שביל באמצע שביל בצד

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
09:17 05/09/07

שביל באמצע שביל בצד

ארבעה מעצבי שיער ישראלים מסבירים למה דווקא לונדון

לונדון היא עיר נוצצת של זוהר, סלבס ואופנה. לא מפתיע אם כך, שמכאן יוצאת הבשורה העולמית בתחום עיצוב השיער – עם שני מוסדות מובילים: \'וידאל ששון\' ו\'טוני וגיא\' ותצוגות ענק, כמו: Salon International ו- Beauty Expo.

גם מעצבי שיער ישראלים, לא רק כאלה שנמצאים בתחילת דרכם, נמשכים ללונדון כדי ללמוד, להתפתח, ולרכוש ניסיון. יריב עצמון ושחר גפן חולקים סיפור דומה; שניהם הגיעו ללונדון כדי ללמוד ספרות והשתקעו בעיר בעקבות הלימודים.

שחר גפן (37), התחיל בגיל מאוחר יחסית – 27. לפני כן שיחק כדורגל ועבד בתחום המלונאות באילת עד שנפצע ברגלו. הוא לקח קורס בבית הספר של \'טוני וגיא\' והתאהב בעיר. אחרי ארבע שנים החליט להגר מישראל. כיום מתגורר בשכונת סוויס קוטג\' ועובד במרכז לונדון ברחוב שארלוט. נשים באיזור המרכז מחפשות דברים שונים, הוא מספר. כיף לעבוד עם אנשים מכל הסוגים. לאירופאיות, הודיות, אסייתיות וים תיכוניות סוג שיער שונה לגמרי. באיזור פיצרוביה (Fitzrovia – צפונית לרחוב אוקספורד ועד ליוסטון רואד) מסתובבים הרבה אנשי טלוויזיה, פרסומאים, סוכנים והכל סובב סביב האפנה. חלק מהכיף לעבוד במרכז העיר הוא שמרגישים חלק בלתי נפרד מהאופנה. שחר גוזר את השיער בין השאר, לבן אלטון ולשחקנית ג\'ואנה לומלי – ולאחרונה גם לאנשי CNN בעקבות כתבה שהייתה עליו בערוץ.

יריב עצמון (34), ידע שהוא רוצה לעצב שיער ועבר ללונדון לפני 14 שנה בכדי ללמוד אצל וידאל ששון. לונדון היא מספר 1 בעולם בתחום, הוא מספר. וידאל ששון המציא את הבסיס, נתן שמות והפך את הספרות למקצוע. אחריו נפתחו עוד בתי ספר טובים, אבל הוא היה הראשון. כל התצוגות הטובות הן בלונדון, מפה יוצאת האופנה. אין גבול לכמה אפשר ללמוד ולהתפתח פה.

ליריב יש מספרה בפינצ\'לי סנטרל – Foam. רוב לקוחותיו ישראליות ויהודיות לונדוניות, כמו גם סלבס תוצרת הארץ: ריטה, שרית חדד ואורנה דץ שנתנו הופעה בלונדון.

בסופו של דבר רוצה יריב לחזור לארץ, אל המשפחה, החברים, ואיך לא – אל מזג האוויר.

חלומו הרטוב של שוליית הספר

שני עזרא (23), אוטוטו בחזרה בארץ – כבר מתגעגעת לשנים הלונדוניות שלה. שני נולדה בראשון, ומגיל 16 סיפרה את כל מי שהיה מוכן להפוך לשפן ניסיונות. בארץ למדה בבית הספר של שוקי זיקרי, והשתלבה לאחר מכן בעבודה בהפקות אפנה, בעיקר בטלוויזיה, כמו לדוגמא בפרוייקט Y המתוקשר.

למרות ההצלחה, עברה שני ללונדון לפני שלוש שנים כדי ללמוד בבית הספר של \'וידאל ששון\'. לונדון היא חלומו הרטוב של כל ספר ושוליית ספר. בית הספר של וידאל מדהים; הוא נותן לך השראה, מוטיבציה, רוגע, טכניקת עבודה ודיוק. הוא גם מלמד התאמת תספורת ללקוחה דרך קווי פנים ואופי.

שני שילבה את לימודי הספרות עם החלום השני שלה: למודי שירת ג\'אז ובלוז. התחלתי לעבוד בהפקות אופנה כי רציתי להכיר אנשים שיקדמו אותי לשירה שלי, היא מספרת.

דברים התגלגלו, ושני מנהלת כיום מספרה בהמפסטד- Cream. גם בלונדון השתלבה בתחום הפקות האופנה, ובין השאר עשתה פרסומת למוצרי Dove.

לישראל היא חוזרת בעקבות אהבה, ומקווה לעבוד אצל אחד ממעצבי הצמרת בארץ. שני מתכננת גיחה חולית נוספת, לעיר נוצצת לא פחות – לוס אנג\'לס, אך בטוחה שבסופו של יום תשתקע בתל אביב, עם מספרה משלה.

בשביל אלי גולן, (33), היום דייר נחשב ברחבת בוטיקי החתונות של צפון דיזינגוף, הייתה לונדון תחנה משמעותית בדרך. אלי התחיל בלונדון בבית הספר של \'טוני וגיא\', והמשיך אצל האייקון המתחרה, \'וידאל ששון\'. לאחר הלימודים נשאר לעבוד בעיר, תקופה שנקטעה על ידי גיוסו לצבא. אלי מיישם את שיטות העבודה שלמד כאן במספרה שלו בארץ, אבל מתגעגע ליצירתיות שבעבודה בלונדון; העבודה בלונדון פחות מקובעת, הוא טוען. הלקוחות יותר פתוחים לסגנונות חדשים והשפעות מהפאנק. במקומות הגדולים מסתפרים הסלבס מכל העולם. ג\'ניפר אניסטון לדוגמא, קופצת להסתפר וממציאה טרנד. ויקטוריה בקהאם בישרה את הקארה מחדש לכל העולם.

בינתיים, מסתפק אלי בראש של פנינה רוזנבלום, ועובד במספר הפקות אפנה גדולות בשנה, כדי להישאר עם האצבע על הדופק, ולאחרונה סגר מעגל, כשצילומים של יצירותיו הופיעו על שלטי חוצות ברחבי אנגליה, בפרסומות של חברת מוצרי הטיפוח OSMO.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *