חופים הם לפעמים

בחוץ למעלה משלושים מעלות ובפנים אין מזגן. מה עושים? נוסעים לחוף. מערכת עלונדון הכינה לכם רשימה של החופים הכי שווים באנגליה

השילוב של גל חום קיצוני וסאגת הקורונה המתמשכת (שמקשה על התיירות הבינלאומית), שלחו את רוב הישראלים שחיים בממלכה לחפש מפלט בחופים. על אף שבריטניה היא אי עם חופים מרהיבים ומגוונים, אנחנו נוטים לשכוח לפעמים עד כמה מרגשים הם יכולים להיות.

מספר ערי חוף בריטיות, כמו ברייטון או בורנמות', כבר נעשו לשם דבר באירופה ומוקדי משיכה לתיירות מקומית ובינלאומית אבל אנחנו הכנו לכם רשימה של שלושה חופים שהם אולי קצת פחות מוכרים ומתויירים אבל לא פחות יפים ומיוחדים מאלו שהוזכרו לעיל.

דרדל דור ומפרץ ללוורת'

חוף היורה, המשתרע לאורך 155 קילומטר ונמתח בין מערב דבון למזרח דורסט, הוא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו ואחד משבעת פלאי הטבע של אנגליה. מדובר ברצועת חוף עם נופים דרמטיים של צוקים לבנים מחד וחופי חול לבנים וארוכים מאידך.
לאורך רצועת היורה פזורים כמה וכמה חופים ואתרים מפורסמים ושווה להתעכב כאן על אחדים מהם. שני אתרים סמוכים זה לזה הם דורדול דור ומפרץ ללוורת'.

טיולים בבריטניה - דרדל דור

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

דורדול דור היא קשת טבעית ענקית שנוצרה מהישחקות צוקי הסלע ויוצרת מבנה דמוי דלת שנמתח מהחוף אל תוך המים. מדובר באחד מאתרי התיירות היותר מפורסמים בממלכה ובימי הקיץ החמים האלה אנשים רבים נוהרים מלונדון ומרחבי בריטניה ליהנות מהמראה ומהמים. בשבוע שעבר, מרוב עומס במבקרים, האתר נסגר אך נפתח עכשיו מחדש ובהחלט שווה ביקור.

דקות נסיעה ספורות מדורדול דור משתרע מפרץ ללוורת' שהוא עוד תצורת נוף ייחודית ואחד המפרצים המושלמים בעולם. האתר מקבל בדרך כלל כחצי מליון תיירים בשנה, בעיקר בחודשי יולי אוגוסט אבל סביר להניח שבימי שרב וקורונה טרופים אלה המקום מקבל עוד יותר מבקרים מתמיד. על אף העומס והגישה המעט בעייתית אליו, כדאי מאד לעשות את המסע הזה שכן מדובר בפחות בחוויה חד פעמית בפחות משעתיים וחצי נסיעה מלונדון.

חוף צ'סיל

כמו דורדל דור ומפרץ ללוורת', גם חוף צ'סיל שוכן לאורך רצועת חוף היורה וגם פה מדובר באחת מתצורות הנוף היחודיות בבריטניה, ויש אומרים גם בעולם כולו.

חוף צ'סיל מזוהה לעתים הן כטומבלו, כלומר רצועת יבשה ארוכה המחברת בין יבשה לאי כמו האי מיקלון בצרפת או מונטה ארג'נטריו באיטליה. חוקרים אחרים מזהים את חוף צ'סיל כסוג של שרטון ארוך ורחב המשלב גם חוף של חול לבן וגם חוף של חלוקי אבן. כך או כך, מדבור באחד הנופים היותר מרהיבים לאורך רצועת היורה כולה והקמום שימש השראה לאי אלו יצירות אמנות וספרות כמו הנובלה "על חוף צ'סיל" של הסופר איאן מקיואן שאף עובדה למסך הגדול לפני כשלוש שנים ונעשתה לסרט בכיכובה של סירשה רונן.

מפרץ קייננס

חצי האי קורנוול בדרום מערב אנגליה הוא חבל ארץ יפהפה המשופע בנופים דרמטיים של צוקים נישאים אל תוך הים הקלטי ורכסי הרים בפנים הארץ עם אדמות בור שהציתו את דמיונה של הסופרת דפנה דה מוריה שרוב ספריה מתרחשים בקורנוול.

היום מדובר באחד מאזורי התיירות היותר אלגנטיים של הממלכה ומטבע הדברים מדובר באזור של חופים מגוונים הנעים בין מפרצים קטנים הנעלמים בגאות לבין חופים לבנים ארוכים בדרום.

מפרץ קייננס בדרום קורנוול, באזור הנקרא פנינסולת הלטאה, אמנם רחוק מאד מלונדון (למעלה משבע שעות נסיעה) אבל ממש שווה את המאמץ שכן הוא נחשב לאחד החופים הטובים בעולם ונראה כאילו הוא לקוח מסיפורי אגדה. החול לבן בצורה בלתי רגילה, המים בגון טורקיז בוהק ולא פלא שמשוררים ואמנים רבים שוררו את החוף הזה כמו לורד אלפרד טניסון שכתב "גלים מפלצתיים של ירוק דשא מלא הוד מתנפצים על הצוקים".

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
ֿ
אטרקציות באנגליה
אטרקציות בבריטניה
דפנה דה מוריאה
דרדל דור
האי פורטלנד
חוף היורה
חוף צ'סיל
חופים באנגליה
חופים בבריטניה
חצי האי קורנוול
טיול מחוץ ללונדון
טיולי טבע באנגליה
טיולי טבע בבריטניה
טיולים באנגליה
טיולים בבריטניה
מפרץ ללוורת
מפרץ קייננס
על חוף צ'סיל
קורנוול
קייננס קוב

כתבות נוספות של מערכת עלונדון

קרא עוד