מטיול תרמילאות בהודו לסיבוב הופעות עולמי ועכשיו לונדון: הכירו את לימור בלס

היא שיתפה פעולה עם ברי סחרוף, דניאל סלומון ומישל לגראן, והופיעה בהודו, באפריקה ובאירופה. עכשיו הזמרת-יוצרת לימור בלס נמצאת בלונדון והיא רוצה לשיר בכל מקום: באולמות הגדולים, בפאב השכונתי ואפילו בביתכם

האמת שבכלל לא חשבתי על קריירה בינלאומית. החומרים שכתבתי עד לפני שנתיים היו ברובם המכריע בעברית, והקהל מבחינתי היה ישראלים בלבד. הוצאתי אלבום שכולו בעברית, שיתפתי פעולה עם כמה מהיוצרים הגדולים ביותר במוזיקה הישראלית: ברי סחרוף, דניאל סלומון, קובי אשרת, אבי בללי… הופעתי וכיוונתי רק לארץ. כי הטקסט עבורי הוא הדבר הכי חשוב. וכמה שבן אדם יכול ליהנות מהשירה ומהנגינה שלי, אם הוא לא מבין מה אני אומרת, אני מרגישה שנתתי לו רק חצי חוויה. אולי אפילו שליש.

כנראה בגלל זה, כשיצאתי לטייל בהודו לפני שנתיים, ופגשתי המון אנשים שניגנתי ושרתי להם אבל לא הבינו מילה, תת-המודע שלי התחיל לעבוד בלי שידעתי, ופתאום, בעודי יושבת לשפת אגם בצפון הודו – יצא לי שיר באנגלית. אבל לא סתם שיר. שיר עמוק, חזק, נוקב, שאני אומרת בו בדיוק את מה שאני רוצה להגיד. שאני ממש מצליחה לבטא בו את מי שאני באמת – רק באנגלית. זו הייתה הפעם הראשונה שזה קרה לי. עד אז שירים מסוג כזה הצלחתי לכתוב רק בעברית, ומאוד התרגשתי מהחוויה החדשה, שהגיעה כמו קסם. אבל הקסם הזה היה רק ספתח למה שעתיד היה לקרות לי בהודו.

למה לונדון?

בלי שתכננתי, ודרך שרשרת של מפגשים ואירועים פלאיים, שהתחילה במפגש מקרי עם מפיק פסטיבל מוזיקה ששמע אותי בפאב קטן במנאלי והתלהב, טיול התרמילאות בהודו הפך לקריירה בינלאומית. שני סיבובי הופעות נרחבים ומתוקשרים בפסטיבלים ברחבי הודו, הופעות בגאנה שבאפריקה, והכל בתיווך ומימון שגרירויות ישראל בעולם.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

כל זה קרה בשנתיים האחרונות, וכך קרה שנפתחתי לעולם. חיידק הנדודים וההופעות בעולם רק גדל וגדל, מה שהביא אותי ללונדון. למה לונדון? כי פה צמחו הביטלס ומעבר לפינה זה ממש אייבי רואד, ומכאן יצאו אגדות מוזיקליות אדירות ובכלל… כמו שאומר השיר; "בלונדון יש מוזיקה טובה".

אז החלטתי לנחות לחודש אחד בלונדון ולבדוק מה קורה פה. להופיע בכל מקום שאוכל. מועדונים, אירועים תרבותיים ואפילו בתים. בתים? כן, בתים… בארץ אני מופיעה המון בבתים של אנשים, וממש בא לי לעשות את זה גם כאן. אני מציעה את המופע "בשיטת הכובע": אתם מזמינים חברים אליכם הביתה ואני מגיעה עד אליכם עם המופע שלי. בסוף המופע, עובר כובע וכל אחד בקהל משלם על המופע כרצונו. למה אני עושה את זה ככה? כי אני סומכת על אנשים. שאם הם באמת מתרגשים ונהנים, הם ישלמו בכיף. ויותר חשוב מזה – אני סומכת על עצמי, שאגרום להם באמת-באמת להתרגש.

אני זמינה להופעות בלונדון לאורך חודש מרץ ועד 10 באפריל. אם נשמע לכם כיף ומסקרן הופעה כזאת בבית, בחברה או בארגון – או לחילופין יש לכם אירוע כלשהו, ואתם מעוניינים במופע מוזיקה איכותי – ובכלל אם בא לכם לקבל עוד פרטים, כתבו לי לפייסבוק למייל או לוואטספ: +972-52-6649606

תגיות:
הופעות מוזיקה בלונדון
ישראלים בלונדון
לימור בלס
לימור בלס בלונדון
מוזיקאים בלונדון
מוזיקאים ישראלים בלונדון
מוזיקה