סומכים על מסמכים

קול הישראלים בבריטניה

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
13:21 10/12/15

סומכים על מסמכים

שינויים נוספים בחוק: בעלי בתים חייבים לספק לדיירים תעודות, מדריכים וגלאי עשן

בטור הקודם, סקרנו את השינויים בחוק הדיור שנכנסו לתוקף באוקטובר, העוסקים בתיקונים שבעל נכס חייב לבצע בתקופת השכירות ובהגנה על דיירים שדורשים ביצוע של תיקונים סבירים בנכס מפני פינוי לא הוגן.

תיקונים נוספים בחוק עוסקים במסמכים שבעל הנכס חייב לספק לדיירים בשכירות בתחילת החוזה. מסמכים אלה כוללים תעודה בת?תוקף של ביצועי אנרגיה (EPC), שמכילה מידע על העלויות הכרוכות בחימום הנכס והמלצות על אפשרויות להפחית את עלויות האנרגיה. מסמך נוסף שבעל הבית חייב לספק לדיירים הוא תעודה שנתית המעידה על בטיחות הגז בנכס ובה עדות כי כל מכשירי הגז נבדקו בידי מהנדס גז מורשה ונמצאו תקינים.

בעל הבית חייב לספק לדיירים גם עותק של המדריך החדש “איך לשכור: המדריך להשכרה באנגליה”. ניתן לספק את המסמך בפורמט אלקטרוני כקובץ PDF (אם השוכר סיפק לבעל הבית או לסוכן מטעמו כתובת אימייל לקבלת הודעות ומסמכים אחרים, או בצירוף של עותק מודפס לחוזה השכירות שהדייר מקבל לפני כניסתו לנכס. (קישור להורדת המדריך תמצאו בפורום “אני רק שאלה…נדל”ן” בפייסבוק – ראו פרטים בתחתית).

בעל הבית נדרש לספק לדיירים גם מידע המפרט היכן מופקד הפיקדון שלהם, ומה עליהם לעשות במקרה של אי?הסכמה על החזר הפיקדון בסיום חוזה השכירות.

אם מסמכים אלה לא סופקו לדיירים בתחילתה של תקופת השכירות, יש לספקם בהקדם האפשרי. כל עוד המסמכים לא סופקו, בעל הבית לא יוכל להשתמש בסעיף 21 לחוק כדי לפנות את הדיירים, והמגבלה תוסר רק לאחר שהמסמכים יסופקו. בניגוד לכללים דומים הקשורים בהגנה על פיקדונות, לעמידה בכלל זה אין מגבלת זמן, כך שבעלי בית שלא יעמדו בדרישה יוכלו לספק את המסמכים במועד מאוחר יותר מבלי שיהיו חשופים לקנסות.

לבסוף, תקנות הבטיחות בגז CO, שנכנסו לתוקף בתחילת אוקטובר, מחייבים בעלי בית באנגליה לספק גלאי עשן בכל קומות הנכס המושכר, וכן גלאי פחמן דו?חמצני (Carbon Monoxide) בכל חדר שבו מותקן מכשיר הפועל באמצעות שריפת דלק מוצק.

* הכותב הוא מנהל נכסי נדלן בלונדון. למידע נוסף היכנסו לקבוצת הפייסבוק אני רק שאלה…נדלן.

www.levlettings.co.uk

* כתבה שיווקית

מלונות בלונדון

Booking.com

Hotels.com

Lastminute.com

נדל"ן בלונדון באנגליה בבריטניה

חן חיים לב

חן חיים לב הוא איש עסקים ויזם נדל"ן המבצע השקעות עבור משקיעים ישראלים דרך מכירות פומביות לתשואות והשבחה בלונדון וליברפול.
http://nadlan-london.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *