איך לבחור עו"ד כשמתגרשים?

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט, תוכן מקדם
07:00 29/10/19

איך לבחור עו"ד כשמתגרשים?

איך כדאי לבחור עורך דין לפני הליך גירושין? מדוע כדאי למצוא עורך דין לגירושין שהוא גם מגשר מנוסה? מדריך למציאת עו"ד לעניין משפחה וגירושים

עורך דין גירושין
עורך דין הוא לא רק מתווך ביניכם לבין בית המשפט והצד שכנגד. לעיתים קרובות הוא גם מצפן, מורה דרך או פסיכולוג. אילוסטרציה: Freepik

אחוזי המתגרשים עלו בשנים האחרונות והסיבות לכך רבות. יש האומרים בבדיחותא כי שתי הסיבות הנפוצות לגירושין הן: "גברים ונשים". הליך הגירושין הוא אחד האירועים המשמעותיים בחייהם של זוגות שהחליטו להיפרד. אדם העובר הליך גירושין נדרש לקבל החלטות רבות, ואחת מההחלטות החשובות היא בחירה נכונה של עורך דין, שילווה את התהליך.

למרבית המתגרשים, ההליך זר לחלוטין. חלקם אף יגיעו לראשונה בחייהם לביהמ"ש ויפגשו בשופט, ולחלקם דעות קדומות וסיפורים ששמעו מחברים. לעיתים, הדמיון והחרדה מהלא נודע קשים בהרבה מהמציאות בפועל. ייתכן כי המיתוסים והדעות הקדומות יתנפצו לנגד עיניכם, ותיאלצו להתמודד עם מציאות חדשה, שבה עורך דין משמש כמעין מצפן או מורה דרך, ולכן, על מנת ללכת ב"דרך המלך" – יש לבחור בקפידה את העו"ד.

פעמים רבות, עורך דין אינו רק מצפן או מתווך ביניכם לבין בית המשפט והצד שכנגד, אלא גם הופך לאוזן הקשבת ומקבל "תפקיד" של פסיכולוג, יועץ פיננסי, או יועץ זוגי. אז הנה כמה כללי אצבע, שיעזרו לכם לבחור עו"ד שילווה אתכם בהליך הגירושין.

1. ידע, ניסיון והתמצאות בתחום:
בחרו עורך דין שההתמחות היחידה שלו היא דיני משפחה

ישנם משרדים לא מעטים אשר מתמחים במספר תחומים בו-זמנית. אמנם מדובר לכאורה ביתרון כלכלי עבור משרד עו"ד, המציע קשת שירותים ומוצרים, אך כלל לא בטוח שמדובר ביתרון עבור הלקוח\ה המתגרש\ת.

משרד עו"ד המתמחה בתחום דיני משפחה הוא בקיא יותר בסדרי הדין, בחקיקה ובפסיקות בתי המשפט לענייני משפחה. יתרה מזו, עורכי דין המופיעים על בסיס קבוע בבתי המשפט לענייני משפחה, מכירים היטב את השופטים, את הלך רוחם, את האג'נדה שהם מביאים עמם ואת פסיקותיהם.

הבקיאות של עו"ד העוסק באופן שוטף בענייני משפחה תתן לכן יתרון משמעותי, אשר יניב תוצאות טובות יותר עבורכם!

2. כימיה:
בחרו עורך דין שיידע להקשיב ולהכיל מבלי לשפוט ושתרגישו נוח לידו

אם אתם מגיעים לפגישת ייעוץ במשרד עו"ד, שימו לב לאווירה הכללית. האם המזכירה מציעה לכם משהו לשתות בזמן ההמתנה? האם הרגשתם כימיה בפגישה עם העו"ד? אם התשובה היא "לא", המשיכו הלאה. אם התשובה היא "כן" – הגעתם הביתה, ברוכים הבאים.

כשאתם נכנסים לחדר של עו"ד, אתם חושפים בפניו את סיפורכם האישי והרגיש. לכן מומלץ למצוא עו"ד שיהיה מסוגל להכיל, להקשיב ולדבר אליכם בגובה העיניים, מבלי לבקר ולשפוט. מישהו שיהיה לכם נוח לשתף אותו בפרטים האישיים, לרבות בפרטים הפחות חיוביים.

אומרים שהלקוח בוחר עו"ד שדומה לו. זו אינה קלישאה. בחרו בעו"ד שאתם מתחברים לאג'נדה והשקפת עולמו.

עורכת דין לענייני גירושים

האם הרגשתם כימיה בפגישה עם העו"ד? אם התשובה היא "כן" – הגעתם הביתה. אילוסטרציה: pressfoto/Freepik

3. סל כישורים נלווים:
בחרו עורך דין בעל יכולת תכנון אסטרטגית המבין בתחומים קשורים

ישנם תחומים המשיקים להליך הגירושין, כמו פירוק שיתוף בדירת המגורים, איזון זכויות וחלוקת כספים. לעיתים, חלק מהרכוש המשותף הן חברות בע"מ, עסקים, מניות ני"ע ועוד. רצוי מאוד שלעו"ד המלווה אתכם יהיה ידע אישי בתחומים שונים, כמו ידע פיננסי, הבנת דוחות כספיים, התמצאות במכירת דירות, קריאת דו"חות אקטואריים ונסחי מקרקעין וכדומה.

ישנם עורכי דין שיגישו תביעות שגרתיות. אך עו"ד טוב יעסוק בתכנון אסטרטגי מחושב מראש, המתאים לנסיבות המקרה הספציפי והייחודי שלכם, ובשיתוף פעולה עמכם.

4. אוריינטציה גישורית:
בחרו עורך דין שהוסמך גם כמגשר

לעו"ד שהוסמך כמגשר יהיו יכולות גבוהות יותר בניהול משא ומתן מול הצד שכנגד. עורך דין מגשר, המאמין במו"מ, מביא עמו אג'נדה ומדיניות של חיסכון באנרגיה, בזמן ובכסף. לעומת זאת, לקוחות של עו"ד שגישתם תוקפנית ומלבה אש – מבלים זמן רב בביהמ"ש. כל בר-דעת מבין כי אין זו טובתו של איש.

זכרו, חשוב שלעו"ד יהיו עוצמות, שיעור קומה ויכולת לתת לכם גב אמיתי בבית משפט. אך עם זאת, שיידע גם להביא אתכם ל"חוף מבטחים" ובזמן קצר, על מנת שתוכלו להתקדם בחייכם.

5. צוות המשרד, ותק ומוניטין:
בחרו עורך דין שיש מסביבו צוות שלם

קיומו של צוות מהווה יתרון, לעומת משרדים בהם נמצא רק עו"ד יחיד. יש יתרון משמעותי במשרד מכובד בעל ותק, ששמו הולך לפניו, המחוייב למוניטין שלו. במשרד כזה, תמצאו שעורך הדין ייתן לכם ביטחון וכוח, ואינו מפריח הבטחות שווא.

בדקו לעומק את אתרי התדמית והאינטרנט של משרד עוה"ד. באתרים אלה, תוכל לעמוד על טיבו של צוות המשרד, המלצותיהם של הלקוחות והפרסומים השונים במדיה ובתקשורת.

עורך דין גירושין

חשוב שלעו"ד יהיו עוצמות, שיעור קומה ויכולת לתת לכם גב אמיתי בבית משפט. אילוסטרציה: pressfoto/Freepik

6. זמינות עורך דין גירושין:
בחרו עו"ד שיהיה פנוי לטפל בכם

ניהול תיק גירושין מלווה במתחים רבים, חוסר ודאות ופחדים. כדאי לוודא שמי שיהיה אמון על ניהול המערכה, יהיה פנוי לטפל בכם באופן מלא.

עוה"ד חייב להיות זמין עבורכם, גם בטלפון, ולאפשר לכם לעקוב ולהיות מיודעים לכל המהלכים בתיק, בכל עת.

7. הזול עולה ביוקר:
השקיעו בעורך דין איכותי

זכרו, שירותי עריכת הדין אינם מתומחרים במחיר אחיד. עקב התחרות בשוק, לעיתים תמצאו פערים משמעותיים בהצעות המחיר, עבור הטיפול המשפטי.

עליכם להבין כי העבודה בתחום דיני המשפחה מצריכה השקעה של מאות שעות עבודה על כתיבה משפטית, שיחות טלפון, קיום פגישות והכנת הלקוח לדיונים\פגישות עם גורמים טיפוליים, מו"מ מול הצד שכנגד ועוד. לעיתים קרובות, עוה"ד שתמחרו את הטיפול המשפטי בסכום נמוך, לא יהיו מוכנים לתת מעצמם את מה שאתם צריכים, שכן התמחור לא משתלם עבורם.

אין "מתנות חינם" ולכל שירות יש את המחיר שלו. מתגרשים רק פעם בחיים (לרוב), ולכן חשוב להשקיע בעורך דין איכותי.


*הכתבה נכתבה בגוף זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועדת לנשים וגברים כאחד.

מצאתם טעות?
אביבית מוסקוביץ: עורך דין גירושין, עו"ד משפחה, עורכת דין לגירושים - עלונדון

עו"ד אביבית מוסקוביץ

עו"ד אביבית מוסקוביץ מנהלת ובעלת פירמת עורכי דין בישראל המתמחה בתחומים: גירושין, גירושים ודיני משפחה. גם זוגות ישראלים בחו"ל (לונדון, אנגליה, בריטניה, אירופה, ארה"ב) מוזמנים להיעזר בשירותיה.

+972-(0)52-3986655
ms_adv@netvision.net.il
www.avivitmoskovich.co.il

לכתבות נוספות של עו"ד אביבית מוסקוביץ
תגיות : עו"ד באנגליה, עו"ד בבריטניה, עו"ד בלונדון, עו"ד גירושים, עו"ד משפחה, עורך דין גירושין, עורך דין משפחה
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *