החדר האינטימי שלי

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
02:00 30/01/15

החדר האינטימי שלי

שכירת חדר בדירה חוסכת כסף וגם בירוקרטיה

השכרת חדרים בתוך דירות הפכה בשנה האחרונה לתופעה בולטת בשוק השכירות בלונדון. בדרך כלל אלו הן דירות רגילות של 2-5 חדרים, שבמקום להשכירן בשלמותן הן מושכרות לפי חדר. התופעה צוברת תאוצה כי היא משתלמת למשכיר וגם לשוכר. מצד אחד, בעלי נכסים מקבלים בממוצע שכר דירה הגבוה בכ?20% לעומת השכרה של הנכס בשלמותו. מצד שני, זה מאפשר לתושבים חדשים בלונדון נחיתה קלה יחסית, חיסכון בכסף והזדמנות ללמוד על החיים בעיר הגדולה דרך השותפים.

הכול כלול

עלות שכירת חדר בדירה נמוכה באופן משמעותי מזו של שכירת דירת חדר או סטודיו, ובדרך כלל כוללת גם את כל החשבונות. גם היעדר הצורך בקניית רהיטים וציוד לבית מאפשרים להם לחסוך כסף. עלות ממוצעת של חדר חדש או במצב טוב בלונדון, עם מקלחת צמודה, עשויה להגיע ל?850-900 לישט בחודש, כולל חשבונות ואינטרנט, אך כמובן שהעלות תשתנה בהתאם למיקום, לגודל החדר, לדירה עצמה ולמצב הנכס.

שכירת חדר בדירה היא פשוטה יחסית מבחינה בירוקרטית, ולכן אטרקטיבית במיוחד למי שעובר ללונדון ומחפש קורת גג מבלי להתעסק בענייני חשבונות, מסמכים, אישורים וכדומה. במרבית המקרים, בעל הבית מספק לדיירים גם חיבור לאינטרנט, ובכך חוסך לשוכרים את הצורך להתקשר ישירות עם ספק.

חדרים בדירות מושכרים לרוב בחוזה לתקופה של ארבעה חודשים לשנה. ישנם חוזים המאפשרים יציאה בכל זמן, בתנאי כמובן שהוסכם על כך במפורש. בדרך כלל לא מדובר בחוזה ארוך, וכמובן שמומלץ לקרוא היטב לפני החתימה כדי להבין מה מותר ומה אסור. ישנם בעלי בתים שמסתפקים בפיקדון בגובה שכר דירה לחודש אחד (לא שישה שבועות, כנהוג בחוזים רגילים), והדבר מפחית במידה משמעותית את עלות הכניסה לדירה בחישוב הכללי לדייר.

לא חייבים לוותר על הפרטיות

הצד הפחות נעים של שכירת חדר בדירה הוא כמובן הצורך לגור עם שותפים זרים, שאיתם חולקים מטבח, סלון ולעיתים קרובות גם מקלחת. למי שיכול, רצוי לחפש דירות שבהן יותר מחדר שירותים ומקלחת אחד או חדר שבו שירותים פרטיים – אלמנט שכמובן מוסיף למחיר השכירות, אך גם תורם לפרטיות ולתחושה נעימה יותר.

היתרון הגדול בשכירת חדר בדירה הוא שאחריות הדייר לתשלום שכר הדירה מוגבלת לחדר שלו בלבד. לא כל בעלי הבתים מסכימים לקבל זוגות, וחלק מהם אף מעלים את מחיר החדר אם הוא מיועד לזוג. למרות זאת, העלות הכללית לזוג בחדר היא זולה יותר מהשכרת דירה קטנה בשלמותה.

בדירות שאני משכיר נוכחתי לראות שאת האחריות לניקיון חולקים הדיירים באמצעות העסקת מנקה אחת לשבוע, בעלות מזערית לכל דייר. שאר מטלות הבית (שטיפת כלים, הורדת זבל, סידור הבית וכדומה) מתבצעות בחלוקה בין הדיירים לפי טופס שתלוי במטבח.

בשוליים יש גם תופעה של דיירים ששוכרים דירה בשלמותה ואז מחלקים אותה לחדרים ומשכירים אותם בנפרד. זוהי פעילות מותרת רק אם הדבר מאושר במפורש על ידי בעל הבית, ואחרת מדובר בהתנהלות בלתי חוקית. אפשר למצוא היום גם דירות חדשות שמושכרות כשהן מחולקות לחדרים, וישנם אתרי אינטרנט המתמחים בשוק זה, למשל: www.roome.co.uk, www.spareroom.co.uk או http://uk.easyroommate.com.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה… נדלן:

אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *