טיפים שווים לקראת רילוקיישן

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
עסקים בלונדון, תוכן מקדם
13:55 09/09/21

טיפים שווים לקראת רילוקיישן

יועצת רילוקיישן שמבינה את "השיטה הבריטית" תעזור לכם לתכנן ולנהל את המעבר כדי לייעל את התהליך ולחסוך זמן, אנרגיה, אמצעים – ובעיקר, לא מעט תסכולים

רילוקיישן לונדון אנגליה בריטניה
איור: Designed by Freepik

מעבר למדינה זרה מביא איתו אתגרים רבים והתמודדות עם חוסר ודאות ומנעד רחב של רגשות, החל מהתרגשות וציפייה, ועד לתסכול, חשש ולעיתים אף חרדה. השאלה הראשונה איתה מתמודדים מרבית האנשים לקראת מעבר, היא מאיפה בכלל מתחילים לאסוף מידע חיוני ואמין כדי לאפשר קבלת החלטות מושכלת, שתואמת את הדרך בה הדברים מתנהלים באנגליה.

כיועצת רילוקיישן מקומית, תפקידי הוא לעשות סדר בבלאגן; לספק מידע רלוונטי ולסייע בתיכנון המעבר באופן מותאם לנסיבות ולצרכים אישיים. תמיכה רגשית וליווי בשלבים קריטיים, הם חלק משמעותי נוסף בעבודתי, אך אני מוצאת שהערך הגדול יותר – הוא לשתף את לקוחותיי ולהסביר להם את מה שהם לא יודעים שהם לא יודעים – ולרוב זה המפתח למעבר חלק.

בטור זה סיכמתי עבורכם את חמשת הטיפים הכי טובים שלי לאלה שנמצאים בשלבים הראשונים של חיפוש מידע. אני מציינת בעיקר את לונדון, כי היא היעד המרכזי לרילוקיישן, עם זאת מירב הטיפים רלוונטיים לאנגליה כולה.

נקודות למחשבה

פרופורציות. לונדון היא עיר עצומה )השניה בגודלה באירופה אחרי מוסקבה( ויש בה הכל מהכל. כשבאים מהארץ יש נטייה לחשוב שלמרבית הדברים אפשר לעשות "קופי פייסט" למה שאתם מכירים משם. אז לטוב ולרע, מה שקורה בארץ נשאר בארץ ולא יכול לשמש כ"בנצ'מארק" לחיים באנגליה.

אנגליה היא מדינה מסודרת ובירוקרטית. ישנם נהלים, חוקים, רגולציות ובעיקר קצב עבודה שונה (לרוב איטי יותר ביחס ישראל), ולכן מוטב שתיכנסו ל"מיינדסט" של למידה וענווה, כי באנגליה הדברים מתנהלים אחרת. בנוסף, לרובנו אין מערכת נטוורקינג מקומית ותרבות של קומבינות אינה מקובלת, כך שאם אתם בלחץ לתקתק עבודה – זה יכול להיות מאוד מתסכל!

מתי כדאי להתחיל להזיז עניינים? ההמלצה שלי היא מינימום שלושה חודשים ועד חצי שנה מתאריך ההגעה המשוער (לא כולל תהליך הוצאת ויזה והכנת בעל חיים להטסה). אמנם כבר עבדתי עם לקוחות שארזו משפחות, עברו תוך חודש, ושרדו לספר (גם אם נאלצו לעשות פשרות), אך אם אתם רוצים להתנהל ברוגע יחסי ובאופן מיטבי, מומלץ להיצמד לטווח הזמנים לעיל.

רילוקיישן לונדון אנגליה בריטניה - דנה אבן חן

דנה אבן חן. צילום: תמי שפלר קזדן MART Photography

חמישה טיפים (על קצה המזלג)

איסוף מידע — בעידן הרשתות החברתיות מידע רב מתקבל בקבוצות פייסבוק ומתבסס על חכמת ההמונים. הקבוצות הללו נפלאות ומחזיקות בתוכן אוצר של מידע ונסיון. יחד עם זאת, צריך לסנן ולהבין שחלק מהמידע נכון, חלקו לא עדכני/מוטעה וחלקו תלוי בנסיבות ובמשתנים רבים אחרים. לכן אני ממליצה לקחת את התשובות בעירבון מוגבל, ולהשתמש בהן כקצה חוט אותו יש לחקור ולאמת באופן עצמאי באתרים מוסמכים (לרוב ממשלתיים), או עם גורמים מקצועיים.

איסוף מידע 2 – אם פניתם לחכמת ההמונים, שאלו שאלה מדוייקת עד כמה שניתן. שאלה כמו: "אנחנו משפחה עם שני ילדים, מחפשים המלצות לאיזור מגורים נעים למשפחות, עם קצת ירוק בעיניים ועם מסגרות חינוך טובות" – תניב תשובות מבלבלות. מעטים הם שמכירים את המאפיינים של השכונות הרבות בלונדון, כך שכל אחד נוטה להמליץ על איזור בו הוא גר ומכיר, וישבע שזה ה-מ-ק-ו-ם בשבילכם. אבל כיצד אדם זר שאין לו היכרות אתכם וגר תמיד באותו מקום יכול לדעת מה יתאים לכם? לכן

כדאי להוסיף: מה התקציב שלכם, מספר חדרי שינה (באנגליה הסלון לא נספר כחדר), מקום העבודה/ לימודים, האם אתם מחפשים סביבה ישראלית / יהודית… וכו'.

בדיקת רקע לנותני שירות – למקצועות כמו עריכת דין, ייעוץ פיננסי, ייעוץ מס, ראיית חשבון, תרגום מסמכים (השירותים הנפוצים ביותר שאנשים מחפשים לקראת מעבר), ישנן רגולציות ומבחני הסמכה מקומיים. לפעמים מגיעים אלי מקרים של אנשים שנפלו בפח וצריכים עזרה כשכבר לא ניתן לעזור, וזה שובר את הלב. קחו אחריות על בדיקות רקע, כי יכולות להיות לזה השלכות כואבות! מי שמוסמך יתן לכם את פרטי ההסמכה שלו במרשמים הממשלתיים בלי בעיה, מי שמורח אתכם – המנעו מלהשתמש בשירותיו.

איזורי מגורים – באנגליה יש הכל מהכל, ועל כן שכונות בטוחות עם מסגרות חינוך טובות, פארקים ורחוב ראשי עם בתי קפה ומסעדות )שזה מה שמרבית הישראלים מבקשים( ניתן למצוא בהמון איזורים וגם כמובן מחוץ ללונדון. לכן אין סיבה שתגבילו את עצמכם לשכונות היהודיות/ישראליות כי רק עליהן קיבלתם המלצות מישראלים (אלא אם כמובן אתם מעוניינים בסביבה כזו).

אם אתם מחפשים לצאת מלונדון כדי להוזיל עלויות, כדאי שתזכרו שאומנם שכה"ד בלונדון הוא בין הגבוהים בעולם, אך אם אתם צפויים לעבוד בה וצריכים להגיע אליה על בסיס יומי, יתכן שעלות הנסיעה ברכבת תהיה זהה או גבוהה מהפרשי שכה"ד. כדאי לעשות שיעורי בית בנושא.

שכירות – השכרת נכס היא תהליך יחסית ארוך ובירוקרטי הבנוי משבעה שלבים, ואורך בממוצע שלושה שבועות. בכל שלב יש לספק מידע, מסמכים ותשלומים שונים. מציאת בית היא אחת מאבני הדרך הקריטיות בהתאקלמות הבירוקרטית, וגם אחת המתישות אם לא מבינים את התהליך.

כמו כן, סוכן הנדל"ן עובד עבור בעל הבית ולא עבורכם. לכן, אף פעם על תסגרו על נכס לפני שאתם או מישהו מטעמכם הלך לראות אותו! דברים שרואים מכאן לא רואים משם – כמו רטיבות, ריחות לא נעימים, סביבת מגורים רועשת, שיפוצים סמוכים, תמונות לא עדכניות ועוד מצבים נוספים רבים בהם נתקלתי.

* למידע נוסף מוזמנות ומוזמנים ליצור איתי קשר דרך האתר (כרגע בשיפוצים אבל עדיין ניתן לשוטט בו) או לעקוב אחרי ברשתות החברתיות.

אתר: www.EasyLandOn.com
דף עסקי: /https://www.facebook.com/EasyLandOn
קבוצה: https://www.facebook.com/groups/ukrelocation
אינסטגרם: /https://www.instagram.com/dana_relocation_uk
וואטסאפ: 44-7976-108307+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *