גירושים נוסח 2019: תאמו הכל דרך אפליקציה

מהפכה בתחום הגירושים וגם השקעה משתלמת לטווח הרחוק: הכירו את האפליקציה Familist המאפשרת לנהל חיי הורות משותפת באופן קל, ידידותי וללא חיכוכים

מיזם חדשני יצא לאחרונה לדרך בישראל, ונמצא בימים אלו עם הפנים לשוק הבינלאומי, כאשר אנגליה היא היעד הקרוב. פמיליסט (Familist) הינה אפליקציה חדשנית שמציעה פתרון ידידותי יעיל וקל, המאפשר להורים לאחר הגירושין לתקשר בצורה נוחה יותר, ובעיקר מעניקה שקט נפשי להם ולילדים. בפועל, מטעינים את פרטי הסכם הגירושין או פסק הדין ישירות למערכת, והיא מאפשרת לתכנן ולתאם תוכניות מראש, תוך חישוב הוצאות שעל כל אחד מההורים לשלם וחלוקת זמני השהות לשנה הקרובה (לנו היהודים, יש ברוך השם חגים ושבתות למכביר), באופן פשוט ויעיל.

את הרעיון הפשוט הזה יזמה מילי אינדיג, יזמית צעירה ומבטיחה ועורכת דין, שעשתה את התמחותה במשרד הוותיק והמוביל לדיני משפחה, משרד קניר, שם הכירה את הבעלים, עו"ד יהונתן קניר וצירפה אותו כשותף פעיל, ובהמשך גם את רואת החשבון ענת אשד-גלזר. כעורכת דין, אינדיג נכחה במאות דיונים של הורים מתגרשים והתקשתה לקבל את העובדה שהטכנולוגיה המתקדמת כיום עדיין לא מסייעת לציבור ההורים שנפרדים. היא התחבטה בשאלה איך ניתן ליצר כלי יעיל שיעזור להם לתקשר טוב יותר ולא על חשבון הילדים, וכך נולד במוחה המיזם החדש שאלפי זוגות כבר נהנים מהשימוש בו והתגובות נלהבות ומאוד מרוצות.

מילי אינדיג ויהונתן קניר

אלפי זוגות כבר נהנים מהשימוש בו והתגובות נלהבות ומאוד מרוצות. עורכי הדין מילי אינדיג ויהונתן קניר. צילום: משה נחימוביץ

לתקשר בצורה ידידותית וקלה ולנהל הורות משותפת ושפויה לילדים

כ-15,500 זוגות הורים מתגרשים מדי שנה בישראל, ולצערנו הגרף רק הולך ועולה. על פי הנתונים, בשנת 2018, הסתמנה עלייה במספר הזוגות שהתגרשו בישראל באמצעות בתי הדין הרבניים. 11,145 זוגות התגרשו לעומת 10,661 זוגות שהתגרשו בשנת 2017, כלומר עלייה של 5% במספר הזוגות שהתגרשו בישראל. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדווחת כי בשנים 2011-2015 התחתנו בישראל בממוצע 51,765 זוגות והתגרשו בממוצע 14,159 – יחס של 1:3.5. בנוסף, מתוך כלל הזוגות המתגרשים, 80% מגיעים להסכם גירושין מוסכם (בדרך כלל באמצעות מגשר שהוא גם עורך דין) ו-20% מגיעים לתביעות בביהמ"ש שמסתיימות בפסק דין. לפי דיווחים עדכניים, ניתן לראות שגם בבריטניה כמות המתגרשים עולה מדי שנה ואף יותר מישראל, כאשר נכון לשנת 2018 אחוז הגירושין בבריטניה עמד כבר על 41.7%.

מצב זה גורם למציאות של אלפי הורים וילדים להשתנות, ויש לכך כמובן השלכות מרחיקות לכת. מחקרים רבים מלמדים שעיקר הקושי של ההורים הוא בתיאום ביניהם בניהול התקציב, בארגון הלו"ז והיומן של הילדים, והלוגיסטיקה הזו גורמת לא פעם לקצר בתקשורת ולחיכוכים יומיומיים, שמחריפים את המצב. גרושים רבים מעידים על חוויית תקשורת מורכבת ומעיקה ביניהם בשל הודעות מתישות ובלתי פוסקות במהלך היום ושיחות מעצבנות, שמוציאות מהם המון אנרגיה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

החדשות הטובות הן שמעכשיו אפשר להפסיק להתווכח ולהעביר מסרים דרך הילדים, כי פמיליסט, שהושקה לאחרונה, תנהל את כל תיאומי הילדים במקום אחד – מהנייד. פמיליסט מאפשרת להורים לתקשר בצורה ידידותית וקלה ולנהל הורות משותפת ושפויה לילדים.

גירושים בבריטניה

אפשר להפסיק להתווכח ולהעביר מסרים דרך הילדים (אילוסטרציה)

מחפשים שותפים רציניים בבריטניה

האפליקציה נועדה "למנוע חיכוכים בין הורים גרושים ולהגביר את שיתוף הפעולה ביניהם לגבי כל מה שקשור לילדים", מסבירה אינדיג בראיון לעלונדון.

למי האפליקציה מתאימה?

"פמיליסט מתאימה להורים גרושים שיש להם ילדים מתחת לגיל 18. להורים שנמצאים בתקשורת יומיומית, פמיליסט מהווה כלי אפקטיבי וידידותי לתיאום כל הסידורים. להורים שמעדיפים לתקשר כמה שפחות, פמיליסט מהווה אלטרנטיבה לשיחות הטלפון וההודעות מבלי שהילדים ישלמו מחיר. ולהורה שרוצה להשתמש באופן חד-צדדי כדי לעשות סדר, פמיליסט מסייעת בניהול התשלומים, היומן והתזכורות".

מתי אתם מתכננים לצאת לשוק הבינ"ל ומה בעצם מזמנת השקעה במיזם זה?

"החברה הוקמה עם מבט לחו"ל. כבר בתחילת 2020 אנחנו מתכננים להתחיל לשווק בבריטניה, והחל מיולי 2020 בצרפת. פמיליסט נמצאת כרגע בעיצומו של סבב גיוס משקיעים בינ"ל לחברה ומחפשת שותפים רציניים כדי להפיץ את הבשורה ברחבי העולם. ניתן לראות את קמפיין הגיוס כאן".

רוצים להתנסות? פשוט הורידו את האפליקציה, עדכנו, תאמו ותראו איך חייכם וחיי הילדים יחזרו להיות שפויים!

פמיליסט, מילי אינדיג

"בעיצומו של סבב גיוס משקיעים בינ"ל לחברה". מילי אינדיג. צילום: משה נחימוביץ

תגיות:
Familist
גירושים בבריטניה
גירושים בלונדון
גירושין באנגליה
גירושין בבריטניה
גירושין בלונדון
מילי אינדיג
פמיליסט

כתבות נוספות של Familist