עפים על ישראל כבר 85 שנה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
11:47 10/11/17

עפים על ישראל כבר 85 שנה

בריטיש איירווייס, חברת התעופה הבריטית, ציינה 85 שנות פעילות של קו אנגליה-ישראל והכריזה על תוכנית השקעה מאסיבית

חברת התעופה הבריטית בריטיש איירוויס
חברת התעופה הבריטית בריטיש איירוויס

"מדינת ישראל מהווה ציון דרך חשוב בהיסטוריה של חברת התעופה בריטיש איירווייס, שמציינת בימים אלה 85 שנה להפעלת הקו מאנגליה לישראל", אמר אלכס קרוז (משמאל בתמונה למעלה), מנכ"ל ויו"ר מועצת המנהלים של בריטיש איירווייס, באירוע שהתקיים בתל אביב. "הטיסות מלונדון לישראל החלו לפעול בשנת 1932 על ידי חברת אימפיריאל איירווייס, שהפכה לאחר מכן לבריטיש איירווייס. באותה תקופה, הטיסות בוצעו באמצעות סירות אוויריות מסוג Scipio S17, שנחתו על מימי הכנרת, ולאחר הנחיתה הורדו הנוסעים ליבשה באמצעות סירות", נזכר קרוז.

כיום, בריטיש איירווייס מפעילה 14 טיסות שבועיות בקו לונדון-תל אביב. החל מאפריל 2018, צפויה חברת האחות של בריטיש איירווייס, איבריה, לשדרג את הקו שלה לתל אביב, ולהפוך לחברת התעופה השנייה באירופה שתפעיל את כל הטיסות שלה לישראל במטוסים רחבי גוף ובתצורה ארוכת-טווח (Longhaul).

קטעי ארכיון של הנחיתה בכנרת אפשר לראות בסרטון התדמית של החברה:

חיבור וויי-פיי מהיר בטיסה?

השבוע הודיעה חברת התעופה הבריטית גם על תוכנית השקעה של 4.5 מיליארד פאונד לטובת שדרוג חוויית הטיסה של לקוחותיה בכל המחלקות. ההשקעה, שתתפרס על פני תקופה של חמש שנים, תכלול הרחבה של צי מטוסי החברה עם רכישת 72 מטוסים חדשים, ובהם איירבוס A35 ובואינג 787-10 הנחשבים למתקדמים בעולם, וגם חידוש 128 מטוסים בצי הקיים, כולל עיצוב מחדש של הקבינות בכל המחלקות, התקנת שקעי הטענה בכל מושב וחיבור וויי-פיי מהיר בפס רחב.

תוכנית השקעה נוספת, בסך 200 מיליון ליש"ט, תהיה לטובת שדרוג מחלקות היוקרה ומוצרי הפרמיום, כמו במחלקת העסקים Club World. כיום, המושבים במחלקה זו הופכים למיטות שטוחות, אבל החל מהקיץ הקרוב הנוסעים יוכלו ליהנות משירותים חדשים, הכוללים כיסוי מרופד למזרן השינה, שיונח על כל מושב בטיסות ארוכות הטווח, כריות גדולות יותר ושמיכת פוך של המותג The White Company.

חברת התעופה הבריטית בריטיש איירווייס

אלכס קרוז (שני מימין), יעל קטן (שנייה משמאל) ויורג טונסמייר, המנהל המסחרי האזורי של בריטיש איירווייס (משמאל) עם טייס ודיילת של החברה. צילום: יח"צ

לא עוד מגשיות עם ארוחות קבועות

גם הארוחות לנוסעי מחלקת העסקים יוגשו בסגנון מסעדת יוקרה, כשדיילי החברה יעברו עם עגלות תצוגה ויציעו לכל נוסע לבחור ממגוון המנות הראשונות, לצד מנות אחרונות, שיוגשו בנפרד בכלים מעוצבים ומותאמים למנה. בטיסות ארוכות הטווח, הארוחות של נוסעי מחלקת התיירות יקבלו ארוחה שנייה מלאה ואפשרויות מגוונות יותר של חטיפים ונשנושים בין הארוחות.

יעל קטן, המנהלת המסחרית של בריטיש איירווייס בישראל, הוסיפה כי בריטיש איירווייס השיקה רק השנה למעלה מ-30 קווי טיסה בינלאומיים חדשים ישירות מנמל התעופה הית'רו, שליד לונדון, כולל טיסות ישירות לניו-אורלינס, לנאשוויל, לאוקלנד, לסיישל ולעוד כמה יעדים פופולריים".

עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.