לוני טיונס

טיוניברס, הסטארט אפ המוזיקלי של תמיר חיטמן וענבל קולי-קרויטורו, אמנם נמצאת בשלב התחלתי אבל כבר בולטת מאד בשטח. האם מדובר בדבר החם הבא? לא נכחיש זאת

בועידת כלכליסט בלונדון, Mind the Tech, התכנסו בכירי תעשיית ההיי טק הישראלית והבריטית. במסגרת הועידה התקיימו סדרת שולחנות עגולים שאליהם הוזמנו מקבץ של בכירים וסטארט אפים בגיוסים מתקדמים החל משלב A ומעלה. אבל, חברה אחת בשם טיוניברס בלטה בשטח. טיוניברס הוזמנה לשולחנות העגולים של עולם המטאוורס ולשכת המסחר ישראל-בריטניה על אף שהיא רק בשלב הפרה-סיד (השלב התחלתי לפני גיוס ההון הראשוני).

טיוניברס היא חברת סטארט אפ ישראלית-בריטית שהוקמה ע״י תמיר חיטמן וענבל קולי-קרויטורו בשנת 2019 לאחר כעשור של עבודה על פרויקטים מוזיקליים של שני המייסדים.

״ענבל הייתה תלמידה שלי כשרק חזרתי מלימודי ניהול עסקי-מוזיקלי בפריז״, נזכר חיטמן, אחיינו של עוזי. חיטמן הוא דמות בכירה בתעשיית המוזיקה המקומית הישראלית בה עבד כמנהל מוזיקלי באקס פקטור ישראל ו״גאט טאלנט״ ישראל ועבד עם אמנים רבים (נועה קירל, בת טיפוחיו, החלה לעבוד עמו בתחילת דרכה עד שנת 2019, בה הקים את חברת ההזנק).

״ענבל ואני עבדנו יחד על עוד פרויקט, והתפתחה בינינו שיחה עמוקה. נפל פתאום לשנינו האסימון שאנו חולקים חזון משותף לתעשיית המוזיקה ותפקידה בעולם הטכנולוגי המתפתח. הבנו שלמרות כמות המידע הזמין באינטרנט, ישנם פערים בשוק שרק אנשים שצמחו מתוך התעשייה מבינים את חשיבותם והשפעתם הרחבה על תעשיית המוזיקה בכללותה, אך גם על אנשים פרטיים עם עניין ונטייה מוזיקלית שלא מקבלים מענה מספק על צרכים מאוד אנושים ובסיסיים: להביע את עצמם, להיות מחוברים לעצמם דרך המוזיקה, לגדול מוזיקלית וליצור בחופשיות״.

״במשך חודשים רבים עמלנו על מיפוי תעשיית המוזיקה וניסינו לחשוב על פתרונות טכנולוגיים שהיינו רוצים להשתמש בהם בעצמנו״ מוסיפה ענבל, שבעצמה הייתה מוזיקאית-יוצרת פעילה במהלך שנות העשרים לחייה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

קולי-קרויטורו הגיעה מעולם הדוברות, בהם שירתה ביחידת דובר צה״ל וכיהנה כדוברת לחבר הכנסת לשעבר וחתן פרס ישראל פרופ׳ אבישי ברוורמן, היישר לסצנת המוזיקה הלונדונית. בנוסף, עבדה בחברות טק מובילות כמו אפל מיוזיק וטריפאדוויזר. החיבור בין השניים יצר עניין רב כבר מתחילת דרכם המשותפת. מהר מאוד חברות כמו דיסני יצרו קשר עבור פרויקטים מוזיקליים, וכך גם במשך זמן המגפה העולמית, אט אט הצוות בנה תכנית ליום שבו העולם יחזור למסלולו.

הפלטפורמה עליה הם עמלים בחודשים האחרונים היא אפליקציה מבוססת בינה מלאכותית שמאפשרת למשתמשים לשיר בחופשיות כל שיעלה על רוחם ובתמורה לקבל הפקה מוזיקלית שלמה שמלווה את שירתם.

דיברנו עם אלסי דול, משפיענית רשת מובילה בישראל: ״גם כזמרת ויוצרת עם הבנה מוזיקלית, אני אמנם רואה המון כלים מצוינים ליצירת הפקות מוזיקליות, אך רובם ככולם מאוד מורכבים, מעייפים, אפילו מתסכלים אפשר לומר. כשאני רוצה ליצור משהו חדש אני זקוקה לחופש פעולה, למשהו שירגש וילהיב אותי, ולא יכבה״

אלסי דול - טיוניברס, סטארט אפ מוזיקלי של תמיר חיטמן וענבל קולי-קרויטורו

דמות מובילה בתחום, אלסי דול

ואכן אלסי מדברת על נקודה בעייתית עבור אמנים רבים, ותיקים כחדשים – בימינו קיימות פלטפורמות הפקה מוזיקלית רבות אבל תוכנות אלו הן מאוד מורכבות ודורשות ידע וזמן רב ללמידה ולכן יוצרים רבים בוחרים לשכור שירותי הפקה חיצוניים, כשיכולתם לשלוט ביצירה שלהם מוגבלת ומורכבת.

אז מה החידוש?

טיוניברס מכוונת את האפליקציה לחובבי שירה ומוזיקה שלא יודעים האיפה להתחיל את התהליך היצירתי של יצירת שיר והפקה. ״זהו ממש חידוש בגישה של הפקה מוזיקלית. אין אפילו מוצר טכנולוגי אחד בו ילדה צעירה עם חלום לשיר או ליצור יכולה לעבד את המחשבות והרגשות המוזיקליים שלה למשהו קוהרנטי ומקצועי בלי להוציא הון תועפות. החלום של תמיר ושלי הוא לאפשר לכל אחד או אחת להתנסות ולחלום בגדול. יכולת כלכלית, גיאוגרפית או לימודית לא צריכה להיות מכשול כשזה מגיע למוזיקה״.

עם חזון ואמונה לשנות את פני התעשייה, נוספו לצוות הקטן שותפים משמעותיים לדרך בישראל ובאנגליה וכיום הם עמלים על הבאת המוצר הראשוני לשווקים.

למידע נוסף אודות טיוניברס – אתר https://tuniverse.app/

לינקדין – https://www.linkedin.com/company/tuniverse


אולי תאהבו לקרוא כתבה על מוזיקה בךלונדון״https://alondon.net/מוזיקה-בלונדון/

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
ֿ
Mind the Tech
אלסי דול
אנגליה
אקס פקטור ישראל
בריטניה
גט טאלנט ישראל
ועידת כלכליסט בלונדון
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מוזיקה
מוזיקה אנגליה
מוזיקה בלונדון
מוזיקה בריטניה
סטארט אפ
סטארט אפ באנגליה
סטארט אפ בבריטניה
סטארט אפ בלונדון
סטארט אפ מוזיקלי
עוזי חיטמן
עלונדון
ענבל קולי-קרויטורו
ענבל קרויטורו
עסקים באנגליה
עסקים בבריטניה
עסקים בלונדון
תמיר חיטמן

כתבות נוספות של מערכת האתר

קרא עוד