טיסה נעימה

כמה הצגות תיאטרון זכו להיכלל בספר השיאים של גינס? המחזה 'בואינג בואינג' נכנס לספר ב-1991 תחת הקטגוריה: "המחזה הצרפתי המוצג ביותר בכל הזמנים" - עכשיו הוא מועלה (שוב פעם) בווסט-אנד

ההרצה המקורית של ההצגה הועלתה בלונדון בלבד (בתיאטרון אפולו) כשבע שנים, עם למעלה מ-2000 הופעות. הפארסה המצויינת שכתב מארק קאמלוטי ב-1961, זכתה כחמש שנים מאוחר יותר, לעיבוד קולנועי בכיכובם של ג'רי לואיס וטוני קרטיס. היסטוריה למעלה ממכובדת או ממוצעת, לכל הדעות. החדשה הטובה היא שההעלאה המחודשת בימים אלה בווסט-אנד לא מבזה את הישגי העבר ואף מחייה אותם.

הסיפור פשוט למדי ומבוסס על רעיון מרכזי המוביל את העלילה. ברנרד, רווק מושבע, מחליט על בילוי בו-זמני עם שלוש נשים: אמריקאית, גרמניה ואיטלקייה – שלושתן דיילות בחברות תעופה שונות ואין חשש שיכירו זו את זו. לצורך התמרון הוא נעזר בלוח הטיסות המדויק של כל חברה כדי להבטיח שהן לא יגיעו באותו זמן לאותה מדינה בה הוא נמצא. עד כה – פתרון מושלם ומגוון לבגידה.

העלילה מתחילה להסתבך כאשר ידיד נעוריו, רוברט – בן כפר טיפוסי (עם מבטא ולשי חזק בעיבוד הנוכחי) -מגיע לביקור פתע אחרי שנים שלא התראו. ברנרד מספר לו בגאווה על הישגיו ומזמין אותו להישאר עד שימצא לעצמו דירה. במקביל, התזמון המושלם מתחיל להשתבש עם ביטולן של טיסות עקב תנאי מזג-אוויר קשים, והעלילה הופכת לקומדיית טעויות קלאסית עשויה היטב.

אין כאן יומרות מיותרות. ההצגה פשוט מצליחה להצחיק ללא הפסקה. כל השחקנים מצויינים, ובולטים מארק ריילנס – שניהל בעבר את תיאטרון הגלוב, ואחד השחקנים האנגלים שכל מה שהוא עושה על הבמה מרתק; מישל גומז (בין השאר מסדרת הטלוויזיה, 'האגף הירוק') בתפקיד גרטכן, הדיילת הגרמנייה – שמצחיקה להפליא ולו רק בשל המבטא הגרמני הסטריאוטיפי הכבד והפיזיות הקומית הנהדרת שהיא מביאה; ופרנסיס דה-לה-טור, שעושה עבודה מצויינת בתפקיד המשרתת ברטה, זו שצריכה להתמודד עם המצבים הכמעט בלתי-אפשריים שאדונה מציב בפניה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

הבמה מעוצבת בפשטות אלגנטית, והתלבושות – במיוחד מדי הדיילות – מוסיפות הרבה צבע וחן לחוויה המהנה והמצחיקה שמותירה חיוך רחב על הפנים הרבה אחרי שההצגה הסתיימה.

עד – 20/10. ב'-שבת 19:30, שבת גם 15:00. £45-£15.

BOEING BOEING

Tel: 0870-060 6637

Comedy Theatre, Panton St, SW1

Tube: Piccadilly Circus

כתבות נוספות של אריאלה אשד

קרא עוד