מה שבטח יבוא מחר

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
23:43 10/10/07

מה שבטח יבוא מחר

פעמיים בשנה נערכות ברחבת מוזיאון הטבע שבדרום קנזינגטון תצוגות אופנה במסגרת "שבוע האופנה של לונדון". למעצב האופנה הישראלי, אבשלום גור, הזירה אינה חדשה

במסגרת האירוע, בו נכחו אנשים מצמרת עולם האופנה, הציג המעצב הישראלי, את הקולקציה שלו לאביב-קיץ 2008. את ההשראה לקולקציה החדשה קיבל גור מהנוף העירוני המוכר של חפצים יומיומיים המושלכים ברחובות העיר. הבגדים כוללים בתוכם שילובים מעניינים של אובייקטים, כגון: אופני ראלי מפורקים, פחיות שתייה ריקות, עטיפות וחבילות ריקות של דברי מאכל – ועוד מיני גופים שכבודם מונח בדכ בפחי האשפה.

התוצאה היא לבוש ייחודי, שביחד עם הצבעים החזקים של הבדים מקבל נופך ססגוני וחגיגי. מוטיב מאפיין אחר הוא השילוב בין אלמנטים ממזרח וממערב עם תרבות רחוב אורבאנית, ושילוב בין עוני ויוקרה.

מחיר שמלות המשי המיוחדות שלו נע בסביבות ה-1,800 פאונד, ופריטים בקו התכשיטים שהחל לייצר בשנה האחרונה, נמכרים במחירים בין 90 ל-500 פאונד. את הסטודיו שלו הוא פתח בקנרי וורף, במזרח לונדון. מוצריו נמכרים בחנות פאנט, באיזלינגטון. שם המותג תחתיו הוא מפרסם את עבודותיו בחר גור בחיתוך מעניין של שמו: Avsh-Alom-Gur. זה נראה יותר טוב ככה, הוא אומר.

בן לאימא ציירת ואב ארכיטקט, גור גדל ביישוב עומר שליד באר-שבע. כיום הוא נשוי לסנדי ואב לשני בנים. כמי שגדל קרוב ליישובים בדוויים בנגב, הוא מושפע רבות ממוטיבים שונים של המדבר. בארץ למד בשנקר ואחר כך עבד בחברות ישראליות כ\'ראש אינדיאני\', ו\'גוטקס\'. ללונדון הגיע ללימודי תואר שני ב\'סנטרל סנט מרטינ\'ס\'. בתקופת לימודיו יזם פרויקטים לחברות \'לנקום\' ו\'קלואה\', וכשסיים את לימודיו, קיבל הצעה נדיבה מהמעצבת דונה קארן, לעצב שמלות ערב. ב-2005 זכה בפרס ה\'דור החדש\' בשבוע האופנה, וב-2006 זכתה תצוגת האביב/קיץ שלו להמשך בתערוכה מיוחדת במוזיאון הטבע.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *