תכנית החלוקה

קול הישראלים בבריטניה

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
19:20 04/06/15

תכנית החלוקה

כך תוודאו שהבית שאתם שוכרים או משכירים עומד בתנאי החוק

לא רבים יודעים, אבל בתים המושכרים לשותפים חייבים ברישיון מיוחד בתנאים מסוימים. המונח המגדיר זאת נקרא HMO (House of Multiple Occupation) והוא מתייחס לבית שמושכר כדירות או כחדרים לכמה שותפים, שאינם מהווים יחד משפחה אחת והם חולקים את כל או חלק מאזורי השירות בבית, כגון מטבח, שירותים ומקלחת.

בתים המושכרים לשותפים כ?HMO חייבים לעמוד בסטנדרטים שקבעה העירייה המקומית. ברוב העיריות הסטנדרטים הם זהים, אך יש עיריות שמחמירות יותר. החוק הרלוונטי (Housing Act 2004) מחייב בעל בית המעוניין להשכיר לשותפים ברישיון מיוחד, וזאת אם הבית או הדירה בנויים על פני שלוש קומות (כולל מרתף, אם הוא שמיש), וכן אם מתגוררים בנכס חמישה דיירים או יותר, המשתייכים לשתי משפחות או יותר. המושג משפחה (Household) מתייחס להורים וילדים, קרובי משפחה, זוגות החיים יחד בשיתוף וכן אדם יחיד.

בעל בית בעל ניסיון

בנוסף לנתונים אלו, לצורך הרישוי, בעל הנכס עצמו והמבנה מחויבים להימצא כשרים להשכרה כבית משותף. בעל הנכס צריך להוכיח שיש לו יכולות וניסיון הדרושים לניהול נכס כזה, וכן שהוא בקיא בחוק או שהוא משתמש בשירותם של סוכנים בעלי ניסיון בניהול בתים משותפים.

המבנה חייב להיות בנוי באופן שעומד בסטנדרטים שקבעה העירייה, למשל: חישוב שטחי מחייה התואמים את מספר הנפשות בכל חדר/ דירה; החומרים שמהם עשויים הקירות והתקרה צריכים לעמוד בתקנים שנקבעו לרעש ולבטיחות באש; ותנאים נוספים לעמידה בתקן כוללים חישוב של גודל השטחים המשותפים, פתחי מילוט במקרה שריפה, תאורת חירום, אביזרי גילוי וכיבוי אש וכדומה.

אם אתם מתגוררים בבית עם שותפים, דאגו לוודא שיש לבעל הבית רישיון מתאים, ושהמבנה עומד בסטנדרטים שלעיל. אם אתם חושבים להשקיע בנכס ולהפוך אותו לבית משותף, לימדו היטב את החוק והגישו בקשה לעירייה תוך הבטחה שהמבנה עומד בסטנדרטים. אם אתם כבר בעלי בתים משותפים, ודאו שיש בידיכם רישיון ושהדיירים שלכם מוגנים כראוי.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *