בגידות – איך להתמודד איתן?

להיפרד או לא להיפרד... פרטים שחשוב לדעת במקרה של בגידה במהלך נישואים. טור של עו״ד שלומית גלזר-ג׳ונס, המתמחה בענייני משפחה וגירושים באנגליה

הנושא של בגידות הוא נושא כאוב ורגיש. ישנן פעמים במערכות יחסים שעולה השאלה אם אגלה שבןת זוגתי בוגד בי – מה אעשה? אבל כשהעניין הופך מתיאורטי למעשי, נשאלות שאלות אחרות, כמו האם להיפרד כתוצאה מהבגידה או לא? ואם ניפרד, מה יהיו ההשלכות של זה? אז הנה כמה טיפים בעניין.

לא חייבים להתגרש

זה נשמע מוזר, אבל חשבו היטב האם הייתם רוצים לעזוב או שכדאי עדיין להילחם ולנסות לשקם את היחסים. אם החלטתם להמשיך את הנישואים, קחו בחשבון שהבעיות עלולות לחזור ואחת מהאופציות להוריד את הלחץ של ״מה יהיה?״ יכול להיפתר באמצעות הסכם פרידה. במילים אחרות, כדאי לחשוב על הסכם גירושים גם אם החלטתם לנסות לשקם את מערכת היחסים.

יחס בית המשפט האנגלי לבגידה

כדי לפתוח הליך גירושים פורמלי באנגליה יש צורך בעילה. בחוק האנגלי ישנן חמש עילות, ובגידה היא אחת מהן. אבל מעבר לזה, אין לבגידה שום השלכות על איזון המשאבים הפיננסי או ליחסים עם הילדים. לא ניתן יהיה לטעון שבגלל הבגידה מגיע לכם יותר כסף או שבגלל הבגידה תאבדו כסף.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

אם התחתנתם ברבנות המצב הוא שונה

יוצא הדופן הוא הכתובה. לבית המשפט באנגליה אין סמכות להתערב בהליכי דת, וההחלטה לגבי הכתובה תשאר בסמכות בית הדין הרבני. אם התחתנתם ברבנות, אתם זקוקים לגט ואחת הזכויות של האישה בעת גירושים בדין היהודי היא הכתובה. לפי החוק הדתי, בגידה עלולה לפגוע בקבלת שווי הכתובה. יתכן שניתן לפתור את הבעיה הזו במסגרת כוללת של הסכם גירושים, אבל צריך להתייחס לכל מקרה לגופו וכדאי להתייעץ עם עורך דין לקבלת הערכה למצבכם.

כך תעברו את התהליך עם מינימום כעסים

אם מצאתם אדם אחר שעדיף לכם להיות איתו והחלטתם לעזוב את בני זוגכם, אל תספרו להם על האדם החדש בחייכם. שלא תבינו לא נכון – אני לא מטיפה לחוסר יושר, נהפוך הוא מזה. אולם, קחו בחשבון שבגידה היא לא דבר קל לשמועלדעת עליו, שעלול לעורר רגשות קשים. לכן, אם כבר החלטתם לעזוב, השארת צד שלישי מחוץ לעניין מאפשר לעבור את התהליך עם הכי פחות כעס ומתח והכי הרבה כבוד.

ממש לא מומלץ לספר לילדים

פרידת ההורים היא קשה לילד והצורך לקבל אדם שלישי לחיים בדרך כלל מכבידה עוד יותר על ההסתגלות למצב החדש. יתרה מזאת, בתי המשפט ירצו לוודא בהליכים להסדרי ראייה שדעת הילד היא דעתו שלו. כאשר מובאת הידיעה לילד במהלך הפרידה, עלול הילד להזדהות עם אחד מכם ולהביע את דעתכם כאילו שהייתה שלו. ואז קשה להוכיח שזה לא המצב. סכמו קודם את הסדרי הראייה ורק אחר כך ספרו לילד, אם תרצו, על קיומו של האדם השלישי בתמונה.

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

למאמרים נוספים מאת שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות:
ֿ
בגידה בבריטניה
בגידות בלונדון
גירושים באנגליה
גירושים בבריטניה
גירושים בלונדון
משפחה באנגליה
משפחה בלונדון
עו"ד משפחה
עו״ד באנגליה
עו״ד בבריטניה
עו״ד בלונדון
עורך דין בבריטניה
עורך דין גירושים
עורך דין גירושין
עורך דין משפחה
עורך דין משפחה באנגליה
עורכת דין באנגליה
עורכת דין בלונדון

כתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס

קרא עוד