שנה חדשה ופריחה מחודשת 

מועדון העסקים הישראלי – לונדון שומר על ראשי התיבות באנגלית IBC אולם הופך ממועדון המיועד בעיקר לתמיכה באנשי עסקים, למרכז קהילתי תוסס ובועט לישראלים תחת השם החדש - Israelis Building a Community 

המועדון שחגג השנה 25 שנים להקמתו, התחיל בתהליך ההתחדשות כבר בשלהי הקורונה כשחזרנו להיפגש פנים מול פנים. אולם במהלך השנה וחצי האחרונות התחדד הצורך בלהפוך אותו ממועדון אקסקלוסיבי למרכז קהילתי אינקלוסיבי שיוכל להכיל חתך רחב ומייצג של אוכלוסיית הישראלים שמחפשת קשר ואינטראקציה המתאימה לכולם, לא רק לבעלי עסקים. המועדון לפיכך ממתג את עצמו מחדש וייקרא מעתה "מועדון קהילת הישראלים בבריטניה" ובאנגלית: IBC – Israelis Building a Community.

עם הקמתו, מטרת המועדון הייתה לקיים מפגשים בעברית שישמרו את הזיקה לארץ ובשעות חירום יהווה מנוף לגיוס הקהילה הישראלית. במהלך השנים ובעידן האינטרנט, נוצרו צרכים אחרים בקרב הקהילה הישראלית הצומחת בבריטניה, ובעידן שבו הכל יותר נגיש ברשתות חברתיות, ערוצי מידע, טיסות זמינות ועוד, נדרש שינוי.

אורית אייל-פייביש, המתגוררת בבריטניה תקופה ארוכה ועוסקת בניהול חברות בתחום הלוגיסטיקה והטכנולוגיה לקחה על עצמה את האתגר לחולל את השינוי. בחודש שעבר היא מונתה למנהלת המועדון החדשה.

״ההיכרות שלי עם המועדון החלה לפני קרוב ל-20 שנה" מספרת אורית. "באותם ימים המועדון היווה מקום מפגש בעיקר לאנשי עסקים – אותם ישראלים שהגיעו לבריטניה בשנות ה-90 ועשו את מרבית כספם בעולמות הנדל״ן, ההייטק ותחומי יזמות שונים. מזה תקופה, אנחנו במועדון מבינים שפרופיל הקהילה והצרכים השתנו. מטבע האדם, הוא כזה שהוא מחפש את קירבתם של אלו שאיתם יש לנו במשותף ולנו הישראלים שחיים פה יש הרבה משותף. ולמרות שתקופת הקורונה מאחורינו, למדנו ממנה רבות על הצורך במפגשים פנים-מול-פנים. גם סביבת העבודה ההיברידית יצרה כמיהה מחודשת לקהילה, לאינטראקציה, להיכרות, לנטוורקינג, לצאת, ל'התלבש יפה', להיות עם חברים ולנהל שיחה על דברים מוכרים, אבל גם ללמוד דברים חדשים."

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

במהלך הפעילות שלה בקהילה בשנים האחרונות אורית נחשפה לישראלים מוכשרים באינספור תחומים. ״יהיו הסיבות שהביאו אותנו לבנות חיים בבריטניה אשר יהיו – כולם, אבל כולם, כמהים למידה של אינטראקציה עם חברי קהילה נוספים ובעברית", היא אומרת.

ישראלים בלונדון - קהילה ישראלית חדשה של מועדון העסקים הישראלי -  אורית אייל־פייביש

אורית אייל־פייביש. מבחינתה, השמיים הם הגבול

ספרי לנו על השינוי שעובר המועדון?

"החזון הוא להפוך את המועדון לפלטפורמה מרכזית עבור כל הישראלים בריטניה. פלטפורמה שתאפשר חשיפה והיכרות, תפתח פתח להזדמנויות, מעין קתדרה של ישראלים שבאים להיפגש, לשוחח, לראות, לשתף ולהיחשף ולמספר פעמים בשנה, להרגיש ממש בבית. במתכונתו החדשה מועדון קהילת הישראלים פונה לקשת רחבה של חברים חדשים ובנוסף לאנשי הטק, הפיננסים והנדל״ן, פותח את דלתותיו לאומנים, יוצרים, סופרים, אנשי אקדמיה, מחנכים, רופאים, מסעדנים, נותני שירותים, יזמים, אסתטיקה, מוסיקאים, סטודנטים וגם נשים… יש המון נשים מוכשרות בקהילה. "

ומה בתוכנית?

"השמיים הם הגבול. ל-12 חודשי הפעילות שיפתחו ב-25 באוקטובר אחרי חופשות החגים, מתוכננות פעילויות שונות ומגוונות: מפגש עם סופרים ישראלים מהארץ ומהקהילה, הרצאות בנושאי בינה מלאכותית, אינטליגנציה רגשית במקום העבודה, 'יריד' אומנים, אקטואליה, שיווק כלכלי, יישומים של טכנולוגיות חלל בחיי היומיום, בריאות, יזמות, הרצאה מרתקת בנושא שבויי צה״ל ועוד."

כיצד אתם פועלים?

"בחודשיים האחרונים הצטרפו למועדון עשרות חברים והוא בתהליך של מציאת מקום נוח למפגשים בצפון מערב לונדון שיהפוך לבית המועדון הקבוע. כמו כן וכמצופה ממועדון חברתי קהילתי, אנו מקווים לייצר שיתופי פעולה משמעותיים עם גופים נוספים הפועלים בקהילה מזה שנים רבות."

לפרטים בנוגע להצטרפות צרו קשר במייל: 
hamoadon@ibc.london
www.ibc.london


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה על ישראלים בלונדון:

עבודה עברית

תגיות:
אורית אייל־פייביש
אירוע לישראלים בלונדון
אירוע של מועדון העסקים הישראלי לונדון
אנגליה
בריטניה
הממלכה המאוחדת
הקהילה הישראלית בלונדון
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מה לעשות בלונדון
מועדון העסקים הישראלי
מועדון העסקים הישראלי בלונדון
מועדון העסקים הישראלי לונדון
נטוורקינג בלונדון
עסקים בלונדון
פתיחת עונה של מועדון העסקים הישראלי בלונדון
קהילה ישראלית בלונדון