זמרת עם נשמה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
15:42 25/01/04

זמרת עם נשמה

אביבית כספי צמח, זמרת עם הרבה נשמה, נשואה לעודד – מוסיקאי וצלם מקצועי. נולדה באשדוד ומזה שנתיים גרה בבייקר סטריט – לונדון. היא יוצאת להקת 'צעירי תל אביב', כוכבת התוכנית הישראלית "לא כולל שירות" ובוגרת 'רימון' לג'אז ומוסיקה מודרנית.

פגשתי את אביבית כספי צמח אחרי הופעה מרגשת ומלאת אנרגיה במועדון Cobden Club בקנזל רואד. לותיקים היא אינה מוכרת, אבל לצעירים שבינינו פרצופה מוכר. אביבית השתתפה בתוכנית המאוד פופולארית בטלוויזיה הישראלית: \'לא כולל שירות\' בכיכובם של להקת צעירי תל אביב.

זהו בעצם היה הצעד הראשון שלך לתוך עולם הבידור והבמה?

ניסיון הבמה שלי התחיל בגיל 10 כשהשתתפתי בפסטיבל הילדים וביצעתי שיר של גידי גוב אין לי כסף אין לי (בתקווה לעתיד טוב יותר א.י.) ושנה אחר כך ביצעתי את הטייפ הכי גדול בעיר של שרי צוריאל.

במהלך לימודייך ב\'רימון\' המשכת להופיע?

הופעתי בתוכנית לילה גוב, שרתי עם התזמורת הפילהרמונית והסינפונט של רעננה, ושיחקתי גם במחזמר הלב. בפרוייקט הסיום ב\'רימון\', שזכה כפרוייקט מצטיין, ביצעתי שירים שלי בליווי צ\'לו, אבוב וגיטרה קלאסית.

איך לונדון השתלבה בתוכניות?

חלומי היה להיות זמרת בינלאומית. מגיע הרגע בו אתה אומר לעצמך שאם אתה רוצה באמת, אז אתה פשוט חייב לעשות את זה. ההחלטה לא הייתה פשוטה, הרבה יותר קל להישאר בארץ. היו לי הצעות מפתות ואני מניחה כי הייתי יכולה לפתח קריירה מצליחה בארץ. הטריגר היה כשעודד ולהקתו החליטו לעזוב ללונדון.

איך הייתה הנחיתה בלונדון?

בהתחלה לא היה קל. הגענו לשיא החורף והקור והיה פשוט נורא. נודע לי כי להקת זוהר מחפשת זמרת שיודעת עברית וערבית, מישהי אתנית. הם קיבלו אותי ללהקה, ולאחר שלושה שבועות כבר הופעתי עמם על הבמה בפסטיבל \'גלסטנברי\' ואחכ בפסטיבלים אחרים. אחרי ההופעה הראשונה כתבו עלי ב\'איבנינג סטנדרד\': אביבית, זמרת אורחת ערבייה, בעלת מראה מעורר, קול מרחף, פשוט חזיון בלבן. היה מדהים לקרוא את זה. קצת קשה להם להבחין כנראה במוצא… אבל לא נורא.

ניסית לפתח קריירה עצמאית?

יש בלונדון מקומות רבים שעורכים ערבים הנקראים Open Nic. הופענו במספר מקומות כאלו. במועדון שנקרא 12 Bar Club, בעל המקום אהב את הופעתי עם עודד, שליווה אותי בגיטרה, ושאל אם אנחנו מעונינים לקבל שעת הופעה. כמובן שהסכמנו מיד.

ומצמד אתם גדלים והופכים ללהקה?

פגשתי ב\'סיינסברי\', לגמרי במקרה, את המתופף של זוהר, פרסטון היימן, שניגן בעבר עם קייט בוש ומאסיב אטאק. הזמנתי אותו להופעה, שבסופה הוא אמר שישמח לנגן איתנו. לאחר מכן צרפנו את עומר מרנז, בסיסט ישראלי ולאחרונה גם את דור קלמן שמנגן בטבלה (כלי נגינה הודי א.י.). חוץ מההופעה עם הלהקה, אני גם משתפת פעולה בהקלטות טרקים עם אומנים מקומיים.

מאלו זמרים אחרים את מושפעת?

אני מושפעת מקשת מאוד רחבה של סגנונות מוזיקליים. אני מאוד אוהבת את ביורק ואת פרינס, ואף ראיתי הופעות שלהם. אני נמשכת גם למוזיקה ערבית של אום כולתום וורדה ולטרקים של צ\'יל אאוט.

לדעתי ריטה פשוט מופלאה, וקורים בארץ דברים מדהימים בתחום המוזיקה כמו להקת דג נחש ועידן רייכל. אני פיתחתי סגנון שמעורבות בו נגיעות אתניות והרבה נשמה.

במהלך ההופעה את מציגה את עצמך ואומרת שאת מישראל. את לא חוששת שההזדהות הזו תפגע בסיכוייך להצליח?

אני מציגה את עצמי כאביבית, אישה ישראלית. זו אני. אני לא מסתירה. אני מקווה שזה לא יומרני, אבל אולי אפילו בקטן ההופעה שלי יכולה לעשות משהו. אני מאמינה בכוחן של המילים. אני לא מייצגת את ישראל עם העוזי, אלא את ישראל האחרת. לדעתי מה שיביא שלום זה האוכל והמוסיקה. הכרנו חברים מכל העולם שבאים לשמוע את ההופעה: מקפריסין, אוסטרליה, יפן, צרפת, מרוקו ועוד. אופייה הבינלאומי של לונדון מאפשר לי לגעת ולהתחבר לכולם.

מה המסר שלך?

צריך להאמין במטרה. אם אתה מרגיש שיש בך משהו אתה חייב ללכת עם זה עד הסוף. המון אנשים הגיעו ללונדון לעשות מוסיקה והתייאשו. צריך להאמין, לדבוק במטרה ולכתת רגלים.

לפרטים על ההופעה הקרובה של אביבית:

avivitmusic@hotmail.com

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *