ישראלים נגד ישראל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות, ישראלים בלונדון ובבריטניה
16:50 31/07/20

ישראלים נגד ישראל

עצרת התמיכה עם המחאה בארץ, המתוכננת ליום ראשון הקרוב מול השגרירות הישראלית בלונדון, היא "חלום מתוק" של ארגונים אנטישמיים שונים ורק תסייע להם להכפיש את מדינת ישראל. יצחק זוננשיין, נציג הצ"ע בבריטניה בטור דעה

מחאת בלפור בלונדון - הפגנה של ישראלים בבריטניה. יצחק זוננשיין, יו״ר הצ״ע בריטניה
מרגיש פגוע כשחברי קהילות ישראליות ויהודיות מפנים עורף לישראל. יצחק זוננשיין, יו״ר הצ״ע בריטניה

הידיעה על הפגנה שמארגנים מהגרים ישראלים בלונדון ויהודים נגד מדינת ישראל בעטיפה של ״אנחנו לא נגד המדינה אלא נגד ממשלתה ומנהיגותה" הגיעה אלי באמצעות חבריי בתקשורת הבריטית. המדיה כאן קיבלה הודעה לפיה ישראלים בבריטניה מצטרפים למחאות נגד מדינת ישראל מול שגרירות ישראל. התקשורת הבריטית כמו גם הארגונים האנטישמיים וארגוני הבי די אס מקבלים את המצטרפים אליהם להתקפותיהם המסורתיות נגד ישראל בזרועות פתוחות.

אין ספק בליבי כי בין המתעתדים להצטרף למחאה זו יש ודאי מי שמאמינים כי בהפגינם אל מול הנציגות הרשמית של מדינת ישראל בלונדון הם תורמים לחוסנה של המדינה. טעות רבותי!

הפגנות בבריטניה: השפעה שלילית על תדמית המדינה

כמי שפועל יחד עם חברי בארגונים הציוניים מול הפגנות אנטי ישראליות ברחבי הממלכה – בקמפוסים, במרכזי קניות וברחובות – אני מכיר את ההשפעה השלילית של הפגנות מעין אלה על שמה ותדמיתה של המדינה שלנו. שונאינו אינם בוחלים בדבר כדי להכפיש את הישראלים והיהודים. תגבורת איכותית שכזו בדמות " ישראלים נגד ישראל" הינה חלום מתוק לכל מי שפועל להכפיש ולפגוע בישראל יום יום ושעה שעה.

לאלה המשכנעים עצמם כי מדובר במאבק פנים ישראלי ואנו רק תומכים בצד לגיטימי במאבק הזה אבקש להזכיר: היו בישראל מאבקים פנימיים רבים במדינת ישראל מאז הקמתה. ישראלים תמיד ידעו למחות, להפגין ולצעוק כשחשו נפגעים ממשהו. אך, המאבקים הללו התנהלו בישראל עצמה, לא ע״י אנשים שבחרו לחיות את חייהם מסיבות שונות מחוץ לישראל.

10,000 איש פונו מבתיהם בהתנתקות לפני בדיוק 15 שנה, המאבק היה מר ועמוק, איש לא חשב לייצא ולהחצין את המאבק בעולם ולגייס את העולם ואפילו את הישראלים בעולם לתגבר את מחאתם. המחאה החברתית ב-2011 הוציאה מאות אלפים לרחובות ישראל, אך המפגינים לא העלו בדעתם לפעול להשחרת שמה של ישראל בעולם לטובת מאבקם.

מחאת האתיופים, הפגנות הנכים, עובדים סוציאליים, מאבקים של כלי תקשורת (סגירת רשות השידור, ערוץ 10, החינוכית) – כולם נעשו למען צדק במדינה, אותה הם כה אוהבים ולא חשבו לרגע לטנף את תדמיתה בייצוא מאבקם לארצות הניכר.

בנימה אישית

כמי שפועל לילות כימים לחיזוק זהות ישראלית, לתודעה ציונית, לעידוד העברית והעליה ולחיזוק הקהילות היהודיות, אני מרגיש פגוע כאשר אני רואה חברי קהילות ישראליות ויהודיות מפנים עורף למדינת ישראל ובטענות של "נלחמים על עתיד המדינה" יורים בישראל חיצי רעל ופוגעים בשמה הטוב ולמעשה בכל ההישגים של פעילותינו כאן בממלכה המאוחדת.

אני קורא לכל מי שאהבת ישראל בליבו ותודעה יהודית וציונית בקרבו להדיר רגליו מאירוע זה ודומיו ולהתמקד בסיוע ותמיכה בישראל ותושביה הנתונים, יחד עם כל אזרחי העולם, במצוקה וקושי שנקוה לפתרונה ורפואה שלימה מהר ככל שאפשר.
רוצים להפגין למען שינוי? חזרו לישראל ועשו זאת שם. אל תזילו דמעות תנין על גדות התמזה.

מצאתם טעות?
תגיות : אנטישמיות בבריטניה, אנטישמיות בלונדון, ההסתדרות הציונית העולמית, ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה, ההסתדרות הציונית העולמית בלונדון, הפגנה בלונדון, הפגנות אנטי-ישראליות, הפגנות אנטי-ישראליות בלונדון, יצחק זוננשיין, ישראלים בבריטניה, מחאת בלפור באנגליה, מחאת בלפור בבריטניה, מחאת בלפור בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *