מדריך לשוכר המתחיל

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
17:40 30/01/14

מדריך לשוכר המתחיל

מעוניינים לשכור בית/דירה ולא יודעים מאיפה להתחיל? הטור הבא יספק לכם מידע בסיסי וחיוני וטיפים שכדאי לזכור

מחיר ומיקוח

הקריטריון הראשון שיש לקחת בחשבון הוא כמובן מיקום. אם יש לכם רכב, או שאינכם תלויים בילדים ויכולים להשתמש בתחבורה הציבורית, שווה לבדוק אפשרות להתרחק לפרברי העיר ולהשיג תמורה גבוהה יותר עבור תקציב דומה. לכן כדאי לעשות שיעורי בית לגבי המחירים באזור. לרוב, יש מקום למיקוח קל במחיר – הכול שאלה של היצע וביקוש. באזורים מסוימים סוכנים מראים נכס פעם אחת וחותמים חוזה ובאזורים אחרים יתכן שיראו את הנכס במשך מספר שבועות לפני שייחתם חוזה.

שאלות לסוכן

כשאתם מתקשרים לסוכנים לקבוע פגישה כדי לראות את הדירה, שאלו אותם:

• מתי תאריך הכניסה? (לרוב בעלי הבתים יהיו מוכנים להמתין שבוע-שבועיים בין דיירים. מעבר לזה, הם מפסידים שכירות ויעדיפו דייר שייכנס מיידית או שתתבקשו לשלם עבור חלק מהתקופה שהנכס יהיה ריק).

• מה העלויות הנוספות המעורבות בחתימה החוזה? לרוב תתבקשו לשלם אדמיניסטרציה לסוכן (סכום שלא יוחזר), חודש שכירות מראש וכשישה שבועות פיקדון. יתכן ותהיה עלות עבור ניקיון ובדיקת מצב הנכס.

• מתי פורסם הנכס ואם מוזמנים אנשים נוספים לביקור? אם מגיעים אנשים נוספים, נסו להקדים והיו מוכנים עם פיקדון כדי להבטיח לעצמכם את הנכס.

מה לבדוק בחוזה

כאשר סיימתם את שלב חיפוש הדירה/בית ואתם שלמים עם החלטתכם, תתבקשו לשלם סכום של כשבועיים ולחתום על מסמך המפרט את הנכס ואת תנאי החוזה. חשוב לדעת שלרוב הסכום הזה לא יוחזר במידה ושיניתם את דעתכם או שמסיבה כלשהי לא תוכלו להיכנס לדירה/בית ולהשלים את חלקכם בחוזה שהוסכם.

קראו את המסמך שעליו אתם חותמים בקפידה, שימו לב שמצוינים בו:

• הכתובת המדויקת של הנכס.

• השם המלא של בעל הנכס (יכול להיות אדם פרטי/חברה/עירייה).

• שמכם המלא כפי שיצוין בחוזה ושתואם לשאר המסמכים שתתבקשו לספק.

• תאריך הכניסה ומשך תקופת החוזה – חשוב לשאול מתי ניתן לשבור את החוזה ומה ההתרעה שתידרשו לתת מראש (בדכ הודעה בכתב, חודשיים לפני).

• פרטים נוספים/בקשות מיוחדות – חשוב מאוד לציין כבר בשלב הזה את הבקשות המיוחדות שלכם. מרבית בעלי הבתים יהיו נדיבים יותר בשלב הזה ויתחייבו למה שיצוין בהסכם הראשוני. בקשו ריהוט לפי הצורך במידה ולא קיים בדירה/בית, או להחליף ריהוט בלוי. בקשו להוציא ריהוט מיותר אם אין לכם צורך בו (לא לכל בעלי הבתים יש אחסון וייתכן שלא יסכימו לספק ריהוט או להוציא, אך זו ההזדמנות הטובה ביותר לבקש). בקשו ניקיון יסודי לפני תאריך הכניסה – בדקו את המקלחת, אם צריך לחדש את הסיליקון, צביעה, או אם נדרש לחדש ולרענן את מצב הנכס. בדקו שאין סימנים של רטיבות או נזילות ובקשו לבדוק או לתקן במידת הצורך (בנכסים רבים יהיו סימנים לרטיבות – לא להיבהל… אפשר לתקן ולאטום).

• שאלו לגבי הסדרי החנייה אם זה רלוונטי לגביכם.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף הצטרפו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

Booking.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *