סטארט-אפ חדש מציע טיסות בתשלומים. האם הוא באמת משתלם?

אתר מהפכני מציע פלטפורמה של הזמנת כרטיסי טיסה דרך חברות התעופה השונות - לביקור בישראל או ליעדים רחוקים יותר

האתר Flymble, שהושק לאחרונה בבריטניה, מאפשר כבר בימים אלה לרכוש טיסה באשראי אם חסרים לכם המזומנים לרכוש את המחיר המלא מראש. תידרשו לשלם מראש רק אחוז מסוים מערך הכרטיס ואת היתר לפרוס בתשלומים על פני החודשים הבאים.

כך מצאנו, לדוגמה, טיסה של איזי ג׳ט בין לונדון לוטון לנתב״ג בתאריכים 26/12/2017 – 1/1/2018. כשבוחרים פריסה ל-10 תשלומים – המחיר הסופי הוא £1015.58. המחיר כולל דמי שירות לא צנועים של 17%. צריך לשלם מראש £234.38 (כ-23% מערך הכרטיס) ולאחר מכן £78.13 מדי חודש. אם להיות קטנוניים, זה יוצא שתשלמו 10 פני יותר מהמחיר הסופי.

אם בוחרים את אותה טיסה בפרישה ל-3 תשלומים. דמי השירות יורדים ל-10.5%, והמחיר הסופי יהיה £959.15 (כ-£56 פחות, בהשוואה ל-10 תשלומים).

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

הכל התחיל בגלל טיסה לתאילנד

שני השותפים שהקימו את הסטארט-אפ ביוני 2016 – וינסנט האס והנרי ווינאנדטס – חשבו על הרעיון כשהם תכננו טיול לבנגקוק. הכרטיס עלה 500 פאונד ולא היה להם מספיק מזומנים כדי לקנות אותו. לקח להם חודשיים לחסוך את הסכום הדרוש ועד אז מחיר הכרטיס כבר עלה בעוד 200 פאונד. השניים החליטו לעזוב את הקולג' שבו למדו ועברו ללונדון כדי להקים חברה שתציע פתרון לבעיה הזו.

"המטרה שלנו היא להפוך את הנאת הטיול נגישה לכולם, על ידי המצאה מחדש של מימונו לכל מי שמתוסכל או שאין לו גישה לשיטה הבנקאית המסורתית, הלא-ידידותית והמיושנת", אומר ווינאנדטס. "אנחנו חיים בחברה מיידית, שבה הכל עובד מהר יותר, ולא מבינים מדוע הגישה הזו צריכה להיות שונה כשמדובר בהזמנת טיולים", מוסיף האס.


skyscanner generic 728x90

האותיות הקטנות

– הטיסות מתאימות להזמנה מינימום שבועיים מראש.
– ניתן לפרוס את התשלומים רק בין שלושה לעשרה חודשים.
– צריך לעבור בדיקת אשראי (credit check), כמו כל רכישת שירות אחר בתשלומים.
– האתר גובה דמי שירות בין 10.50% ל-17%, בנוסף לתשלום על הכרטיס עצמו.
– הכרטיסים המוצעים הם בטווח המחירים £250 – £2,000 בלבד.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
אתרי כרטיסים בלונדון
טיסה לישראל
טיסות בתשלומים
טיסות לארץ

קרא עוד