להיפרד בתקופת הקורונה: איך עושים את זה נכון?

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט, תוכן מקדם
16:48 30/03/20

להיפרד בתקופת הקורונה: איך עושים את זה נכון?

בהסגר הקיים אנחנו כבר נמצאים בתא לחץ משפחתי, שרק גובר אם מערכת היחסים בין בני הזוג שנכנסו אליו כבר הייתה במצב מעורער. עצות לשעת משבר

עו"ד משפחה גירושים בלונדון, אנגליה, בריטניה
עצות איך כדאי להתנהג ומה לעשות (אילוסטרציה)

לא צריך לציין שכולנו נמצאים כרגע באחת התקופות הקשות ביותר בחיינו. אולם המצב קשה הרבה יותר כאשר נפרדים או הולכים לקראת זה תחת המגבלות הקיימות, שאומרות לכולנו לא לצאת מהבית. לצערי, לקוחות מתקשרים אליי כדי לקבל עצה איך כדאי להתנהג ומה לעשות או לא. אז הנה כמה עצות:

אם אתם יכולים להסתגר ועדיין להסתדר

אם מצבכם לא קל, אבל עדיין אתם יכולים להסתדר עם בני הזוג תחת קורת גג אחת, נסו להפריד את ההתנהלות המשותפת בבית והתנהגו כאילו אתם חיים עם שותף לדירה ולא עם בן זוג. יחד עם זאת, נהלו שיחה עם בן זוגכם והחליטו על פרידה. תבהירו שזה מה שקורה למרות שאתם נמצאים מתחת לקורת גג אחת. זה נשמע מובן מאליו, אבל הגדרה של מה שקורה יכולה למנוע אי-הבנות שעלולות לגרום למתחים. כאשר אתם מבהירים את החלטתכם, נסו לעשות זאת בעדינות ככל האפשר, ותזכרו שעל התגובה של בני זוגכם משפיע גם הלחץ של הסגר.

חשוב לנסות ולהגיע להסכמה על מה שיקרה לאחר הפרידה. אם יש לכם ילדים, לדוגמה, הסכימו על הסדרי ראייה עם הילדים בעתיד בטווח הארוך, ולא פחות חשוב גם בטווח הקצר והמיידי. נסו לדבר ולהסכים על מי יעשה מה בבית כרגע, עשו חלוקת עבודה ביניכם (למשל, מי קונה אוכל ומי שומר על הילדים). אם הצלחתם להגיע להסכמה על הסדר הפרידה הכולל לאחר הגירושים – רשמו אותו. לאחר המגפה, תוכלו להפוך את הכתוב ביניכם לצו רשמי והדרך תהיה קצרה וחלקה יותר.

עורך דין משפחה גירושים בלונדון, אנגליה, בריטניה

חשוב לנסות ולהגיע להסכמה על מה שיקרה לאחר הפרידה (אילוסטרציה)

אם בעקבות הסגר המצב התדרדר

אם מצאתם את עצמכם במצב שבו היחסים ממשיכים להתדרדר ואתם לא יכולים להיות תחת קורת גג אחת, נסו לחפש מקום שבו תוכלו לשהות את שארית הזמן עד חלוף המגפה. חשוב לזכור שהבריאות הנפשית לא פחות חיונית מהבריאות הגופנית. אם אתם מרגישים שהבריאות הנפשית שלכם נפגעת, לעבור למקום אחר יכול להוות פתרון. יחד עם הצעה זו, כדאי לכם לבדוק עם עורך דין גם את הזכויות והתוצאות הפוטנציאליות עבורכם ספציפית לפני ביצוע הצעד הזה.

לדוגמה, אם יש לכם ילדים – העברתם מאם לאב בזמנים אלו נחשבת ליוצא דופן מבחינת הוראות שאותן ניתן לקיים (בייחוד אם אתם עושים זאת תחת הוראות צו משפטי). יחד עם זאת, קחו בחשבון את המגבלות הבריאותיות ומה עלול לקרות אם הילד יועבר מבית לבית. למשל, האם בבית שהילד עובר אליו מתגורר אדם מבוגר? ואיך אתם מתכוונים להעביר את הילד, מכונית (עדיף) או הליכה? ההגיון הוא הכלי הטוב ביותר. אם אתם חוששים שמהלך לא נכון ישפיע על הסדרים עתידיים, התייעצו עם עורך דין.

כמה עזרה אפשר לקבל ומה קורה כרגע במערכת המשפטית?

משרדי עורכי הדין אמנם סגורים פיזית, אולם כולם עובדים מהבית. לכן, נסו להשיג את עורכי הדין בטלפון. ייתכן שתוכלו למצוא מידע על שירותי המשרד בימים אלו באתר המשרד, או להשתמש באימייל. פגישות עם עורכי דין מתקיימות כרגיל, רק באמצעות אינטרנט. בנוסף, בתי המשפט סגורים ברובם, וחלקם הגדול של הדיונים נדחה או מתקיים באמצעות סטרימינג. קחו בחשבון שכל ההליכים המשפטיים ייקחו יותר זמן. עם זאת, ניתן להגיש בקשות, לפתוח הליכי גירושין, וגם צווים יוצאו – כל אלה נעשים בכתב.

התייעצות עם עורך דין היא כרגע בבחינת הכנה לעתיד שבו החיים יחזרו למסלולם. תכנון כזה יעזור להוריד דאגות יתרות כרגע.

בברכת בריאות,
שלומית גלזר

מצאתם טעות?
שלומית גלזר - עו״ד בלונדון ואנגליה

שלומית גלזר-ג'ונס

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

לכתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות : גירושים באנגליה, גירושים בבריטניה, גירושים בלונדון, גירושין באנגליה, גירושין בבריטניה, גירושין בלונדון, עו"ד באנגליה, עו"ד בבריטניה, עו"ד בלונדון, עו"ד גירושים, עו"ד משפחה, עורך דין באנגליה, עורך דין בבריטניה, עורך דין בלונדון, עורך דין גירושין, עורך דין משפחה
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *