סתיו אנגלי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
20:28 10/10/12

סתיו אנגלי

הצעה לטיול בכפר אולדברי ולראות בסביבתו את כל צבעי השלכת

הכפר הציורי, אולדברי, החבוי למרגלות רכס הצ\'ילטרנז, נמצא כ-25 קמ צפונית-מערבית ללונדון בקו אווירי. אורך המסלול המוצע לפניכם הוא כחמישה קמ וכולל עלייה וירידה, אך לרוב קל להליכה. חלק גדול ממנו נמצא בתוך יער עצים נשירים המרשימים בצבעיהם בשלכת – אדום, ורוד, צהוב וכתום, והוא משלב תצפית טובה לכל הכיוונים.

הפאב המפורסם של אולדברי, הגרייהאונד, הוא נקודת פתיחה טובה למסלול. כדאי להתבונן בבתי הכפר הנפלא הזה, רובם אותנטיים עם מסגרות מיושנות מעץ ואבן וגם ארובות מעניינות. האגם הקטן בגרין גם הוא חמוד ויש כנסייה מימי הביניים. כשחוצים את הגרין ופונים שמאלה בצומת הראשי לפי שילוט אל הברידג\'ווטר מונומנט (עלייה רצינית אך קצרה, שניתן לעלות גם עם עגלה) – מיד נבלעים בתוך יער שהוא חלק מאחוזה גדולה, אשרידג\' אסטייט, בה התגוררו בני משפחת רוטשילד, בסוף המאה ה-19.

בקרחת היער נמצאת פסגה, שבה מבחינים מיד בברידג\'ווטר מונומנט – מגדל תצפית מרשים בגובה 34 מ\' שנבנה ב-1832 לזכרו של הדוכס מברידג\'ווטר, מבנאי ומהנדסי הגראנד יוניון קאנאל. מומלץ לעלות למגדל ולצפות למרחק עשרות קמ מעל צמרות העצים. מחיר הכניסה הוא פאונד אחד.

אחרי שיורדים מהמגדל, פונים מיד ימינה ובחזרה לתוך היער. לאחר כ-700 מ\' תמצאו פנייה משולטת שמאלה לאולדברי, ואז ירידה מתונה עד לשער. לאחריו כביש צר (הכביש בין אייבינגהו לאולדברי). חוצים אותו ועוברים מבעד שער מתכת לדרך החוצה שדה פתוח כשמשמאלנו חורש. לאחר שחולפים על פני שוליו הימניים של מגרש גולף (מגרש הגולף סטוקס), בו יש תצפית טובה, חותכים שמאלה בשביל כפרי עד לחוות Church Farm. השביל מביא אותנו לכנסיית סיינט ג\'ון של אולדברי ולכפר עצמו.

אם מוותרים על הביקור בכנסייה, אפשר להשלים את המסלול כשחותכים שמאלה, ואז חוצים אחו גדול באלכסון. לאחר החצייה אנחנו שוב מאחורי בתיה המסוגננים של אולדברי, בסמוך לפאב בו התחלנו את המסלול. מומלץ לסעוד בפאב והוא ידידותי לילדים וגם לכלבים. את המרחק ניתן לסיים בשעתיים, אבל מומלץ לסייר עוד שעה ברחבי הכפר הקסום הזה.

הגעה ברכב

מה-M1 פונים לווטפורד, A41. נוסעים יותר מ-15 קמ, במעגל תנועה אחרי המל-המפסטד יורדים מהכביש המהיר אל הדרך הצרה ואז שמאלה לתוך Newground Road. זו דרך צרה ביותר של כשני קמ, שבסופה מגיעים ממש אל מרכז הכפר והפאב. יש כביש גישה גם מהעיירה, טרינג.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *