הלהט מתקרר

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
01:19 11/09/14

הלהט מתקרר

אחרי שנה של השתוללות במחירי הבתים נרשמה באוגוסט מגמת האטה. האם חודשי החורף יסמנו את סוף הבועה?

לאחר תקופה ארוכה שבה מחירי הבתים למכירה עלו בצורה משמעותית ותומחרו מעבר לערכם, נרשמה בחודש אוגוסט האטה שעשויה להצביע על שינוי מגמה. השנה החולפת התאפיינה בנהירה גדולה של משקיעים אל שוק הנדלן. בשילוב עם רצונם של רוכשי הבית הראשון ומשפרי הדיור להבטיח משכנתאות בריבית הנמוכה הקיימת בשוק, ראינו ביקוש שעולה בהרבה על ההיצע. כתוצאה מכך, נכסים רבים נמכרו באמצעות תחרות בין הקונים (בדומה למכירה פומבית). אלה מיהרו להציע הצעות קנייה במחיר העולה בהרבה על המחיר המבוקש, והתוצאה הייתה עלייה מהירה מאוד במחירי הבתים.

חודש אוגוסט התאפיין לראשונה בשינוי מגמה: ירידה משמעותית בגובה הצעות הרכישה שנתנו קונים ועסקאות שנסגרו על מחיר הנמוך מהמחיר המבוקש. אמנם יש לקחת בחשבון שתקופת הקיץ היא זמן חלש יחסית בשוק המכירות, מאחר שרבים יוצאים לחופשה השנתית ואינם זמינים לרכישות נדלן. עם זאת, ייתכן שמגמת ההאטה בחמשת החודשים האחרונים מרמזת על התפכחות של הקונים, שאינם ממהרים עוד לקנות בכל מחיר ומקפידים יותר על חישוב ההחזרים החודשים הצפויים על המשכנתא. זאת, במיוחד לאור הצפי לעלייה הדרגתית בריבית על המשכנתאות. גם הרוכשים לצרכי השקעה נזהרים יותר בחישוב ההכנסה הצפוייה מהשכרת הנכס, והבנקים למשכנתאות מקפידים יותר ובודקים היטב את יכולות ההחזר של הקונים.

החודשים נובמבר ודצמבר הם באופן מסורתי חלשים אף יותר מתקופת הקיץ. ייתכן שהשנה יסמנו החודשים האלה את העצירה במגמת הניפוח של בועת המחירים שתפחה בשנה האחרונה, והמחירים יתייצבו אט?אט ויותאמו ליכולות ההחזר של משפחה ממוצעת.

למוכרים, החודשיים הקרובים (ספטמבר עד אוקטובר) צריכים להיות המשמעותיים ביותר לצורך קבלת הצעות קנייה, ומומלץ לסגור עסקה טובה לפני התקופה השקטה של חג המולד.

בשוק השכירויות המתנהל במקביל, רבים מחפשים את דרכם אל מחוץ לדירה השכורה באמצעות רכישת בית למגורים. אולם, ככל שאפשרויות הקנייה מתרחקות מהם, השוכרים נשארים בדירותיהם לתקופות ארוכות יותר. מגמה זו נותנת למשקיעים יציבות ללא תחלופת דיירים, וכך מחירי השכירות מטפסים באופן הדרגתי. ההיצע של נכסים להשכרה קטן, ולבעלי הבתים יש אפשרות לבחור את הדיירים בקפידה, להתפשר פחות ולהשיג שכירות גבוהה.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה… נדלן:

אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

Booking.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *