טייק שלישי: החרם על פסטיבל הטלוויזיה והקולנוע הישראלי בלונדון נמשך

הקרנות של סרטים בפסטיבל "סרט" בוטלו בגלל חשש ממהומות של הבי-די-אס

אחרי ההפגנות בערב הפתיחה באדינבורו, פעילי הבי-די-אס הפריעו במהלך סרט שהוקרן אתמול בבית הקולנוע "דיוקס אט קומדיה" בברייטון, במסגרת פסטיבל "סרט". המפגינים רכשו כרטיסים להקרנה ואז החלו להתפרע באולם עד שהוצאו ממנו.

ראו בסרטון הבא:

הציוץ של הקמפיין לסולידריות עם פלסטין בברייטון:

בעקבות המאורעות, לעלונדון נודע כי רשת בתי הקולנוע "פיקצ'ר-האוס" (שבבעלותה גם בית הקולנוע בברייטון) החליטה לבטל לא פחות מארבע הקרנות של סרטי הפסטיבל בלונדון. הרשת התקפלה בשל פחד מהפגנות אלימות נגד הפסטיבל ומחשש לביטחון עובדי המקום, בייחוד בגלל המתרחש בגבול עזה.

"זו מכה קשה לאידיאלים ולמטרתו של הפסטיבל", נמסר ממארגנות SERET. "כמיצג כוללני וא-פוליטי של כל הקהילות בישראל, פסטיבל 'סרט' נשאר מחויב להציג סרטים מצוינים של קהילות יהודיות, דרוזיות, ערביות, דתיות וחילוניות. אנחנו לא נכנעות ללחץ הזה ולא נרים ידיים. הפסטיבל ימשיך השנה, ב-JW3 וב'פיניקס'. בבקשה אל תוותרו על תמיכתם והגיעו לצפות בסרטים כדי לוודא שכל הקרנה תהיה מלאה. פסטיבל 'סרט' יחזור בקנה מידה גדול יותר בשנה הבאה בלונדון ובמקומות רבים אחרים".

*** עדכון (15 במאי, 17:00): לעלונדון נמסר כי רשת "פיקצ'ר-האוס" חזרה בה מהחלטתה לאחר בחינה מחודשת של העניין, וכשהבינה שזו הייתה "טעות" מצדם לבטל את ההקרנות.

לחצו כאן לתוכנייה המעודכנת של פסטיבל "סרט" בלונדון.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
בידיאס בלונדון
הפגנות בבריטניה
הפגנות בלונדון
חרם בבריטניה
חרם בלונדון
פסטיבל סרט