מה (לא) ללבוש

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
11:37 08/06/05

מה (לא) ללבוש

אז הגענו דנדשים וירוקים ללונדון, מוכנים לכבוש אותה בסערה. ומה? גילינו שהיחס של המקומיים לחדשים לוקה בחסר, לא כולם לוקחים אותנו ברצינות, מרימים לנו את האף, מתעלמים מגזרתנו המרנינה, ונשאלת השאלה: היכן הבריטי האדיב שעליו שמענו בשיעורי גיאוגרפיה? מה עשינו לא נכון?

נתחיל מזה שהמבטא פה הוא פשוט הכול. אפילו קבצן ברחוב שמדבר במבטא מהוקצע יקבל יחס יפה יותר ממישהו שנראה פצצה אבל נשמע חריג. את זה אולי קשה לתקן ברגע, אבל חשוב גם הרושם הראשון. ביגוד ישראלי, גם אם עלה אלפי שקלים, לא בהכרח יעשה פה את הרושם הרצוי. כדאי לקחת עט ונייר ולסמן את טעויות האופנה הישראלית.

הלבשה תחתונה

את השרוואל הלבן החצי שקוף שחושף תחתונים, ואת הגופיה בעלת הרצועות הדקיקות שממנה מציצה החזייה השאירו בבית, או יותר נכון – בהודו. בגדים תחתונים כשמם כן הם: מקומם מתחת לבגד ולא לצידו. אם לחולצה רצועות מסוגננות, אפשר למצוא חזייה עם רצועה הולמת. ואת תחתוני הטנגה שמציצים מתחת למכנס המשתפל הס מלהזכיר. אפקט שיוצרת הלבשה תחתונה בולטת, נחשב סקסי ומקובל בארץ, אבל נראה בלתי מהוגן בעיני הבריטים השמרנים. לראיונות עבודה, פיקניקים ובאופן כללי, יש להצניע.

צבעים

אותו צבע מכף-רגל ועד ראש, אפילו בגוונים שונים – רעיון מצוין לפיג\'מה! כדי ליצור עניין כדאי לשבור את התלבושת עם אביזר ניטרלי (שחור, חום, ג\'ינס) או אפילו חגורה או נעליים. תלבושות בשחור תשאירו לגותים ואת הלבנות לבבא סאלי. צבעים משתנים מעונה לעונה (עכשיו שולט טורקיז). אם מצאת צבע שמתאים לך, מה טוב. המלה האחרונה באופנה הישראלית הם בגדים שמשלבים הרבה צבעים ומרקמים. את אלה, בריצה לפח.

גזרה

פה מגיעות החדשות הטובות! בלונדון מותר להיות עגלגל! בחנויות רגילות המידות הן בדכ עד מידה 16 (44-46), וקל למצוא מידות גדולות מאלה. אז חסל סדר דחיסת גוף מבוגר לבגד שיהלום ילדה בת 12. לעומת גובהן של הבריטיות – רגלינו הקצרות יגרמו לקושי במציאת מכנס באורך מתאים. אבל בבקשה, לא לקפל! איננו עם גבוה, מה לעשות, והקפל מקצר את הרגל. לא חבל?

גברים

עם ג\'ינס מסוגנן וחולצת טריקו איכותית קשה לטעות. חולצה מכופתרת רק תוסיף, אבל את המשבצות תשאירו בקומונה. כשצריך להתלבש יפה (פגישת עסקים, אירוע חברתי בערב), וותרו על הג\'ינס האלגנטי. אין חיה כזאת. מקטורן תמיד יסדר את העניינים, אפילו אחד קל ולא מחויט.

לא משנה כמה חם – תחתוני בוקסר הם לא מכנסיים, ואל תיעלבו. שרוואל לבן זה תכריכים ולא בגד. חליפות נחמדות קיימות באריגים קלים ובצבעים סולידיים.

ואפרופו מזג האוויר, כובעי צמר שחורים ומעילי סקי שייכים לעוצבת החרמון, לא לאחת מבירות האופנה העולמיות. ואם אין לך מקום לכל הציוד בכיס המכנס, הפאוץ\' בהצלב הוא פשוט לא אופציה. תקנה תיק.

מה מייעצים נותני הטון באופנת לונדון?

שרפנו את השרוואל, הצנענו את החזייה ונתנו את החולצות מהקיבוץ לעניי העיר – עכשיו מה?

סוראיה וייק, מגישה בטלוויזיה, קניינית במיל\' של נינה ריצ\'י ולואי ויטון ועורכת לשעבר במגזין האופנה הידוע W מייעצת: הסגנון צריך להיות אינדיבידואלי. לא צריך מותגים. בחר בצבעים האהובים עליך, ודאג שהבגד גם יהיה נוח.

היא מציעה להשקיע בכמה ירחוני אופנה ולמצוא את הלוק שמוצא חן בעיניכם. חשוב לדעת: כל מה שאפשר למצוא ביוקר, אפשר למצוא גם בזול. החנות החביבה על סוראיה היא הניס )M&H( שם אפשר למצוא חולצות, שמלות, תיקים וקוסמטיקה בזיל הזול.

את העיצה לגבר המתחבט נתן לנו פיל ארקולאנו, מגיש תוכנית האופנה הידועה בבי.בי.סי מופע הבגדים, ובעצמו דוגמן בחסד. שאלתי אותו: מה תייעץ לגברברי ישראל שרוצים להרשים את הבחורות של לונדון? תחתונים נקיים, רצוי בלבן, הוא ענה.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *