די-אן-איי של הצלחה: אל תפספסו את ההרצאה של המנטור אלון אולמן

דווקא בגלל בעיה רפואית חמורה הוא רצה להוכיח שהוא יכול הכל ובאמת סיים בהצלחה טריאתלון ואת תחרות "איש הברזל"! בעקבות זאת, המנטור אלון אולמן הבין שאנשים רגילים יכולים לייצר תוצאות בלתי רגילות, ומעוניין להזמין אתכם להרצאה בלונדון שכולה החדרת מוטיבציה לבחור בחיים טובים יותר

"השאלה הרלוונטית של כל אחד מאיתנו לא צריכה להיות 'האם אני יכול', אלא 'מה אני מוכן לעשות כדי שזה יקרה'", אומר אלון אולמן, המנטור המבוקש בישראל לפריצת גבולות והצלחה מעשית. מחבר רב המכר "פריצת גבולות. להגשים את החיים שתמיד רצית", שזכה ב"אות פלטינה" מטעם התאחדות הסופרים.

אולמן פיתח שיטה מוכחת, יישומית ומתודולוגית להצלחה בחיים, בעסקים ובמערכות יחסים לאנשים וארגונים. הוא ייסד את קבוצת "קוד המנצח" – קבוצת ההתפתחות האישית המובילה בישראל, והרצאתו מבוקשת בארגונים המובילים בארץ ובעולם. כך, בעשור האחרון, הוא הצליח להוביל מעל 200,000 אנשים ומאות ארגונים בישראל להשיג את המטרות וההצלחה שלהם בעוצמה ובמהירות שלא הכירו. המנהיגות, הכריזמה והאותנטיות שלו מעוררים את כל מי שפוגש אותו ומרחיבים את התודעה באשר למה אפשרי עבורנו.

איך הכל התחיל…

סיפור חייו של אולמן התחיל כ"עוד סיפור". ילד שגדל בקרית מוצקין עד לעשור הרביעי בחייו, ונכנס למסלול שגרתי של עבודה-משפחה-בית, עם תרומה לקהילה, אבל בלי חלומות גדולים מדי. הוא היה איש צבא מוערך, מפקד ספינות טילים בחיל הים ומדריך ראשי בקורס חובלים, שחלם להיות מפקד חיל הים. הוא סיים תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות ותואר שני בהצטיינות, נשוי באושר ואב לשלושה.

עד שיום אחד, ללא כל אזהרה מוקדמת, באה המציאות וטפחה על פניו. "הייתי בן 30, כשחשתי במהלך טיול בטורקיה כאבים איומים בחזה", הוא נזכר. "החלטתי לחזור מיד לארץ. במהלך הטיסה ארצה, המצב החמיר. לא יכולתי לנשום, הרגשתי שאני הולך למות. כשהתעוררתי, כבר הייתי בבית החולים בישראל ושמעתי את הרופא אומר לסטאז'רים שלו: 'זה הפלא הרפואי שרציתי להראות לכם. אדם שעלה לטיסה עם חור בריאה ונשאר בחיים'. המשכתי במסלול הקודם של חיי, בשינויים מינוריים, שהתחייבו מהמצב הרפואי. ארבע וחצי שנים לאחר מכן, אירוע חוזר. שוב אשפוז, כמה שבועות מנוחה ושוחררתי. רק שהפעם, הסיכויים להישנות האירוע הוערכו כבר ב-50 אחוז. ביקשתי ממנהל המחלקה שימצא דרך לתקן אותי. נכנסתי לניתוח יזום, שבמהלכו הורידו לי שליש ריאה, אבל הורידו גם את הסיכון לאירוע חוזר. חזרתי לחיים. אבל עכשיו כבר היה ברור שעתיד מזהיר בחיל הים כבר לא יהיה לי".

אלון אולמן בלונדון

"במהלך הטיסה ארצה, המצב החמיר. לא יכולתי לנשום, הרגשתי שאני הולך למות". אלון אולמן. צילום: עננים

פחדת למות?

"המוות לא הפחיד אותי. הקושי שלי היה להסתדר עם אי הוודאות ועם חוסר השליטה בחיי שלי. בחרתי לאבד שליש מהריאה, אבל לא להמשיך לחיות בתחושה שאין לי שליטה על חיי. בדיעבד, רק היום אני מבין שרק אחרי שהלכתי למות התחלתי לחיות. ובעוצמה".

כמו בהרבה סיטואציות בחיים, התשובה לשאלה הגיעה אליו במקרה. "הייתי בן 40, מדריך בפו"מ, ופגשתי במקרה חבורה של רצי מרתון. למרות שעד אז לא רצתי מרחקים כאלו בחיי, החלטתי שאם הם מצליחים, גם אני אצליח. בתוך שלושה חודשים השגתי את המטרה. כשסיימתי את ריצת המרתון הראשונה בחיי, הבנתי שזו הנקודה שבה מתחילים חיי החדשים ושממנה אני מתחיל להמציא את עצמי מחדש".

כשסימן V על המטרה הזאת, החליט אולמן לעלות מדרגה ונרשם לתחרות הטריאתלון החצי אולימפי. זה אומר לעבור 750 מטר בשחייה, 20 ק"מ ברכיבה על אופניים ו-5 ק"מ בריצה. גם על זה סימן V גדול. "במבט לאחור, אני מבין שהאתגר משך אותי. רציתי להוכיח לעצמי שאני יכול לעשות הכל גם אחרי הניתוח. מפה נרשמתי לתחרות 'איש הברזל'".

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

מה הוביל אותך להירשם לתחרות? מה הבנת ממנה?

"הזמן המקסימלי לסיים את תחרות 'איש הברזל' הוא 17 שעות. אני סיימתי את התחרות ב-12 שעות ו-20 דקות, וקו הסיום של התחרות היה קו ההתחלה של חיי החדשים. זה היה הרגע בו הבנתי שאני יכול לעשות כל מה שאני רוצה, ומעבר לכך הבנתי, שמה שנכון לגביי, נכון לגבי כולם. הבנתי שכל אחד יכול להגיע להצלחה. התובנה הזאת סימנה עבורי את היעד, את השליחות שלי, לייצר ולהפיץ ידע שיעזור לאנשים להבין את הפוטנציאל שטמון בהם, ולהגיע לתוצאות בעוצמה ובמהירות שהם לא הכירו, ולא רק בתחום הקריירה או הספורט, אלא בכל תחום בחיים.

"הבנתי הבנה פנימית עמוקה שאנשים רגילים יכולים לייצר תוצאות לא רגילות, והתחלתי להקדיש את חיי בתשוקה שהולכת וגוברת מיום ליום לחקור, למפות ו'למדל' מה עושה את ההבדל בין מנצחים לבין השאר. איך זה שחלק תמיד יתלוננו ואחרים גם אם תכסה אותם בבור עם עקרבים ותחזור אליהם אחרי שנה ירקדו עם העקרבים והכל יפרח סביבם. התחלתי לחקור את הדי-אן-איי של מצליחים. קראתי עשרות מחקרים וספרים על הצלחה, נסעתי לפגוש באופן אישי את המומחים העולמים בנושא ביצועי-על, אפקטיביות והצלחה. על בסיס הידע האישי שלי מהצבא, מהספורט, הסיפור האישי שלי והידע התיאורטי שאספתי, בניתי את 'קוד המנצח' – מודל פרקטי, ברור להצלחה יישומית בחיים ובעסקים".

המנטור אלון אולמן - הרצאה בלונדון של מועדון העסקים הישראלי

"השליחות שלי; לייצר ולהפיץ ידע שיעזור לאנשים להבין את הפוטנציאל שטמון בהם, ולהגיע לתוצאות בעוצמה ובמהירות שהם לא הכירו, בכל תחום בחיים". אלון אולמן בהרצאה ב"היכל מנורה". צילום: שחר עזרן

אז מדוע בעצם רוב האנשים לא חיים את החיים שהיו רוצים?

"כולם רוצים להיות עשירים, בריאים, שמחים, הורים טובים עם שלווה וביטחון ולתרום לקהילה, אבל הרוב לא יהיו. רוב האנשים לעולם לא יחיו את החיים שהם יכולים לחיות וזו תחושת ההחמצה הגדולה שרבים מרגישים אותה. למה? ישנם 4 חסמים להצלחה:

1. הם לא מכירים את החוקים. חוקים חיצוניים לומדים בבית הספר וחוקים פנימיים לא מלמדים.

2. אנשים לא משיגים את מה שהם רוצים, כי הם לא יודעים מה הם רוצים. הם לא מציבים לעצמם מטרות. שודד הזמן הגדול ביותר בחיים הוא העדר כיוון.

3. החסם השלישי הוא פחד. פחד מסמן את הגבולות שלנו. מי שמוכן לעשות רק את מה שנוח מוצא את עצמו עם חיים מאוד לא נוחים בקצה.

4. הרגלים לא מקדמים, כמו להוציא יותר כסף ממה שאתה מכניס. אנשים אומרים שהזמן עושה את שלו. נכון, הזמן עובר ועובר, הוא עושה את שלו. מה שיהיה לנו בחיים קשור במה שאנחנו עושים בזמן שהזמן עושה את שלו".

פחד הוא החסם העיקרי לשינוי?

"פחד מהווה חסם גדול להצלחה, ואחריו גם מגיע הקושי להיגמל מהרגלים. אנשים חוששים לצאת מאזורי הנוחות. חייבים להבין שפחד הוא דבר טבעי. רק משוגעים לא פוחדים. לכולנו יש פחד קהל, כי אנחנו חוששים ממה יגידו עלינו. בכלל, אני מציע לאנשים להיזהר מאנשים שלא מפחדים, כי גיבורים אמיתיים הם אלו שפועלים עם הפחד".

פיתחת שיטה שכוללת מסלול הכשרה שלם. מה זה אומר?

"'קוד המנצח' זה למעשה מסלול הכשרה, הכולל ידע, כלים, שיטה, מנטורינג וסביבה. המסלול בנוי מאירועים קצרים בני מספר שעות, סמינרים של שלושה ימים ותוכנית פרמיום שנתית – הנבחרת. זה מודל שמעורר תשוקה לחיים ומספק תובנות, תבניות פעולה ומודלים להצלחה ולאושר מעשי".

מה לא נאמר עליך בישראל… שאתה הרוק-סטאר של התעשייה, כל אירוע שלך הוא סולד-אאוט, אתה מצליח להביא אנשים ועסקים למקומות שלא חלמו להגיע אליהם. הגעת לפסגה מבחינתך?

"האמת היא שהגעתי לכמה פסגות שבעבר לא הייתי מסוגל לדמיין אותן, אבל זה רק מעלה לי את התשוקה. פעם הייתה לי עבודה, אחר כך הייתה לי קריירה. היום אני בשליחות. אני עושה את הכל באהבה גדולה. רוצה לעזור לכמה שיותר אנשים. פעם האמנתי, היום אני יודע שכל האנשים יכולים לחיות חיים טובים יותר ממה שהם חיים. להיראות טוב יותר, להיות בריאים יותר, להיות הורים טובים יותר, לנהל עסקים משגשגים יותר, ואז יהיה טוב יותר לילדים שלהם. בעצם זה שאני רואה את זה קורה כל יום אצל אנשים, בעסקים זה מה שנותן לי את הכוח להמשיך עוד. ההבדל בין מצליחנים לאנשים אחרים הוא שהמצליחנים חושבים 'איך כן'. הם חיים בלהט ובתשוקה. האחרים חושבים 'למה לא'. אני רוצה להביא כמה שיותר אנשים לשאול 'איך כן'. ללמד אותם להתחיל לעבוד בפרויקט המרכזי של החיים שלהם – החיים שלהם. בסוף מבינים שאי-אפשר לבזבז זמן. אפשר לבזבז את החיים או להרוויח אותם. במה תבחרו?".

הרצאה בלונדון

אלון אולמן ירצה במפגש הפותח של 2020 של "מועדון העסקים הישראלי" בלונדון ב-26 בינואר. לרכישת כרטיסים ולפרטים נוספים הקליקו כאן.

מוטיבציה בלונדון - הרצאה של אלון אולמן

"ההבדל בין מצליחנים לאנשים אחרים הוא שהמצליחנים חושבים 'איך כן'. הם חיים בלהט ובתשוקה. האחרים חושבים 'למה לא'". אלון אולמן. צילום: אביגיל עוזי

 

תגיות:
אלון אולמן
אלון אולמן בלונדון
הרצאה בלונדון
מוטיבציה בלונדון
מועדון העסקים הישראלי
מועדון העסקים הישראלי בלונדון

קרא עוד