מציינים 75 שנה לעצמאות ישראל בלונדון

פורום הארגונים הישראלי מזמין אתכם לשני אירועים מרכזיים ליום העצמאות השנה. עדיין לא מאוחר מדי לרכוש כרטיסים

חגיגות יום העצמאות הישראלי, בלונדון או בכל מקום אחר בעולם, היא הזדמנות להיפגש ולהתמנגל, וכמובן גם לחגוג את ההישגים וההיסטוריה של מדינת ישראל. לשם כך התכנס פורום הארגונים הישראלי בלונדון והחליט להוביל את שני האירועים המרכזיים; מסיבה ישראלית בערב החג עצמו, עם דיג'יי ישראלי, הופעת להקה, הקרנת סרט ואוכל ישראלי, והפנינג למשפחות באווירת פסטיבל -75 שכולל במת מוזיקה, פעילויות בהובלת הצופים, אוכל ישראלי וריקודי עם – בבנק הולידיי הראשון במאי.

אז מי הוא אותו פורום ארגונים ישראלי שעדיין לא הכרתם?

מעט מאוד ארגונים בלונדון יכולים להכריז על עצמם כישראליים נטו, אבל ישנם גם ארגונים יהודיים בהם הישראלים התברגו בתפקידי מפתח והם משפיעים במיוחד במה שקשור לשיתוף של הקהילה הישראלית, דרך אירועים וקמפיינים שונים.
את הפורום הקימה בזמנו שרון בואנוס, מי שניהלה את הבית הישראלי בלונדון, באופן של מפגשים משותפים כל רבעון, ובשנה האחרונה נרתמו להוביל את הפורום – מנו רטהאוס אלפר, שמשמשת כראשת שבט חלוץ ושבט אופק של הצופים בלונדון, ודנה אבן חן, יו"ר משותף של מועדון העסקים. 
בפורום חברים הארגונים הבאים: הצופים, צמח הפקות, עלונדון, מועדון העסקים הישראלי-לונדון, ארגון חנה, שלנו, ההסתדרות הציונית, מאנה-מאיר פנים, JW3, פסטיבל סרט, הבונדס, JCD, ספריית PJ, חב"ד הקהילה הישראלית, הסוכנות היהודית, ויצ"ו, Youth Aliya Child.

"פורום הארגונים הישראלי בלונדון הוקם כדי לאפשר לארגונים העוסקים במגוון הפעילות לקהילה הישראלית בלונדון פלטפורמה לתיאום וחשיבה משותפת כמו גם לעודד הזדמנויות לשיתופי פעולה בין ארגונים לטובת הקהילה" מספרת מנו. 
"פתיחת פורום הארגונים ע"י הבית הישראלי הובילה בראש ובראשונה להיכרות בין העוסקות והעוסקים במלאכה שלולא הפורום סביר להניח שלא היו מכירים", מסבירה דנה. "המפגשים וההיכרות הובילו לשיתופי פעולה נהדרים שעזרו להגדיל את המודעות וההשפעה של כל ארגון וגם לאיחוד המשאבים שאחרת היו מושקעים בנפרד עבור אותו קהל ואותה מטרה. אחד הנושאים הלא פחות חשובים שהפורום מייצר זה יומן קהילתי בו כל ארגון יכול להכניס את האירוע שלו ליומן על מנת שלא תהיה חפיפה של אירועים באותו יום או שבוע על מנת לעזור להבטיח הגעה של משתתפים כי אחרי הכל רוב הארגונים פועלים ובונים אירועים לאותה קהילה".

"הביחד מאפשר לתת יותר לקהילה המקומית – יותר רעיונות, יותר תקציב, יותר ערך. קיומו של הפורום ושיתופי הפעולה שנוצרים בו מאפשרים להעניק יותר לקהילה המקומית על שלל צרכיה ברמה האישית, המשפחתית והקהילתית", אומרת שחף ויינר איתן ,מנהלת השיווק והתקשורת השיווקית ב-JCD) – Jewish Child Day), ארגון צדקה שנוסד כדי לשנות את חייהם של ילדים נזקקים בבריטניה, ישראל וברחבי העולם.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
שחף ויינר איתן

הביחד מאפשר לתת יותר. שחף ויינר איתן. צילום: גליה ורטהים שרף

"אני חושבת שהפורום מייצג חלק גדול מהקהילה שלנו אך אני לא חושבת שאת רובה, כיוון שחלק מהארגונים מוכוונים יותר לקהילה היהודית ופחות לישראלית כי מן הסתם הקהילה היהודית גדולה יותר. אני חושבת שבמידה וימשיכו להיות שיתופי פעולה בין ארגונים יהודיים לארגונים ישראלים וככל שיהיו יותר ישראליות וישראלים שיעמדו בתפקידי מפתח באותם ארגונים – כך היכולת שלהם לייצג את הקהילה תגדל וכך גם ההשפעה שלהם והחשיפה שלהם לקהל חדש שמתחדש כל הזמן", ממשיכה דנה.

שיינד מריטן היא הנציגה הישראלית של תוכנית ספריית פיג'מה שמטרתה להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים ובמורשת יהודית-ישראלית. שיינד מארגנת אירועים בעברית עבור משפחות ישראליות. "הצטרפתי לפורום הארגונים לפני בערך שנה" היא מספרת, "ומאז הכרתי הרבה שותפים ישראלים שחיים בממלכה הרבה שנים כמוני. כולנו פועלים למען מטרה משותפת – שזה ליצור קהילה מגובשת שעובדת יחד".

"אני חושבת שלפורום יש פוטנציאל גדול להתרחב כי אין לי ספק שישנם עוד הרבה ארגונים שלא שמענו עליהם או ששמעו על הפורום וככל שיש יותר ארגונים יש יותר אפשרויות", מסכמת דנה. גם מנו מסכימה שהפורום אמור לייצר מכנה משותף ברור יותר, ולהרחיב את שיתוף הפעולה עם הקהילה היהודית.

שייניד מרטין

כולנו פועלים למען מטרה משותפת. שיינד מריטן

פרטים על האירועים:

מסיבת יום העצמאות 75 לישראל ב-JW3
341-351 Finchley Rd, London NW3 6ET

המסיבה הכי ישראלית לכבוד יום העצמאות; להקת בית צבי במופע מחווה לצביקה פיק ועוד קאברים מקפיצים; די ג'יי ופלייליסט משובח; כיבוד ישראלי; סרט ישראלי – זינוק בעלייה ועוד. 
יום שלישי, 25 באפריל 19:00-23:00. 30 פאונד / 36 פאונד כולל סרט. https://www.jw3.org.uk/israel-75-party

פסטיבל עצמאות 75 ב- JFS School
The Mall, Harrow HA3 9TE

מתקנים ואטרקציות לכל המשפחה; מוסיקה ישראלית; פיקניק קהילתי; פעילויות בהובלת הצופים וארגונים נותני החסות; אוכל ישראלי מפנק )לא כלול במחיר(; ריקודי עם, ושלל הפתעות! 
יום שני בנק הולידיי ה-1.5 בין השעות 14:00-17:00 ;מחיר 8 פאונד למבוגר, 6 לילד. https://www.tickettailor.com/events/75indepenceday/877554

מסיבות יום העצמאות בלונדון 2023

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
אטרקציות בלונדון
אירוע לישראלים בלונדון
אירועים לישראלים בלונדון
אנגליה
בריטניה
הממלכה המאוחדת
הקהילה הישראלית בלונדון
יום העצמאות באנגליה
יום העצמאות באנגליה 2023
יום העצמאות בבריטניה
יום העצמאות בבריטניה 2023
יום העצמאות בלונדון
יום העצמאות בלונדון 2023
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מה לעשות בלונדון
מסיבות יום העצמאות בלונדון
מסיבות יום העצמאות בלונדון 2023

כתבות נוספות של מערכת עלונדון

קרא עוד