כאן, שם ומעבר לים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט, תוכן מקדם
11:44 07/09/21

כאן, שם ומעבר לים

עו"ד דניאל טובקין מבין את הצורך בסיוע משפטי שבקיא בחוקים ובמנטליות של שני הצדדים

סיוע משפטי לישראלים באנגליה - עורך דין בלונדון, בריטניה
באנגליה יש מערכת חוקים וכללים שונה לגמרי מזו שמכירים הישראלים, לכן נדרשת סבלנות. אילוסטרציה: freepik

אנגליה היא מולדת המשפט, אבל גם מולדת הבירוקרטיה. לכל בעיה יש פתרון אבל הדרך אליו מובנית וכפופה למערכת חוקים וכללים שונה לגמרי מזו שמכירים הישראלים. לכן נדרשת סבלנות ואורך רוח", מסביר דניאל טובקין, עורך דין בכיר בפירמת Law Solicitors Clear שעוסק בתחום המשפט האזרחי בדגש על ייצוג בתביעות נזיקין מורכבות עם התמחות מיוחדת ברשלנות רפואית.

להיקף ההתעניינות של יזמים ומשקיעים ולקוחות בכלל ביבשת הבריטית נחשף עו"ד טובקין לאחר שפתח את דף פייסבוק בשם “סיוע משפטי לישראלים באנגליה" – מיזם פרטי שהקים לפני כשנתיים, ובעקבותיו קיבל גל של שאלות ובקשות בנושאים משפטיים שונים. “נדהמתי מהצמא והצורך שקיים אצל ישראלים לקבל סיוע משפטי בנושאים שונים. ידעתי שאני יכול לתת את המענה הראשוני ושאולי יש כאן בסיס לפיתוח מאגר לקוחות ואולי למשרד עצמאי. אבל לא לכל השאלות יכולתי לענות, ולכן התחלתי במיפוי הפניות, ויצרתי קשר עם עורכי דין ברחבי אנגליה שעוסקים בתחומים הרלוונטיים".

העמוד הפך למעין פורום משפטי ולנקודת פתיחה לישראלים רבים באנגליה. זו פלטפורמה שמחברת בין ישראלים לבין מערך מכובד של עורכי דין דוברי עברית ואנגלית מוסמכים ומומחים איש איש בתחומו ומספק להם מענה משפטי בנושאים שונים. הישראלים, כך הוא אומר שואלים וצריכים עזרה ושירות בעיקר בענייני נדל"ן, הגירה, משפחה וחוזים מסחריים בדגש על פיתוח עסקי והקמת מיזמים מחד, וסכסוכים מסחריים מאידך.

בהיסטוריה הקצרה של הפורום היו בין היתר גם הפניות בענייני אפוטרופסות, דיני עבודה, מיסוי בין-לאומי, תחבורה ולצערו גם עניינים פליליים. בין היתר, נוצרו קשרים גם עם ישראלים אחרים שמעניקים שירותים לישראלים כגון ראיית חשבון, סיוע ברילוקישיין וכו'.

ממנצ'סטר לחיפה וחזרה

עו"ד דניאל טובקין נולד במנצ'סטר, ובגיל 4 עלה עם משפחתו לחיפה שם גדל. אחרי שירות צבאי למד משפטים והתמחה במשרד עו"ד ג'ונתן פרידלנד ששימש גם כקונסול האמריקאי בחיפה. במחשבות על עתידו החליט לבחון אפשרויות בעיר הולדתו, ותוך שלושה שבועות ארז מזוודות וצעד את צעדיו הראשונים כעו"ד זוטר בפירמה .Keoghs, Nichols, Lindsell & Harris.

אחרי כשנתיים, טובקין גויס כעו"ד במשרד קטן בשם Farley Dwek שם עבד כ- 8 שנים והקים את המחלקה לרשלנות רפואית ושימש כראש המדור. דניאל אומר שתחום המשפט הזה מרתק במיוחד למרות שלפעמים מדובר ממש בטרגדיות של ממש. הקליינטים שלו סבלו מרופאי משפחה שלא שמו לב לסימפטומים של סרטן או התקפי לב, או רופאים מומחים שטעו בדיאגנוזה. הנזק לגוף ולנפש של החולה ומשפחתו ממשי ולעיתים הפיצוי הכספי לא יכול לתקן חיים שלמים, אבל יכול לעזור. בין לקוחותיו נמנים משפחות של תינוקות שנולדו עם מומים או נפטרו זמן קצר לאחר הלידה, נשים שסבלו מניתוחים קוסמטיים רשלניים וחולי סרטן בשלב סופני שיכלו לחיות חיים מלאים לולא טיפול לקוי. כמו כן טובקין, מטפל באנשים שסבלו מנזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות במקום העבודה או בכל מקום.

לתואר הישראלי במשפטים הוסיף טובקין את ההסמכה הבריטית הנדרשת והוסיף לימודי תואר שני במנהל עסקים ב– .Manchester Metropolitan University בשנתיים האחרונות הוא משמש כעו"ד בכיר בפירמת Law Solicitors Clear, ומעבר לעיסוקיו המשפטיים מפתח את התחום העסקי ונישה ייחודית של חיבור ישראלים ליבשת הבריטית בהיבט משפטי. דניאל תמיד שמח לשוחח ולהעניק ייעוץ ראשוני ללא תמורה ובהתאם למקרה יכול לטפל על בסיס “לא ניצחת– לא שילמת" שבו לתובע הפוטנציאלי אין ממש סיכון.

מייל: Daniel@toubkin.com
אתר: Daniel.toubkin@clearlawonline.co.uk

סיוע משפטי לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה - עו"ד דניאל טובקין מבין את הצורך בסיוע משפטי שבקיא בחוקים ובמנטליות של שני הצדדים

דניאל טובקין

מבין את הצורך בסיוע משפטי שבקיא בחוקים ובמנטליות של שני הצדדים. עו"ד דניאל טובקין:
Daniel@toubkin.com
Daniel.toubkin@clearlawonline.co.uk

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *