פיק וצרות אחרות

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
12:35 08/06/05

פיק וצרות אחרות

שלום לאחי הגולים. אין לכם מושג איזה חודש עברנו פה. נשבע לכם שקשה לי להחליט עם מה להתחיל. ג'ודי ניר מוזס מפטרת שגרירים בלונדון, פנינה רוזנבלום מעסיקה עובדים זרים ללא רישיון… אבל מבחינה לאומית, נראה לי שאין ברירה וצריך להתחיל בהתנתקות.

כמובן אין ספק שההתנתקות היא המשמעותית ביותר בחיינו הציבוריים. למרות שהתכוננו, זה נחת כמו רעם ביום בהיר וההתנתקות יצאה לדרך: שרונה ודניאלה לבית פיק, הבנות של המאסטרו צביקה פיק – נו מור סינגינג טוגדר. כמה מכות העם הזה עוד יכול לספוג? דווקא באופן אישי אני מאוד מחבב אותן אבל המחשבה שעכשיו יהיו שלוש קריירות שנגמרות בשם פיק גורמת לי לפיק ברכיים.

לא יודע אם זה קרה לכם אי פעם בלונדון אבל השבוע המתנחלים שהולכים עוד חודש להתפנות החליטו למרר את חיינו האזרחיים ולחסום צמתים בכל הארץ. אני מודה שאני קצת מאוכזב. מהמתנחלים אני מתכוון. כאילו, אתם שהפרחתם את השממה, אתם שהקמתם ישובים באזורי הספר המסוכנים, אתם שהגשמתם כל כך הרבה ציונות בכל כך מעט שטח, אתם שדם של כל כך הרבה חיילים נשפך בשביל התחת שלכם, זה מה שאתם יודעים לעשות? לחסום צמתים? זהו? בשביל זה שלחנו אתכם להיות צמודים לערבושים כל כך הרבה שנים בשביל שתלמדו להבעיר צמיג באיזה צומת עמוס? אכזבה גדולה, גדולה! חשבתי שתתאבדו באיזה עזריאלי, חשבתי שתרימו את כיפת הסלע אבל לא! אתם משחקים בפקקים, בשוטרים וגנבים, מעכבים אנשים עצבנים שהרגע גמרו לא להתפרנס- מלהגיע הביתה. בראוו. דוז פואה! דווקא את שמעון פרס הצלחתם לעצבן. בראיון נרגש בחדשות הוא לא הצליח להבין מי הרשה לכם לגזול את זמננו. נכון, הזמן של פרס (איך שלא תסתכל על זה) הולך ואוזל. אבל מוזר שפתאום עכשיו, כשהוא נתקע בכביש (לא בדרך לסוניה, מן הסתם), זה כואב לו. ומה היה עד עכשיו? הם לא גזלו את זמננו ואת חיינו? עכשיו התעוררת כשהיו קצת פקקים? זה מה ששבר אותך? אבל פרס כמו פרס לא הרפה והמשיך לקטר: מה הטרגדיה שלהם? כולה לזוז כמה קילומטרים?. הוא אמר את זה כמובן בשפה הרבה יותר מלומדת אבל נראה לי שהטרגדיה האמיתית היא שאתה מר פרס, אתה וחבריך המטומטמים במפלגת העבודה לדורותיה (ואתה היית שם לדורותיה) שלחתם אותם לשם. זו הטרגדיה. אז אל תבלבל במוח אם זה שאתה לא מבין את הטרגדיה. תבין ותשתוק. או תבין, תפנה ותשתוק. אתה יודע מה? פשוט תשתוק.

ידיעה קטנה בעיתון גילתה שצחי הנגבי התמנה לשר לענייני ירושלים. זה נורא משמח אותי. ראשית יפה שבין החקירות על השחיתויות במשרד לאיכות הסביבה יש לו זמן להיות שר לענייני ירושלים, אבל אם אני קורא את המפה נכון – האיש שהשמיד את המשרד לאיכות הסביבה, שלכאורה הפך את מרכז הליכוד למעוז המאפיה הישראלית, הוא האיש שיעשה לכולנו טובה וישמיד את ירושלים. זהו. יותר לא יריבו אם צריך לחלק אותה, לא יאיימו לפוצץ את הר הבית, פשוט לא תהיה יותר ירושלים כי צחי הנגבי הולך לטפל בה. כל הכבוד.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *