בשבחה של ההשבחה

קול הישראלים בבריטניה

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
15:26 08/10/15

בשבחה של ההשבחה

על המחיר הגבוה שמשלם מי שמהסס ומדוע עדיף להרחיב ולשפץ נכס

בימים אלה, כשהביקוש לנדלן עולה על ההיצע ובתים נמכרים תוך ימים ספורים, קונים לא מספיקים להחליט אם הבית שראו הוא הבחירה הנכונה עבורם. על הקונה יש לחץ משמעותי להחליט במהירות, ולפעמים במחיר גבוה מזה שקיווה לשלם – כשמצב הבית מחייב שיפוץ או הוצאות נוספות כדי להתאים את הנכס לצרכיו.

בסיטואציה כזו, כדאי לקחת בחשבון שני היבטים: התפשרות לצורך התקדמות מחד, ואפשרות להשביח את הנכס הקיים לפני שמחליטים על מעבר מאידך.

לקונים בפעם הראשונה מתווספת למשוואה העובדה שהם צריכים להשקיע בנכס את מרבית חסכונותיהם, אם לא את כולם. זה צעד מאוד משמעותי, וטבעי שהקונה רוצה לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר. חלק מתהליך קבלת ההחלטה כרוך בהשלמה עם כך שאי אפשר לרצות ולקבל את הכל. כדי להתקדם, ייתכן שהקונה יצטרך להתפשר על פחות מבית החלומות שלו, לפחות בקנייה הראשונה.

לפעמים הקונה יאלץ להתפשר על גודל הנכס, על המיקום או על המצב הפיזי והדקורטיבי, אך פשרות כאלה יכולות להיות המקפצה הגדולה לשלב הבא – שיפוץ, או מכירה והגדלת הון עצמי שיאפשרו לקנות נכס טוב יותר בעתיד.

לעתים קרובות, אני נתקל בקונים שהיססו, התלבטו ולא רכשו כשהייתה להם ההזדמנות, והיום, עם עליית המחירים, הם נאלצו לוותר על הרכישה בכלל, או להתפשר עוד יותר כדי לא לחזור על הטעות שעשו בעבר.

לאלה שרוצים לשפר מגורים ולעבור לבית גדול יותר, יש במקרים רבים אפשרות להשביח את הנכס הקיים. זו דרך להגיע לתוצאה דומה לבית הרצוי מבלי לארוז ולעבור לבית אחר (שגם בו ככל הנראה יידרשו שינויים כדי להתאים את הנכס לקונה ולצרכיו).

לרוב, השבחת נכסים מסתכמת בהרחבת הנכס הקיים כלפי חוץ – אם זה כלפי הגינה או כלפי מעלה כהסבה של עליית הגג והתאמתה למגורים. בדירות ייתכן שניתן יהיה להרחיב פטיו, מרפסת, או הרחבה לכיוון הגג אם הדירה נמצאת בקומה העליונה. במרבית המקרים, שיפור הנכס הקיים יהיה כרוך בהוצאות קטנות יחסית בהשוואה להון העצמי הדרוש לצורך מעבר.

ישנן הרחבות שאינן דורשות אישורי בנייה, והן נמצאות תחת קטגוריית הבנייה המאושרת (Permitted Development). כך למשל, ניתן לבנות הרחבה של עד 3 מטרים בגינה האחורית של בתים דו-משפחתיים (Semi-Detached) או בתי רכבת (Terraced) ללא צורך באישור, או הרחבה של עד 4 מטרים בבתים פרטיים (Detached). נכון לעכשיו, לתקופה זמנית ותחת מגבלות מסוימות, ניתן לבקש אישור להרחבה של 8-6 מטרים, וההרשאות יינתנו תחת מגבלת זמן לבנייה ויאושרו בהתאם לשטח הבית והחצר. עוד מידע ניתן למצוא בפורטל התכנון הרשמי:

www.planningportal.gov.uk

למי שחושב לרכוש נכס ומהסס, אני ממליץ לקבל את ההחלטה ולקנות (כמובן, בתנאי שנעשו כל הבדיקות הדרושות ומצאתם נכס שאתם שלמים איתו). חבל לוותר על נכס ומאוחר יותר להתחרט ולהצטער. מצד שני, למי שרוצה לשפר דיור, אני ממליץ לבדוק קודם ברצינות את אפשרויות ההשבחה של ביתכם. ייתכן שתוכלו להרחיב, לשפץ ולהביא את הבית למקסימום מבחינת שטח ועיצוב, עד שלא תרצו לעבור ממנו. אם בכל זאת תחליטו למכור לאחר הרחבה, לפחות תקבלו על הנכס סכום גדול יותר בעת המכירה, מה שיעמיד לרשותכם הון גדול יותר לרכישה הבאה.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *