גזירות משפחה

נקלעתם להליך גירושים? כך תוציאו בשלום את ילדיכם מאנגליה

אתם חיים במדינה זרה, הקמתם משפחה ועכשיו מעוניינים לחזור הביתה או לעבור למדינה אחרת. אך מה תעשו אם אתם פתאום מוצאים את עצמכם בתהליך פרידה מבן הזוג? ומה יקרה עם הילדים? טור זה יכול לסייע לכם בעת צרה.

הבעיה אינה מתעוררת כשיש הסכמה בין ההורים על עתידם של הילדים, בין אם הוא יעבור לישראל או למדינה אחרת, וגם בנוגע להסדרי ראייה, שמפרטים מתי ואיך ההורה שהילדים לא יגורו איתו יראה אותם.

אך במקרה שבן זוגכם לא מסכים להוצאת הילדים לארץ אחרת יש צורך בהגשת בקשה לבית המשפט על פי החוק שמטפל בנושא – The Children Act 1989. אם קיים צו של הסדרי ראייה, תהיה זו בקשת רשות להוצאת הילד מאנגליה. במידה שאין בידכם צו שכזה, תצטרכו להגיש בקשה לקבלתו או בקשה לצו עשה להוצאת הילד מאנגליה (Specific Issue Order).

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

בקשות אלו מוגשות לבית המשפט לדיני משפחה במקום מושבם של הילדים. קיימת חזקה שנדונה בפסקי דין שונים, לפיה, הקשר בין ההורה לבין הילדים שלא יגורו איתו הוא לטובתו ורווחתו של הילד. זאת תהיה נקודת המוצא של בית המשפט. לכן, חשוב לזכור שאם אתם רוצים להוציא את ילדכם מאנגליה, עליכם להתכונן למצב שבו הסדרי ראייה יהווה חלק בלתי נפרד מהדיון.

להכין הצעה מראש

בנוסף, ראוי לציין כי בית המשפט דן רק בהצעות ובבקשות המובאות לפניו. בית המשפט לא ייתן הצעות. לכן, חשוב להכין מראש הצעה שתובא לבית המשפט עם תכנית להסדרי ראייה שנוחים לכם. הדבר יקצר את ההליכים, יעמיד אתכם באור טוב בעיני השופט וייתן לכם יותר שליטה במהלך העניינים. הדבר נכון אם אתם מעוניינים להוציא את הילד מאנגליה או מתנגדים לכך. כל מקרה ייבדק לגופו.

אם אתם מתנגדים להוצאת הילדים מאנגליה ואתם חושדים שבן/ת זוגכם עלול לעשות זאת, תוכלו לבקש ממנו/ה ערבות בכתב שלא יפעלו ללא צו של בית משפט או ללא הסכמתכם. כמובן שיש סיכוי שהם יסרבו או שהבקשה עצמה עלולה לגרום לבן הזוג לחשוב בכיוון. במקרה שעולה אצלכם תחושה כזו של סירוב, אל תגידו להורה השני על כוונתכם והגישו לבית המשפט בקשה לצו מניעה של הוצאה מאנגליה (Prohibited Steps Order).

במקרה שאתם חושדים שיש סכנה מיידית שבן זוגכם עלול לברוח מהמדינה עם ילדכם מבלי ידיעתכם, או שבן זוגכם כבר נעלם עם הילד (מצב שעלול להיחשב כחטיפה), ישנו הליך שמאפשר התערבות מהירה של המשטרה. הרימו טלפון לעורך דין המומחה בנושא שיעריך את המצב ויפעל להגנה מיידית.

לסיכום, אם אתם חושדים שילדיכם עלולים להילקח למדינה אחרת או אתם מעוניינים להוציא את ילדכם מאנגליה – פנו בהקדם האפשרי לעורך דין. תכנון מוקדם יכול לפתור בעיות מסוג המתואר לעיל ויחסוך כסף וליטיגציה מיותרים.

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

למאמרים נוספים מאת שלומית גלזר-ג'ונס

כתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס

קרא עוד