה: "שישה ביום… והאקטיביזם הנחוש והבלתי נלאה הזה הוא עדות לתנועה המונעת על ידי אנרגיה אפלה וזועמת". "התנועה האנטי-ישראלית מקווה לנצל לא רק את הזיכרונות הדועכים ואת בורות הנעורים, אלא גם את הדעות הקדומות והמתחדשות מהסוג הגרוע ביותר", אמר.

"האנשים האלה ממשיכים להראות את הצבעים האמיתיים שלהם – שוב ושוב", הוא הוסיף, וציטט את קריאות המחאה מול השגרירות האמריקאית בלונדון על החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל. "הקהל לא קרא לפתרון של שתי מדינות. במקום זאת, הם קראו: 'ח'ייבר ח'ייבר יא יהוד, ג'ייש מוחמד סופ יעוד'. פירוש המשפט הוא: 'זכרו את ח'ייבר ח'ייבר, יהודים, צבא מוחמד עוד יחזור'".

את נאומו סיים גוב במילים: "למייסדי מדינת ישראל ולדורות אזרחיה – שסבלו כל כך, שעבדו מאוד קשה ושנתנו כל כך הרבה – אנחנו יכולים וחייבים להכיר תודה".

האירוע של ידידי ישראל במפלגה השמרנית בבריטניה

מכירים תודה. מתוך האירוע של "ידידי ישראל במפלגה השמרנית"

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : המפלגה השמרנית בבריטניה, ידידי ישראל במפלגה השמרנית, מייקל גוב, פוליטיקה בבריטניה
יכול לעניין אותך