משפחה לא בוחרים, עו״ד כן. הכירו את הפירמה בראשות עו"ד אביבית מוסקוביץ

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט
09:00 14/03/18

משפחה לא בוחרים, עו״ד כן. הכירו את הפירמה בראשות עו"ד אביבית מוסקוביץ

היא הוציאה ספר שעוסק בצד הרגשי והמעשי של הגירושים, הקימה מרכז בינלאומי להתרת עגונות ועגונים והרחיבה את פעילותה לחו״ל ובריטניה. עו״ד אביבית מוסקוביץ משתפת אותנו בעבודתה והצלחתה בעיסוק בנושאים הכי רגישים

גירושים בלונדון אנגליה ובריטניה
מסייעת למסורבי גט לקבל את החופש המיוחל. עו"ד אביבית מוסקוביץ

מזה כ-20 שנה שעו"ד אביבית מוסקוביץ בעלת פירמת עורכי דין בישראל, שנחשבת לאחת המובילות בתחום דיני המשפחה והגירושים. הידע הרחב והניסיון של עו"ד מוסקוביץ בתחום הקנו לה עד כה הצלחות רבות, שבהן סייעה למסורבי גט לקבל את החופש לו יחלו.

את הידע שצברה בתחום, איגדה עו"ד מוסקוביץ לספר עיון והדרכה שהתפרסם בישראל בתחילת חודש ינואר 2018, ושאותו כתבה יחד עם הפסיכולוגית ד"ר נעמי כהן. הספר, שנקרא "מה מרגישים כשמתגרשים", הוא מדריך ראשון מסוגו העוסק בצד הרגשי והמעשי של הגירושים, ונועד להכין את אלה העומדים בפני האתגר הגדול כדי שהתמודדותם תהיה רכה ומובנת יותר. תוך שימוש בשפה נגישה וידע רב, הספר מציע כלים להופעה בבית הדין ובבית המשפט, ובכלל פורש בפני הקורא את התהליכים לפרטי פרטים, במטרה להנגיש למתגרש באופן מיטבי את ההליכים.

"אני מקווה לא להתגרש", כתבה הסופרת והעורכת ענת לב-אדלר על הספר. "אבל אם זה יקרה, אני רוצה שיהיה לי בהישג יד את המדריך החכם והשימושי שכתבו עורכת הדין אביבית מוסקוביץ והפסיכולוגית ד"ר נעמי כהן שמצליח, בפעם הראשונה בעברית, להאיר את הצד הרגשי של תהליך הגירושין ולהעביר את מי שמתמודדים עם המסע מנקודת שבר וכישלון לתחושה שיש תקווה".

כריכת הספר "מה מרגישים כשמתגרשים"

הצד הרגשי והמעשי. כריכת "מה מרגישים כשמתגרשים"

קושי דווקא כשאין הפרדה בין דת למדינה

לפני כשמונה שנים, פעילות הפירמה של עו"ד מוסקוביץ הורחבה ולה פעילות ענפה בארה"ב. אחד מתחומי מומחיותה המרכזיים של עו"ד מוסקוביץ הוא תיקי עגונים, עגונות ומסורבי גט, לשמם אף הקימה מרכז מיוחד העוסק במקרים אלו – "המרכז הבינלאומי להתרת עגונות ועגונים". לדבריה, המורכבות של התופעה בעולם הרחב, בין אם בארה"ב או באנגליה, היא משמעותית יותר לעומת הארץ. זאת, בשל מחסור בסנקציות, הנובע מהפרדה בין דת למדינה במדינות אלה.

בזירה הבינלאומית, משרדה עוסק גם בתיקי גירושים, חלוקת רכוש ומקרי חטיפות ילדים. אלו הם נושאים הנוגעים לזוגות מעורבים של ישראלים ובעלי אזרחויות אחרות וזוגות ישראליים המתגוררים באופן זמני או קבוע בחו"ל.

גירושים בלונדון אנגליה ובריטניה

נשות הפירמה בראשות עו"ד אביבית מוסקוביץ (במרכז)

"המחויבות ללקוח המפקיד בידיך את המשבר האישי שלו היא עצומה"

העיסוק בדיני משפחה הוא אתגר של התמודדות בינאישית עם מצוקות עמוקות ביותר בחייו של אדם. תקופות משבר אלו דורשות תגובות אסטרטגיות מתאימות, שיבטיחו לא רק הצלחה משפטית, אלא גם את צליחתה של הדרך עצמה. עבור עו"ד מוסקוביץ, "המחויבות ללקוח המפקיד בידיך את המשבר האישי שלו היא עצומה, ואין בה מקום לפשרות". להשקפתה, הצלחה משמעותה להיות תמיד במקום של נתינה, ומקום זה הוא בהכרח מקום של עוצמה.

ומהו המתכון להצלחה? "לפני הכל, זה תמיד לראות את הצד השני", עונה עו"ד מוסקוביץ. "כשאנשים מרגישים שאתה רואה אותם, אז הם רואים אותך גם כן. זה נכון בחיים, וזה נכון גם בתיקים". מעבר לכך, שקיפות והוגנות הם ללא ספק מרכיבי מפתח, לדבריה. "קודם כל, זה הכרחי מבחינתי לראות שמולי יושב בן אדם, לא תיק", היא ממשיכה. "זה אתגר עצום לקחת בן אדם מנקודה א' לנקודה ב', להיות משענת אמיתית עבורו ולדאוג שייצא בטוב ובאמת עם מינימום של שריטות".

עו"ד מוסקוביץ מזהה את המורכבות הרבה שנלווית להליכי גירושים ודיני משפחה ככלל, הנובעים באופן טבעי מהפן הסנטימנטלי והאינטימי המשולב בהם. היא סבורה כי לאסטרטגיה משמעות כבירה בתיקי גירושין ולכן נוהגת לבנות אסטרטגיה הוליסטית, שעל פיה פועל המשרד כיום. היא מסבירה שמשמעות הגישה הזו היא ראייה של התמונה הכוללת בכל תיק עם יחס לכל אחד ממרכיביו.

מצאתם טעות?
תגיות : אביבית מוסקוביץ, גירושים בבריטניה, גירושין באנגליה, עו"ד באנגליה, עו"ד בבריטניה, עו"ד בלונדון
יכול לעניין אותך