חיים בסרט

פסטיבל הסרטים היהודי של בריטניה חוזר אלינו בשנתו ה- 26, שהוא שלעצמו הישג מרשים ביותר. עם תוכנייה עשירה ומגוונת מתמיד ושלל סרטים מז'אנרים שונים ובכל קצוות תבל, הכנו לכם סקירה של אלו שאנו ממליצים עליהם במיוחד

בחמישי האחרון, העשירי בנובמבר, בערב גאלה מיוחד ב BFI, נפתח פסטיבל הסרטים היהודי של בריטניה עם הסרט הישראלי עטור הפרסים 'קריוקי'. מדובר בפסטיבל הסרטים היהודי הגדול ביותר באירופה ואחד המובילים בעולם ובמשך עשרה ימים (מהעשירי עד העשרים בנובמבר) הפסטיבל מקרין בלונדון וברחבי הממלכה הבריטית שורה ארוכה של סרטים מגוונים מרחבי העולם (סרטים עלילתיים באורך מלא, סרטים קצרים, סרטי דוקו באורך מלא ודוקו קצרים, סרטי אנימציה ועוד) המתמקדים כולם, בצורה כזו או אחרת, בנושאים יהודיים (וישראליים, מטבע הדברים). כבכל שנה, תוכניית הפסטיבל מגוונת ומרתקת וקצרה היריעה מלהכיל את כל הסרטים המרתקים שיוקרנו שם אבל בחרנו מספר סרטים מז'אנרים שונים שעשויים לעניין אתכם.

סרטים בבריטניה - הסרט גוי של שבת

נוגע ללב. גוי של שבת

גוי של שבת

יום שלישי, 15 בנובמבר, 20:00
זוכה פרס הסרט היהודי בבריטניה

להבדיל מסרט עלילתי קצר בעל שם זהה שהוקרן בפסטיבל לפני כשנתיים ועסק בנושא מנקודת מבט הומוריסטית (יהודיה אורתודוקסית שעוצרת גבר שחור לא יהודי ברחוב כדי שיכבה את הויברטור שלה), הרי שסרט הדוקו הקצר הזה, 'גוי של שבת' עוק  אחר סיפורו הנוגע ללב של טרי נוויל, שלמרות שאינו יהודי הוא מתחזק ומתגורר בבית הכנסת רדלט. תיעוד מרגש של מערכת יחסים ייחודית בין אדם למקום.

כרטיסים – https://ukjewishfilmfestival.eventive.org/schedule/632c68fb608a51003081bbfa/tickets

[

שרלוט

אנימציה

 יום שלישי 15 בנובמבר, 18:40
+ שאלות ותשובות עם השחקנים קירה נייטלי, ג'ים ברודבנט, הבמאי אריק ווארין והמפיקה ג'וליה רוזנברג

"שרלוט" הוא סרט אנימציה יפהפה המבוסס על אוסף נרחב של 1,000 ציורים אוטוביוגרפיים שנמצאו לאחר המלחמה – הנחשבים בעיני אחדים לרומן הגרפי הראשון. הסרט המרהיב הזה שופך אור על חייה ויצירתה של האמנית היהודיה, ילידת ברלין, שרלוט סלומון. סלומון המחוננת, שכמו שאר בני ארצה היהודים נרדפה על ידי השלטונות הנאציים ושורת החוקים האנטישמיים שחוקקו, נאלצה לעזוב את מולדתה האהובה לדרום צרפת, שם המשיכה לצייר, תוך שימוש באמנותה כדרך להתמודד עם עברה הטראומטי ומשפחתה הבעייתית. בגיל 26, בעת שהייתה בהריון מתקדם, נרצחה סלומון באושוויץ והותירה אחריה את ציוריה המשמשים תעודה יוצאת דופן של חיי היהודים באירופה באמצע המאה שעברה. חייה של סלומון אמנם נקטעו באופן טרגי אבל הסרט 'שרלוט', עם קולה של קירה נייטלי בתפקיד שרלוט המובילה צוות שחקנים בריטי עטור כוכבים, מקים אותה לתחייה ומשמר את זכרה ואת אומנותה באורח נדיר.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

כרטיסים – https://www.curzon.com/ticketing/seats/MAY1-21660/

 

Fuck Me In Yiddish

הקרנה אונליין ביום שני 21 בנובמבר

סרט קצר ופרובוקטיבי משהו על סטנדאפיסט שאפתן שמקווה להתחבר לאביו המנוכר והאקסצנטרי אלא שבפועל פגישתם המיוחלת לא הולכת לפי התוכנית. שווה לצפות רק בשביל האב ובשביל כותרת הסרט.

כרטיסים – https://ukjewishfilmfestival.eventive.org/schedule/632c35f3ba2589008ffb2ba4

סרטים בבריטניה - הסרט יוני זירו

דרמה תקופתית חזקה. יוני זירו

יוני זירו

יום ראשון ה 13 בנומבר ב JW3 , 19:00
הקרנת בכורה בבריטניה

'יוני זירו' סרטם המשותף של הבמאי היהודי-אמריקאי ג'ייק פאלטרו (אח של ובמאי הסרט 'הלילה הטוב') וההבמאי והיוצר הישראלי תום שובל (גילוי נאות, חבר קרוב של כותב שורות אלו) עוקב אחר סיפורם של שלושה ישראלים שונים, ערב הוצאתו להורג של אדולף אייכמן ב-1962. נער בן 13, שומר של אייכמן במהלך המשפט  וחוקר מטעם התביעה, משמשים בסרט הזה לא רק כעדים להיסטוריה, אלא לוקחים ממש חלק פעיל ביצירתה. בעצתו של שובל, בחר פאלטרו לדבוק בשפה העברית עם צוות שחקנים ישראלים מעולה (יואב לוי, תום חגי והתגלית נעם עובדיה), לוכדים אירוע מכונן בתולדות המדינה הצעירה , רגע ששינה באופן דרמטי, בישראל ומחוצה לה, את האופן שבו מבינים וזוכרים את השואה. בהשראת אירועים אמיתיים, זוהי דרמה תקופתית מדהימה ומעוררת מחשבה.

כרטיסים – https://ukjewishfilmfestival.eventive.org/schedule/632afecbd0543b0053ea0978/tickets

סרטים בבריטניה - שרלוט גינזבורג בסרט 'האשמה'

שרלוט גינזבורג המקסימה ב'האשמה'

האשמה  (The Accusation)

 Picturehouse Central יום חמישי, 17
בנובמבר, 18:30

השחקנית הצרפתייה-בריטית המקסימה שרלוט גינזבורג (בתם של כוכב הפופ הצרפתי-יהודי סרג' גינזבורג והשחקנית הבריטית ג'יין בירקין) מככבת לצד בנה, בן אטאל, בדרמה חזקה ומעוררת מחשבה זו שביים בעלה, הבמאי הצרפתי-ישראלי איוון אטאל. אלכסנדר (אטאל), סטודנט מבריק בן 22, מואשם באונס מילה, בתו של החבר של אמו (גינזבורג). בעוד אלכסנדר נחוש להוכיח את חפותו, מילה נלחמת כדי להישמע: מקרה של האמת שלו נגדה. הקונפליקט בין תחושתו של אלכסנדר לקבל יחס לא הוגן לבין רגשותיה המורכבים של מילה כלפי מין, המושפעים מהחינוך היהודי האורתודוקסי שלה, הופך את ההגעה לפסק דין ברור לכמעט בלתי אפשרית. "האשמה", המבוסס על רומן רב-מכר באותו שם, היא דרמת #MeToo מרתקת, הבוחנת את הצד העכור של ההתנהגות האנושית.

כרטיסים –
https://ticketing.picturehouses.com/Ticketing/visSelectTickets.aspx?cinemacode=022&txtSessionId=80024&visLang=1

 

איתמר בן כנען הוא סופר ועיתונאי, עורך האתר עלונדון

למאמרים נוספים מאת איתמר בן כנען
תגיות:
ֿ
אירוע לישראלים בלונדון
אנגליה
ביקורת קולנוע
בריטניה
בתי קולנוע בלונדון
המלצות קולנוע
הממלכה המאוחדת
הקהילה הישראלית בלונדון
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מה לעשות בלונדון
סרטים בבריטניה
סרטים בלונדון
פסטיבל הסרטים היהודי
פסטיבל הסרטים היהודי בבריטניה
פסטיבל הסרטים היהודי בלונדון
פסטיבל הסרטים היהודי של בריטניה
פסטיבל הקולנוע בלונדון
פסטיבל קולנוע בבריטניה
פסטיבל קולנוע בלונדון
פסטיבל קולנוע ישראלי בלונדון
פסטיבלים בלונדון
קולנוע בבריטניה
קולנוע בלונדון

כתבות נוספות של איתמר בן כנען