שחק אותה סם

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
15:44 18/07/06

שחק אותה סם

הפקה חדשה בווסט-אנד למחזה של סם שפרד, 'שוטה של אהבה' – עם ג'ולייט לואיס בתפקיד הנשי הראשי.

סם שפרד הוא אחד האנשים שיש להם את זה – זמר רוק ומשורר שהפך לשחקן בעשרות סרטים ומחזות – במאי, תסריטאי ומחזאי יותר מ-40 שנה – ובנוסף, נשוי לג\'סיקה לאנג. אפשר לומר שהבן-אדם הצליח לא רע בחיים. כעת מגיע ללונדון מחזה נוסף שלו – השלישי בשנה האחרונה – אחרי \'ילד קבור\' בתיאטרון הלאומי, ו\'הנרי מוס המנוח\' באלמידה.

\'שוטה של אהבה\', נכתב ב-1983 אחרי טרילוגיה של מחזות משפחה – שכוללים את \'קללת המעמד המורעב\', \'ילד קבור\' ו\'המערב האמיתי\' – ושנה לפני התסריט המצליח של \'פריז, טקסס\'. המחזות מתרכזים במשפחות לא מתפקדות – לרוב עם אב או מישהו אחר מבני המשפחה שהוא אלכוהוליסט, וסוד שקבור עמוק בהוויה המשפחתית שמעצב את העלילה ואת מערכות היחסים בין הדמויות. מבחינה זו, המחזה הזה יכול בהחלט להצטרף לקבוצה.

אדי מגיע לפגוש את מאי בחדר מדכא במוטל זול על גבול המדבר של מוח\'בה. אבל מאי לא שמחה לבואו. למען האמת היא רוצה שהוא ילך למרות שנסע כ-2600 מייל כדי לראות אותה. כשהוא הולך, היא רוצה שיישאר, ואנחנו מתחילים להבין שכל זה קורה ביניהם לא בפעם הראשונה. בשלב מסויים מגיע הדייט של מאי, מרטין, שהופך – מרצונו או שלא מרצונו – לעד כמעט אילם לסיפור האהבה ביניהם. הסוד הקבור נחשף, אבל כמובן שלא נגלה אותו מראש.

מה שכן אפשר לומר מראש, הוא ששווה לראות את ההצגה ולו רק בשביל עבודת המשחק המצויינת של כל השחקנים, בייחוד שני הגיבורים: ג\'ולייט לואיס (\'רוצחים מלידה\') ומארק הנדרסון. השניים מהווים את אחד הזוגות הבימתיים היפים ביותר שראיתי בעת האחרונה, וזורמת ביניהם אנרגיה מחשמלת לכל אורך ההצגה. הבמאי לינדסי פוזנר השכיל ליצור מיזנסצנות בהן הגיבורים נמצאים חלק גדול מהזמן בקצוות הבמה המרוחקים ביותר, כך שלא צריך יותר מחיבוק אחד ביניהם לגרום לנו להתרגש.

עד – 9/9. ב\'-שבת 20:00, ה\' ושבת גם 15:00. £45-£15.

Apollo

Shaftesbury Avenue, W1

Tel: 0870-890 1101

Tube: Piccadilly Circus

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *