שירה בציבור

יוצרים ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה שיריהם של 22 משוררים ופזמונאים ישראלים מאנגליה, ישראל, גרמניה והולנד יקחו חלק בערב השני של ״קברט המשוררים״ שיתקיים ב22 במרץ בחלל POWERPLANT המיועד להופעות במסעדת המלון סלינה שבקמדן. כרטיסים כבר הזמנתם?

לאחר הצלחת הערב הראשון, שהתקיים בנובמבר האחרון, החלטנו לקיים ערב נוסף סביב יום האם הבריטי ולעסוק בנושא המשפחה. התרגשנו לקבל מעל 200 יצירות העוסקות בנושא מזוויות שונות והיה מאוד מאוד קשה לבחור. הרעיון מאחורי ״קברט המשוררים״ היה ליצור חיבור בין משוררים ישראלים מאנגליה ומישראל לבין קהילת המשוררים ושוחרי השירה העברית עם קהילת השחקנים הישראלים בלונדון – ולשמחתינו בערב הקרוב צפויים להשתתף משוררים רבים ואף שתי משוררות יגיעו אלינו במיוחד כל הדרך מישראל״.

לאחר הערב הקודם, ליאת קורן, מנהלת קהילת ״ישראלים קוראים ספרים בלונדון״ כתבה לנו את התרשמותה ״כחובבת כל מה שקשור לכתיבה ולשירה ובמיוחד בעברית, שמחתי מאד לשמוע על ערב שכולו הקראת שירה. הנושא של החוויה שלנו כישראלים בלונדון היה משותף לשירים, המילים היו חזקות ופוגעות בול. צחקנו עד דמעות, נהננו מאד ושמחנו להכיר ולהיות חלק מהקהילה. בצפייה גדולה לעוד מפגשים כאלה.״

יוצרים ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה - אירוע שירה

הזמנה לאירוע

להפתעתנו ולשמחתינו גילינו שליאת גם חוטאת בכתיבת שירה, ואחד משיריה אף נבחר להשתתף בערב הקרוב.

משוררת נוספת שתשתתף בערב, נחמה ראקוב, שיתפה אותנו בקשר המיוחד שלה ללונדון ובסיבה שהיה לה חשוב להגיע מישראל לאחר ששיריה ״צעדת המות של הזיכרון״ ו״ביתוק חבל הטבור״ נבחרו להשתתף בערב:

״אבא שלי נולד וגדל באנגליה, בן לרב של הקהילה החרדית בגייטסהד (הרב בצלאל ראקוב). מטבע הדברים כל ערכי המשפחה הושתתו על התורה ושמירת מצוות. ביום בו אני עזבתי את הדת, משהו בי נטה לחשוב שאני עוזבת גם את המשפחה, כי דת ומשפחה היו נראים לי כמו משהו בלתי ניתן להפרדה. אך ימים חלפו וספרו לי שחבל הטבור ההוא להורים ולמשפחה הוא בל ינותק. לא משנה כמה גדל המרחק ביני לבין הדת, המרחק ביני לבין המשפחה אף פעם לא גדל, ואפילו מצטמצם. והנה הוכחה קטנה לזה: נקרתה בפני הזדמנות לעמוד על במה, להקריא על משפחה, במקום הכי קרוב לאיפה שאבא שלי גדל״

מתוך השיר "בִּתּוּק חֶבֶל הַטַּבּוּר" מאת נחמה ראקוב:

"…הַסִּפּוּר שֶׁלָּךְ נִגְמַר

כְּשֶׁכָּרַכְתְּ אֶת הַחֶבֶל

סְבִיב הַצַּוָּאר

לְמַעַן יֵרָאוּ וְיִרְאוּ

שֶׁהַחֶבֶל לְטַבּוּר

כְּבָר לֹא מְחֻבָּר

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

 

אֶלָּא שֶׁאָז הוֹפִיעוּ

יָדַיִם שֶׁל אַבָּא

וְלֵב שֶׁל אִמָּא

שֶׁהִלְּכוּ בְּעִקְבוֹתַיִךְ

עַל חוּט שֶׁל קְרוּם דַּק

שֶׁמְּסַפֵּר לָךְ

שֶׁחֶבֶל הַטַּבּוּר הַהוּא

לְעוֹלָם לֹא יְבֻתַּק."

ללי מיכאלי היא משוררת נוספת שמגיעה גם היא מישראל לקחת חלק בערב השירה הקרוב. ללי מעידה ש"משמעותי מבחינתי להגיע ללונדון בגופי ולקרוא משיריי. להתחבר לקולות השירה הגדולים שבקעו מהמקום הזה. קברט המשוררים בלונדון זה אי של מסיבת שירה מהמיוחדים שאני מכירה. זו סצנה פואטית צעירה ששמה במרכז את השירה העברית ונותנת לה פרפורמנס ווקאלי ומוסיקלי. כמשוררת ישראלית שמוזמנת לאירועי שירה ופסטיבלים בעולם, מרגש אותי מאוד לקחת חלק באירוע זה." ללי הוציאה עד כה שישה ספרי שירה. ספריה תורגמו לשפות זרות ויצאו לאור בין השאר בניו יורק, צרפת, איטליה, סין, הודו, טורקיה ואיראן.

יוצרים ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה - ערב משוררים

מערב המשוררים הקודם. צילום: עמרי דגן

אנחנו גם מאוד מתרגשים לקראת שיתוף הפעולה עם סלינה-קמדן. סלינה היא רשת מלונות ישראלית בתפוצה בינ"ל, והמסעדה במקום (POWERPLANT) מציעה אוכל טבעוני מעולה. חלל ההופעות במסעדה הוא אינטימי ומושלם לאירוע כמו שלנו, ואנחנו מקווים שגם אתם תתאהבו בו כמונו.

בערב יוקראו גם שיריהם של עומר ברקמן, עפר בשן, מרים גולן, יצחק גוילי, נגה דקל, תום הדני נוה, יונתן וולפין, איה הוכשטט כהן, גילי יובל, עדי להט, ללי ציפי מיכאלי, טל ניצן, ליאת קורן, גד קינר-קיסינגר, שושנה קרבסי, נחמה ראקוב, שחר שמאי וגיא פרטי, מתי שמואלוף, קרן שפט, יובל ששון, הילה תומר.

בנוסף למשוררים שיקריאו את שיריהם, להלן גם המבצעים שישתתפו בערב: עפר בשן, עדו גונן, מאיר ורדי, אורית זלוטוגורסקי, עדי להט, אנה סנגר, מאיה קריסטל טננבאום, אשלי רכוב, שחר שמאי, קרן שפט.

מתי?

יום שלישי ה22 במרץ

פתיחת דלתות – 19:00

איפה בלונדון?

POWERPLANT – Selina Hotel Camden

89 Chalk Farm Rd, Chalk Farm, London NW1 8AR

כרטיסים

הכרטיסים אוזלים מהר.

המחיר מוזל עד ל-15 במרץ, אבל לא כדאי לחכות – מספר המקומות מאוד מוגבל.

https://www.thejewishcabaret.com/poetscabaret

 

תגיות:
אורית זלוטוגורסקי
איה הוכשטט כהן
אירוע לישראלים באנגליה
אירוע לישראלים בבריטניה
אירוע לישראלים בלונדון
אנגליה
אנה סנגר
אשלי רכוב
בריטניה
גד קינר-קיסינגר
גילי יובל
הילה תומר
טל ניצן
יובל ששון
יונתן וולפין
יוצרים בבריטניה
יוצרים בלונדון
יוצרים ישראלים בלונדון
יצחק גוילי
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
ישראלים קוראים ספרים בלונדון
לונדון
ליאת קורן
ללי מיכאלי
ללי ציפי מיכאלי
מאיה קריסטל טננבאום
מאיר ורדי
מרים גולן
משוררים באנגליה
משוררים בבריטניה
משוררים בלונדון
מתי שמואלוף
נגה דקל
נחמה ראקוב
סלינה קמדן
עדו גונן
עדי להט
עומר ברקמן
עפר בשן
ערב משוררים
קמדן
קרן שפט
שושנה קרבסי
שחר שמאי
שחר שמאי וגיא פרטי
שירה באנגליה
שירה בבריטניה
שירה בלונדון
שירה בציבור באנגליה
שירה בציבור בלונדון
תום הדני נוה
תרבות באנגליה
תרבות בבריטניה
תרבות בלונדון

כתבות נוספות של שחר שמאי

קרא עוד