תיקון נדרש

קול הישראלים בבריטניה

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
10:41 12/11/15

תיקון נדרש

חשוב לדעת: שינויים בחוק הדיור המקשים על פינוי דיירים

תיקונים חדשים לחוק הדיור הבריטי מ?1988 נכנסו לתוקף ב?1 באוקטובר ומשפיעים על בעלי בתים ודיירים בחוזי שכירות בכל הנוגע להתנהלות במהלך תקופת ההשכרה ועד פינוי הדיירים.

חלק אחד של השינוי מתייחס לפינוי בלתי הולם של דיירים, כשדייר מדווח על בעיות או מפגעים בנכס המושכר והתלונה לא טופלה על ידי בעל הבית. במקרה כזה, הדיירים יכולים לפנות לעירייה כדי שתבדוק את העניין. אם יימצא כי התלונה מוצדקת, העירייה תוכל לחייב את בעל הבית לבצע שיפורים במצב הנכס או לפעול לתיקון הבעיה במקרה חירום.

תלונות סבירות כוללות מפגעים המסכנים את ביטחון או בריאות הדיירים, או שיש להם פוטנציאל סיכון גבוה, כמו בעיות חימום, נזילות או בעיות חשמל וגז. תיקונים שאינם מהווים סכנה לא יילקחו בחשבון, ובכלל זה, תקלות כמו ברז דולף או נורות הדורשות החלפה.

לפי התיקון לחוק, בעל הבית לא יכול לפנות דיירים במשך תקופה של שישה חודשים על בסיס סעיף 21, העוסק בפינוי דייר ללא אשם. הכוונה היא, שאם הדייר אינו אשם באי?תשלום שכר הדירה או בהתנהגות בלתי הולמת בדירה – בעל הבית לא יוכל להתחמק מביצוע התיקונים הנדרשים בכך שיבקש מהדייר לפנות את הנכס.

הכללים החדשים מקנים לדיירים ביטחון רב יותר מבעבר, ומאפשרים להם להגיש תלונות סבירות לבעלי הבית לתיקון או לשיפור, מבלי לחשוש שבעל הבית יוכל לפנות אותם מהנכס כתוצאה מכך.

באופן מעשי, אם הדייר התלונן בכתב בפני בעל הבית והאחרון לא הגיב כראוי, הדייר יכול להעביר את התלונה אל העירייה, וזו תאמת את הצורך בתיקון. אם התלונה אומתה על ידי העירייה, בעל הבית יהיה מנוע מלהשתמש בסעיף 21 כדי לפנות את הדייר למשך תקופה של שישה חודשים.

מלבד הליך פינוי הדיירים לפי סעיף 21, בעל הנכס יכול להחזיר לעצמו את החזקה בנכס גם על בסיס סעיף 8. אך השינויים בחוק משפיעים גם על סעיף זה (8) ודורשים שהתנאים הבאים יתקיימו: הדייר לא שילם שכר דירה במשך חודשיים או יותר, או שהדייר אשם בהתנהגות אנטי?חברתית בתוך הנכס וכלפי השכנים. פרטים מלאים של הנימוקים והסעיפים ניתן למצוא בתוספת לחוק הדיור Retaliatory Eviction and the Deregulation Act 2015 באתר הממשלתי www.gov.uk.

הטור הבא יוקדש לכללים חדשים העוסקים גם בהגנה על הפיקדון ובמידע שבעל הבית חייב לספק לדיירים אם ברצונו להשתמש בסעיף 21 כדי להביא לסיום השכירות וקבלת החזקה על הנכס.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *