תיאטרון חדש נפתח בלונדון עם הפקה מטורפת של פיטר פן

כרמל פרג'י צפתה ב"פיטר פן" – הצגת הבכורה של תיאטרון חדש לילדים בלונדון שנקרא "טרובדור". שווה לקחת את הילדים?

התיאטרון החדש שנחנך בווייט סיטי, "טרובדור", פתח את שעריו עם ההצגה "פיטר פן". למה דווקא פיטר פן? כנראה כי זו קלאסיקה נצחית, שחוצה מגדרים וגילים, וכצפוי, רחבת התיאטרון התמלאה בעיקר בסבתות ובנכדים שהגיעו לראות הצגת צהריים ביום קיץ לונדוני גשום.

טינקרבל, הפיה הכי מפורסמת בעולם, היא בכלל גבר

מדובר בהפקה של סאלי קוקסונס, שרצה מ-2012 בבריסטול אולד ויקטוריה ואחרי כן בנשיונל ת'יאטר. עוד בדקות הראשונות של ההצגה, מתברר שבגרסתה ל"פיטר פן" יש לא מעט ניואנסים פמיניסטיים. כבר בפגישתם הראשונה של וונדי ופיטר, הוא אומר לה: "בת אחת שווה יותר מעשרים בנים", והיא מתמוגגת.

לאחר מכן, מתגלה לנו שקפטן הוק הוא אישה, ולא סתם אישה – אותה שחקנית שמגלמת גם את דמותה של גברת דארלינג, אימם של וונדי ואחיה. ניכר שיש פה אמירה על אימהות ועל נשיות. לא רק זה, גם טינקרבל, הפיה הכי מפורסמת בעולם, היא בכלל גבר ממוצא לא מוכר שמדבר שפה לא מוכרת. "סיי נו מור"…

פיטר פן בלונדון

ניואנסים פמיניסטיים. קפטנית הוק ופיטר פן. צילום: Steve Tanner

פיטר פן נכנס לעגלת תינוק – מראה מעט מגוחך כשמדובר בשחקן בוגר

כל השחקנים שמשחקים ילדים הם מבוגרים. הם שחקנים טובים, אבל האמת היא שבשבילי המשחק פשוט לא עבד. למשל, יש רגע בהצגה שבו פיטר פן נכנס לעגלת תינוק עם שמיכה קטנה ובקבוק – מראה מעט מגוחך כשמדובר בשחקן בוגר. אולי אם הוא היה בן 12 היה בזה חן. במחשבה שנייה, כנראה שגם בזה הייתה אמירה כלשהי, או שהם פשוט כיוונו לקהל צעיר עם דמיון פורה משלי.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

יחד עם זאת, בסך הכל יש הרבה רגעים קסומים בהצגה. הלהקה החיה, לדוגמה, שניגנה מוזיקה מגניבה ושליוותה את כל ההצגה הייתה נפלאה. חברי הלהקה היו חלק אינטגרלי מהמופע ואפילו שרו כמה שירים לפני כן כדי להכניס את הצופים לאווירה. בנוסף, נחמד לראות את השחקנים שמעופפים להם בכל האולם, רקדנים בדמות בתולות ים, זאבים, ילדים אבודים ותפאורה מרשימה.

הצגה לילדים בלונדון, פיטר פן

מוזיקה מגניבה שליוותה את כל ההצגה . חברי הלהקה ושחקני "פיטר פן". צילום: Steve Tanner

הצגה מלאת דמיון ויצירתיות, לעיתים מטורפת

בשורה התחתונה, ההפקה הזאת מלאת דמיון ויצירתיות, לעיתים בלתי מרוסנת ואפילו מטורפת. ההצגה מומלצת לילדים בני 7 ומעלה, וחשוב לציין גם שילדים שאינם דוברי אנגלית ברמה גבוהה כנראה פחות ייהנו ממנה. ואני, למרות שזה היה מיועד לילדים, נהניתי מהחווייה. אז גם ההורים והסבים יכולים לבלות בנעימים.

ההצגה של "פיטר פן" יורדת ב-1 בספטמבר, 2019. באותו תאריך יירדו עוד שתי הצגות שרצות במקביל בתיאטרון החדש: "הזחל הרעב" ועיבוד לספר הילדים הידוע, Aliens Love Underpants. בספטמבר ייפתח תיאטרון נוסף מבית "טרובדור" – בוומבלי פארק (שהיה בעבר סטודיו בו צולמו תוכניות הטלוויזיה "אקס-פקטור" ו"בריטנ'ס גוט טאלנט"). ההפקות המתוכננות שם יהיו של Soul of Shaolin – מופע תיאטרלי מלא באמנויות לחימה ואקרובטיקה. אחריו תעלה "סוס מלחמה" (War Horse) – ההפקה המוצלחת של התיאטרון הלאומי הבריטי.

את כל הפרטים והכרטיסים להצגות האלה אפשר למצוא כאן.

יורדת ב-1 בספטמבר, 2019. מתוך "פיטר פן". צילומים: Steve Tanner

תגיות:
הצגה בלונדון
הצגה לילדים בלונדון
הצגות בלונדון
הצגות ומחזות זמר בלונדון
הצגות לילדים בלונדון
כרטיסים להצגות
כרטיסים להצגות בלונדון
פיטר פן
פיטר פן בלונדון