ערך מוסך

קול הישראלים בבריטניה

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
19:18 28/01/16

ערך מוסך

הגראז' עמוס בחפצים מאובקים? הפכו אותו לחלל מגורים ותוסיפו ערך לבית

המרה של מוסך למרחב מחייה המיועד למגורים יכולה להוסיף כ?10% לשווי הנכס שלכם. לעתים קרובות מדובר בשטח מבוזבז שממילא אינו מנוצל כראוי, לא כחנייה ולא כמוסך, ורבים פשוט משתמשים בו כחלל לאחסון. מבחינה פרקטית, העבודות להמרת מוסך מערבות בדרך כלל הפרעה מזערית לאורח החיים בבית בכל הנוגע לאבק וללכלוך, שכן רוב העבודה מתבצעת במוסך עצמו, ורק בשלב האחרון פורצים את הפתח שמחבר את המוסך אל הבית.

באופן עקרוני, יש להבחין בין שלושה סוגים של מוסכים: מצורפים, משולבים או מבנים עצמאיים. מוסכים מצורפים או משולבים מחוברים למבנה המרכזי של הבית, לפעמים לצדו ולעתים בולטים קדימה מהחזית, כשמעליהם בנוי חדר נוסף בקומה העליונה. מוסכים מסוג זה קלים יותר להמרה למגורים משום שלרוב קיימת גישה אליהם מתוך הבית. לעומתם, מוסכים עצמאיים (detached) יכולים גם הם להפוך למרחב מחייה, על אף שהם מנותקים מהבית. אך קיים סיכוי גבוה שהמרתם תחייב להגיש בקשה לאישורי בנייה לשינויי ייעוד.

מוסך יחיד בגודל סטנדרטי יכול להוסיף לבית שטח של כ?14 מ?ר, ובשל צורתו המוארכת הוא אידאלי כהרחבה או כהארכה של שטח קיים בבית או של מסדרון הכניסה. מוסך כפול יכול להוסיף לבית כ?28 מ?ר, וניתן לחלק את השטח ולנצל אותו לכמה שימושים שונים.

השימושיים האופייניים בהמרת מוסך הם יצירת חדר עבודה עם כניסה עצמאית למבקרים, חדר משחקים או חדר אורחים (עם או בלי שירותים), הרחבה של מטבח או יצירת חדר שירות עם דלת גישה חיצונית, הרחבת חלל הכניסה לבית ושירותי אורחים ואחסון. שימושים נוספים יכולים להיות חדר כושר או חדר קולנוע ביתי.

כדי לדעת אם תידרשו להגיש בקשה לאישורי בנייה, יש להתקשר למחלקת התכנון של העירייה. בדרך כלל תוכלו לקבל בטלפון מידע על מגבלות באזור המגורים על שינוי חזית הבית או על שינוי ייעוד. גם אם קיימות מגבלות, ניתן להגיש בקשה שמתייחסת למגבלות ומציעה חלוקה של שטח אחסון בחלק הקדמי והמרת החלק האחורי בלבד למגורים.

בכל מקרה, יש לתאם ביקור של מפקח בנייה בשלבים שונים של העבודות, כשבסיומן המפקח יספק אישור על גמר העבודה. המפקח יבדוק את יציבות המבנה, אוורור, בידוד, אמצעים לגילוי אש ונתיבי מילוט.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* בכנס הנדלן, שייערך ב-28/2, תוכלו לשמוע עוד על הנושא, כאשר אורית לב תדבר על השבחת נכסים ובניית פורטפוליו. לפרטים:

gaby@mannauk.org

* כתבה שיווקית

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

Booking.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *