לשבור‭ ‬את‭ ‬הקרח: איך למצוא עבודה בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
16:53 27/11/17

לשבור‭ ‬את‭ ‬הקרח: איך למצוא עבודה בלונדון

כיצד‭ ‬החוצפה‭ ‬הישראלית‭ ‬תקדם‭ ‬אתכם‭ ‬בשוק‭ ‬העבודה‭ ‬הלונדוני

להתקבל לעבודה בלונדון
להתקבל לעבודה בלונדון. צילום: Freepik

תהיתם פעם איך הצלחות קורות? תעשייה שלמה של ספרות ללימוד עצמי מטפחת את האמונה המזויפת לפיה, הכל אפשרי אם רק “תחשבו נכון”. האמת היא שאם לא תפרצו את גבולות המחשבה – הכל יישאר בגדר חלום. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא לפעול.

אם עברתם ללונדון כבר ביצעתם צעד משמעותי בדרך להצלחה. אבל צעדים הכרחיים נוספים מחכים בהמשך הדרך, ובראשם מציאת עבודה, שהיא המפתח להצלחה ולהשתלבות חברתית. אז מה עליכם לעשות על מנת להשתלב בהצלחה בשוק העבודה המקומי?

כמי שעומד מאחורי המותג Cojones, עצתי אליכם היא לשדך את עצמכם לאחרים. איך? בדיוק לשם כך תוכלו להיעזר בחוצפה הישראלית. ידוע לכל שהשאלה המכרעת בעולם העסקים ובשוק העבודה היא לא מה אתה יודע, אלא את מי אתה מכיר. לכן, חשוב ללמוד להכיר אנשים חדשים. בכל מקום שבו אתם נמצאים הציגו את עצמכם ודברו עם האנשים סביבכם. ספרו להם מה אתם עושים ומה אתם מחפשים. בקשו מהם את מספר הטלפון שלהם או את כתובת האימייל שלהם. דאגו תמיד לחזור אליהם, ציינו שהיה נעים להכיר אותם והזכירו להם בקצרה מה אתם מחפשים.

אספר לכם סיפור על מעשה חצוף שעשיתי בסטארבאקס, בעודי ממתין לקפה שלי. כששמעתי שקוראים לבחור שעמד לפניי בתור, פניתי אליו בצורה מנומסת ביותר ואמרתי: “שלום סטיב”, ופתחתי איתו בשיחת היכרות מנומסת. לעולם אין לדעת: אולי אותו בחור, או בחורה, בדיוק מחפשים מישהו כמותכם? או מכירים מישהו שמחפש?

התעוזה בהתגלמותה

לעיתים הדבר מצריך חוצפה ותעוזה, אבל יש לעשות כמיטב יכולתכם על מנת לזרוע את הזרעים שאולי ינביטו בדיוק את העבודה שאתם מחפשים. היום אנחנו ברי־מזל – עומדים לרשותנו שלל כלים אינטרנטיים, כמו פייסבוק ולינקדאין. לינקדאין היא רשת שמאפשרת לתקשר בדיוק עם האנשים שאתם מחפשים, בתחום התעסוקתי הספציפי שמתאים לכם. Cojones הולך צעד נוסף קדימה: אם התקשרתם עם מישהו בלינקדאין, חפשו בגוגל פרטים עליו או על החברה שלו, וצרו איתו קשר. לדעתי, זו התעוזה בהתגלמותה. כמו להוביל שור בקרניו!

תוכלו לכתוב לו משהו כמו: “שלום, אני רואה שהתחברנו בלינקדאין וחשבתי לקחת יוזמה ולהציג את עצמי בצורה יותר רשמית…”. תוכלו להציע להיפגש לקפה, ולהשתמש בפגישה קצרה זו לטיפוח הקשר. אפילו אם יתברר לכם שאין לאותו אדם, או לחברה שהוא מייצג, דבר מה רלוונטי להציע לכם – עדיין נפגשתם והרחבתם את רשת הקשרים שלכם. אם הזדמנות מתאימה תצוץ בעתיד, הוא בוודאי יחשוב עליכם.
לעולם אל תסמכו על אימייל בלבד. אנשים, במיוחד עסוקים, מקבלים אימיילים רבים מדי יום. לא ניתן להבטיח שהם יקראו את האימייל שלכם. לעומת זאת, אם תיקחו יוזמה ותתקשרו אליהם – תוכלו להשיג אפיק ישיר אל התודעה שלהם. זה פשוט הרבה יותר אפקטיבי.

האם אתם מתחילים להבין מהי Cojones? שילוב בריא בין חוצפה ובין לקיחת יוזמה. אני מבלה את זמני בהסברת התורה לקהל המאזינים שלי. אני מאמין שזה הכוח המניע מאחורי הצלחתי בחיים. אם נחתתם כאן ואתם מחפשים עבודה, קחו את עצתי ופעלו בהתאם. התוצאות לא יאחרו להגיע.

לפרטים נוספים על Cojones ועל מה שיש לה להציע, בקרו באתר www.cojones.biz, צפו בערוץ היוטיוב Cojones TV, והרגישו חופשי ליצור עמי קשר.

קית׳ פרייזר

קית‮׳‬‭ ‬פרייזר

קית' פרייזר, מייסד חברת "כוהונס", הוא מנטור לאנשים פרטיים, מעביר שיחות מוטיבציה לארגונים, מנחה אירועים ומראיין.
www.cojones.biz
hello@cojones.biz
07956-559-054