המלצה על ההופעה של איאן ביטלסטון והדראונינג ראטס

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
הופעות בלונדון ובריטניה
07:32 30/07/18

המלצה על ההופעה של איאן ביטלסטון והדראונינג ראטס

התיאטרליות של הזמרת, הווירטואוזיות של הבסיסט והאינטימיות של המועדון. ערב מרתק עם ההרכב Ian Beetlestone & the Drowning Rats, שמשלב ג'אז, רוק וסול עם הומור, גאוניות יצירתית ומקוריות

הופעת מוזיקה בלונדון, גרין נוט, קמדן, אילנה שלי, אילנה בננה
היא תעלה לשיר כמה שירים ועובדה זו מספיקה כדי להטיס כל מי שחובב מוזיקה למועדון. אילנה שלי (במרכז)

אוגוסט הוא יחסית חודש די משמים מבחינה מוזיקלית בלונדון, בעיקר בגלל העובדה שמוזיקאים רבים נמצאים בחופשה או בסיבובי הופעות מחוץ לגבולות הממלכה. אבל מי שנמצא או מזדמן לבירה הבריטית ב-17 באוגוסט, אני ממליץ למהר ולהזמין מקום להופעתו של איאן ביטלסטון עם להקתו – The Drowning Rats. מדובר בהרכב מדהים המשלב מוזיקת ג'אז, רוק וסול עם נגינה וירטואוזית שאינה חפה מחוש הומור בריא, גאוניות יצירתית ומקוריות. זה המקום להדגיש כי אני לא חף מסובייקטיביות, ולמען ההגינות, אומר כי נחשפתי לחברי ההרכב הזה דרך נגן הבס הנוכחי, טום פריי, שהכרתי והתחברתי בעת מסע ההופעות של להקת העילית הבריטית Nektar בארץ לפני מספר שנים.

טום, הרכש החדש של להקת הפרוג-רוק הוותיקה, התגלה כמוזיקאי וירטואוז השולט בכל סגנון מוזיקלי אפשרי ומפליא בנגינה על בס חשמלי ואקוסטי. הקשר עם טום התהדק לאחר מותו של מנהיג להקת "נקטר", רוי אולברייטון, ואי הוודאות לגבי המשך פעילותה. טום היה זה שערך הכרה ביני ובין זמרת הג'אז והסול הלונדונית הנודעת, לאנה (אילנה) שלי, כשחיפשתי זמרת ויוצרת לפרויקט מוזיקלי, שאותו אני מקליט. בזמן שהותה בארץ, הספקנו לכתוב ולהקליט 35 קטעים במשך יומיים עם טובי המוזיקאים בארץ, הקלטות שהדגישו את היכולות המדהימות שלה. על הפרויקט עבדתי גם עם אגדת הגיטרה הישראלית חיים רומנו, המוזיקאי ירון גרשובסקי (המנהל האומנותי של "מנהטן טרנספר") ורבים אחרים.

הקשר הישראלי

אילנה, הנשואה לישראלי ודוברת כיום עברית די שוטפת, פגשה את איאן ואת טום באוניברסיטת לידס לפני 20 שנה. מאז, החבורה משתפת פעולה באופן קבוע בהופעות ברחבי לונדון ובפסטיבלי ג'אז. בערב שייערך ב"גרין נוט" בקמדן, אילנה תעלה לשיר מספר שירים ועובדה זו מספיקה כדי להטיס כל מי שחובב מוזיקה למועדון באותו הערב. ביומיום, אילנה מתפרנסת מהדמות "אילנה בננה", המפעילה אירועים ופעילויות חינוכיות לעוללים מגיל 0 ועד 5. עובדה שלא מונעת ממנה גם להצליח כזמרת מוכרת בחוגי הג'אז הלונדוניים ובהצלחת הקלטותיה בתחנות "רדיו 6" ו"רדיו 2" של הבי-בי-סי והופעות מונומנטליות ב"רוני סקוט'ס", פסטיבל גלסטנברי ו"ג'אז קפה".

השילוב בין השלישייה איאן-טום-אילנה וחבריהם מעורר סקרנות ענקית. מדובר בחבורה מדהימה המגישה מופע מרתק ומגוון המאפשר הצצה לעולמם של ענקי המוזיקה הללו, שלא תמיד זוכים לחשיפה המסחרית המגיעה להם. וכל זאת, באווירה האינטימית והחמה של המועדון, כאילו הם מנגנים ממש אצלך בסלון אל תוך האוזן. אם נוסיף לכך את התיאטרליות המובנית של הופעותיה של אילנה, הנגינה הווירטואוזית והייחודית של טום והחומר המקורי של ה-Drowning Rats, אזי מזומן לנו ערב מרתק שאסור להחמיץ.

פרטי המופע של Ian Beetlestone & the Drowning Rats בלונדון

מתי: 17 באוגוסט, 2018. 20:00.
איפה: מועדון "גרין נוט", לונדון.
כתובת: Green Note, 106 Parkway, NW1 7AN, London
קנו כרטיסים כאן.

מצאתם טעות?
תגיות : איאן ביטלסטון, אילנה בננה, גרין נוט, הופעת מוזיקה בלונדון, טום פריי, מוזיקה בבריטניה, מוזיקה בלונדון, קמדן
יכול לעניין אותך