זיוה'לה

כל אירועי חודש נובמבר, הניצנוצים והמנצנצים. באתי ראיתי והנצחתי!

המלכה ארחה נתיניה היהודים

המלכה אליזבת והנסיך פיליפ, אירחו את נכבדי הקהילה המייצגת את הועד היהודי של 'חבר העמים הבריטי', בארמון סנט ג'יימס. הישראלים שזכו ללחיצת יד מלכותית היו: השגריר, צבי שטאובר, ניצה ודני אלקנתי, חיים טופול, פרופ' שמעון שטרית, אלפרד אקירוב, רותי ואורי דוד, סמי שמעון ודייויד אליאס.

הזרוע הארוכה של נתניה

האלוף דני יתום, לשעבר ראש המוסד, וכיום חכ – הגיע ללונדון לעזור בגיוס כספים למכללה האקדמית בנתניה. האירוע נערך בביתם של אמה וסם גאזל, והוזמנו אליו מעשירי הקהילה היהודית-עיראקית בלונדון. גם יור המכללה, דוד אלטמן, נשא דברים בשבחה. את האירוע ארגנה סופי ששון. בהזדמנות ביקורו זה, הופיע יתום גם בפני חברי מועדון העסקים, באירוע שנערך במשרדי 'בנק לאומי' בלונדון, וכאורח 'הבונדס'.

עוזרים לנזקקים

שישים וחמישה אלף לישט נאספו בביתם של רינה ונסים לוי בערב צדקה עבור עמותת יש לילד הפועלת למען ילדים עם צרכים מיוחדים. האורחים, שהיו ברובם ישראלים, תרמו את הכסף לבית אברהם – מועדונית לילדים ממשפחות במצוקה, ולבניית מוסד נוסף לילדים שנפלטו מבית הספר בקריית מלאכי. את העמותה מנהל הרב הרצל אלימלך מחבד שאף הגיע לאירוע.

מני פאר הגיע במיוחד מישראל להנחות מכירה פומבית של 24 אייטמים שכללו ציורים משל מנשה קדישמן, יעקב וכסלר, חפצי יודאיקה, כמו תנך מעוצב משל יעקב אגם, חנוכייה עתיקה מכסף, תכשיטים ועוד. אורח הכבוד היה יעקב פרי, ראש השבכ ומנכל 'סלקום' לשעבר, וכיום יור דירקטוריון בנק המזרחי המאוחד.

כמו כן הגיעו מישראל תומכי העמותה: אלי מור, מנכל 'נוקיה' בישראל, יוסל'ה מרימוביץ', מאמן עבר של הנבחרת הלאומית לכדורגל, נמרוד ורד, מבעלי הכוח תא, ורעייתו סילבי, שחגגה באותו ערב יומולדת 40 עם עוגה ענקית בצורת… איך לא? מגרש כדורגל.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

רק ביבי לא בא

דני אלקנתי מנהל ה'בונדס' בבריטניה, אירח את חברי מועדון הנשיאים של ה'בונדס' בארוחת ערב במלון 'גרובנר האוז' בפארק ליין. הגיעו כ400- אורחים. מפאת בעיות שביתה בישראל, לא הגיע שר האוצר, בנימין נתניהו, ואת מקומו מילא שר התשתיות, יוסף פריצקי, שהפתיע את הקהל באנגלית קולחת (אותה רכש בעת לימודי משפטים בארהב). נתניהו אגב, שלח מסר לקהל באמצעות וידאו.

סמי שמעון, ויקטור דאנגיז, סטנלי כהן, נעים דנגור וג'ורג' אליאס קיבלו את 'אות הנשיא' לציון תמיכתם בישראל כמשקיעים כבדים ב'בונדס'. בין הנכבדים בקהל היו שגריר ישראל בבריטניה, צבי שטאובר שאירח חברה לשגריר החדש של בריטניה בישראל, סיימון מקדונלד. כמו כן נשאו דברים הרב הראשי לבריטניה, יונתן זקס ולורד האסקל, סגן יור בית הלורדים.

המופע של ברוזה

דייוויד ברוזה הופיע בהתנדבות בביתם של דפנה פישר ואודי שלג, באירוע התרמה למען 'המרכז למידע רפואי למידע ותמיכה בתא'. האירוע, בו השתתפו 200 איש, נערך בחסות 'מועדון העסקים הישראלי-לונדון'. אורחי הכבוד היו: בני בירנבאום יור המרכז, איתמר עופר, סגן ביהח שניידר, פנינה דבורין, יור העמותה הציבורית והשגריר צבי שטאובר. דרך מקורית להתרמה באירוע הייתה מכירה פומבית של שני הדרנים: השיר האישה שאתי נרכש ב-1000 לישט, ואילו השיר שיהיה טוב נרכש ב-2000 לישט.

דוגמנית על הקו

דוגמנית העל הישראלית, מורן אטיאס (22), מתגוררת ועובדת כיום במילנו, ונמצאת על הקו ללונדון אחרי שכבשה את ליבו של שחקן הכדורגל מס' 1 של צ'לסי: אדריאן מוטו הרומני. מוטו נרכש לא מזמן בעבור סכום של 27 מיליון דולר. השחקן נפרד מרעייתו לפני חמישה חודשים.

דוגמניות אביב

נועה אלה, אילנה מצגר, עינת שזר, ליטל טרדימן, ריטה דנגור, יוני אביאן, אלדד חברון, אלי קבירו, דורית פייג', מיכל בן-נעים ורונית קוליס – היו הישראלים בין דוגמני הצמרת, שהשתתפו בתצוגת האופנה השנתית של אביב ויצו, אותה ארגנה היור, רונית קוליס, ושנערכה בביהכ נוריס לי בהמפסטד גרדן סברב. תרומת הערב – 22,000 לישט.

מפשילים שרוולים

עקב שביתת הסבלים בהיתרו, ובצל איום השביתה כללית בישראל – התגייסו לעזרה דני סעדון, מנהל אל-על בבריטניה, אייזיק אבירם, מנהל התחנה בשדה, עזרא מאייר ועובדים אחרים. הם הפשילו שרוולים, ופרקו והעמיסו בעצמם את המטענים מהמטוסים.

שאהיד – נושא להרצאה

העיתונאית סמדר פרי – פרשנית לענייני העולם הערבי ב'ידיעות אחרונות', בתוכניות רדיו וטלוויזיה בישראל, ובערוצי הלווין בארצות ערב, ומי שראיינה בעבר מנהיגים בשמונה ממדינות ערב – הופיעה בפני חברי מועדון העסקים בהרצאה שנושאה איך בונים שאהיד. היא הצליחה לזעזע את הקהל כשהקרינה סרט על החיזבאללה, בו נראו המוסלמים דוקרים עצמם עד זוב דם בשנאה משולהבת.

יש לכם מידע על אירועים בלונדון? <a href="mailto:ziva@alondon.net">כתבו אליי</a>

למאמרים נוספים מאת זיוה לוי

כתבות נוספות של זיוה לוי

קרא עוד