כוכב זורח

ישראל מובילה בעולם חוץ מההייטק, גם ברפואה אסתטית וברפואה בכלל. ד"ר אמיר זרח (44) בעל מרפאה משגשגת בתחום האסתטיקה בארץ, מביא ללונדון בשורה חדשה. ראיון

"לונדון מדהימה" הוא אומר ומתרווח על כיסא הקטיפה המפנק בכניסה לקליניקה המהודרת שלו שנפתחה לא מזמן ברחוב ווימפול בצמוד להארלי סטריט. "אני מאוד אוהב לבוא לפה, אני אוהב את מזג האוויר הקריר, ומעבר לזה לונדון היא בירת אירופה ואני חושב שהצלחה בעיר כזאת מהווה קרש קפיצה כמעט לכל מקום בעולם. יש פה תחרות קשה, יש פה דרישות וסטנדרטים גבוהים בכל מיני תחומים – בקולינריה, ביופי, באופנה ועוד. והדבר הנוסף והלא פחות חשוב שהכריע את הלוקיישן של הקליניקה החדשה זה העובדה שיש לי פה שותפה מקומית מקסימה, מיכל גורן, שהכרנו עוד כשהיא ובעלה גרו בישראל. כשהם החליטו להעביר את מרכז החיים שלהם ללונדון נוצר הרעיון המשותף להתרחב לכאן. מיכל ובעלה אחראים על הצד הניהולי ואני על הצד המקצועי רפואי ונוצר פה שילוב נכון… תראי איזו קליניקה מהממת הם בנו. אז באמת בחרתי שותפים מוצלחים וטובים".

ספר קצת על עבודתך?

"בארץ הגענו לאיזושהי נוסחה מנצחת לעיצוב פנים בצורה עדינה וטבעית תוך כדי שמירה על תווי הפנים המקוריים של האישה באמצעות טכניקות ושיטות הזרקה שאנחנו פיתחנו. אנחנו גם יודעים לעשות שילובים נכונים בתחומי הפלסטיקה, דרמטולוגיה, אסתטיקה וקוסמטיקה על מנת להגיע לתוצאה האידאלית לכל מטופלת בהתאם לעור ולצרכים שלה".

למה אתה אומר אנחנו ולא אני?

"כי זה נכון שהקליניקה היא ד"ר זרח, אבל עובדים איתי שישה רופאים, ביניהם – רופאת עור, פלסטיקאי, קוסמטיקאיות וכולנו ביחד תרמנו לשיטות האלה להתממש ולהתקיים. אמנם אני בראש ואני המוביל ובסוף המחליט, אבל זו לחלוטין עבודת צוות".

אהבה למראה הטבעי. הקליניקה החדשה והמפוארת ברחוב ווימפול

איך אתה מגייס צוות?

"פתחתי אקדמיה שהיא הכי גדולה בארץ ללימודי רפואה אסתטית, שבה אנחנו משרישים את השיטה הזאת. הרופאים הטובים באקדמיה באים לעבוד אצלנו".

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

מה הביא אותך לצאת מהארץ?

"אחרי שהקליניקה בישראל הפכה למאוד מוצלחת ומבוקשת וקשה מאוד להשיג אליי תור, ומעבר לזה בנות מגיעות אלינו לטיפולים אפילו מחו"ל, החלטנו שאנחנו רוצים להביא את הבשורה הזאת לעולם ושיש לנו משהו ביד שהוא מנצח ברמה העולמית. כלומר פיצחנו איזושהי נוסחה של טכניקות הזרקה שבעינינו נכונות לארה"ב, לישראל, ליפן, ללונדון ולכל מקום אחר בעולם. אני גם מרצה בינלאומי בכנסים מקצועיים ברחבי העולם, ורופאים מאמריקה, מדינות ערב ומאירופה מגלים עניין רב בטכניקות ובשיטות שלי, וזאת עוד סיבה שגרמה לי לרצות לפתוח פה קליניקה ובעצם להכשיר רופאים מקומיים שיטפלו בשיטה שלי ובהמשך להתרחב לעוד מקומות. אני אישית מגיע ללונדון אחת לחודש לשלושה-ארבעה ימים ובשאר הזמן יש לנו רופא מקצועי ומקסים, ד"ר ג'ון לקאס, שהכשרתי בקליניקה בארץ".

איזה סוגי טיפולים אתה מציע פה?

"בעיקר עיצוב ופיסול פנים. שני הטיפולים שאנחנו מובילים בהם הן מבחינת הביקוש שלהם והן מבחינת הטכניקות הייחודיות שמקנות מראה טבעי, זה פיסול אף ועיצוב שפתיים. אבל יש עוד המון – עצמות לחיים, רקות, קו לסת, קמטי מריונטות, עיצוב סנטר, טיפולים נגד הזעה טיפולים של מרקם עור הפנים והצוואר ועוד".

טרנד השפתיים ועיצוב פנים ללא התערבות כירורגית

מה מייחד אתכם?

"מעבר לאהבה שלנו למראה טבעי, אנחנו עובדים עם קנולה, שזו בעצם צינורית גמישה ממתכת. בעבר היו עובדים כמעט רק עם מחטים אבל עבודה עם קנולה משנה את כללי המשחק. במקום להיכנס לעור פעמים רבות עם מחט, נכנסים דרך נקודת חדירה אחת ובאמצעותה ניתן לעצב רבע ולעתים אפילו חצי פנים. זה פחות טראומטי ובלי שטפי דם ובצקות. זה גם פחות כואב כי יש נקודת כניסה אחת. הקנולה בעצם עוברת מעל כלי דם ולא חודרת לתוכם ולכן ההזרקה הופכת להרבה יותר בטוחה, המראה הרבה יותר טבעי, ורקמת העור יותר הומוגנית".

מאיזה גיל אתה ממליץ להתחיל לטפל?

"זה תלוי, בארה"ב בגיל 20 יש שכבר עושים בוטוקס כדי להימנע מקמטים. יש גם בנות 14 ו־ 16 שרוצות לעצב שפתיים. אני לא בעד הטרנד הזה. האמת, אני מתייחס לכל אחת כאילו היא אחותי, או אשתי או הבת שלי. הכסף זה לא מה שהוביל אותי אלא האמנות שבדבר, לייצר משהו יפה. היום שפתיים זה טרנד מאוד חזק, אז מגיל 18 אני מסכים לקבל. כל מה שקשור בשיפור מרקם העור ובוטוקס – ההמלצה שלי היא מגיל 30 ".

באיזה עוד חומרים אתה משתמש?

"לפילר, כדי לייצר ווליום חזק בעצמות לחיים, אני משתמש בחומצה היאלרונית בסמיכות גבוהה. ויש חומצות עדינות יותר לשפתיים, לשקעי העיניים או מעל לשפה. יש מאות סוגים של חומצות היאלרוניות, וחשוב לבחור את החומצות הטובות והאיכותיות יותר, שזה עשרה מותגים מובילים שיש לנו פה בקליניקה. את החומצה ההיאלורונית שלנו אי אפשר להחדיר בצורת קרם. חומצות שנמצאות בקרמים בקוסמטיקה הן חומצות לא מצולבות שנותנות לחות לפנים, אבל הן לא יכולות לתת ווליום. ובשביל לשפר את מרקם עור הפנים צריך להחדיר חומר שהוא ביו סימולטור שזה רדיאס. ורק רופא מקצוען יודע איך לשלבאת החומרים האלה".

באיזה שלב היית אומר למישהו עדיף לעשות ניתוח מאשר להתחיל להזריק?

"כשאני רואה מישהי עם נפילה בצוואר או בקו הלסת או עקמומיות באף שלה שלא מאפשרים לי להביא תוצאה הוגנת תמורת הכסף בהזרקה. אבל יש לי מטופלות שלמרות שאני אומר להן את זה הן לא יעשו ניתוח בשום פנים ואופן, אז נעשה תיאום ציפיות ואני אשפר רק את מה שאני יכול".

אתה מדבר כל הזמן על נשים. בוא נדבר קצת על גברים…

"אין ספק שבעולם האסתטי 95% מהשוק הן נשים, אבל גם העולם הגברי בהחלט הולך ונכנס לתחום. במיוחד אצל הגייז שמאוד אוהבים לטפל בעצמם, לעשות קו לסת חד ועצמות לחיים בולטות. אבל גם לגברים סטרייטים כבני 45 מפריע למשל קמט באזור הגבות שעושה אותם כועסים. אז נכון, הם לא עושים שפתיים כמו נשים והם לא מטפלים בעצמות לחיים, אבל גם להם יש כבר מודעות שהולכת וגוברת בתחום הזה".

www.zclinic.uk
או בווטסאפ: 07708-905-552

תגיות:
אנגליה
בריטניה
ד"ר אמיר זרח
הממלכה המאוחדת
הקהילה הישראלית בלונדון
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מרפאה בלונדון
מרפאה חדשה בלונדון
מרפאות בלונדון
ניתוח פלסטי בלונדון
קליניקה בלונדון
קליניקה בתחום אסתטיקה בלונדון
רפואה אסתטית בלונדון
רפואה בלונדון

כתבות נוספות של ענת קורן

קרא עוד