חושבים לחזור לישראל? אפשר לעשות זאת בשלבים!

קול הישראלים בבריטניה

עד 70% הנחה ב-TOPMAN! מהרו, בקרוב מסתיים הסייל.

(09/01/19- 08:45)

"הקיור" נכנסו להיכל התהילה של הרוקנ'רול וההופעה הקרובה שלהם באזור תהיה בדבלין – כרטיסים כאן.

(14/12/18- 13:11)

מישל אובמה מגיעה להרצות בלונדון – כרטיסים כאן.

(12/12/18- 13:14)

20% הנחה למנוי שנתי ו-10% הנחה לכרטיס כניסה לגן החיות של לונדון!

(07/12/18- 09:58)

רק £15 פאונד לתצפית ממגדל השארד בלונדון!

(07/12/18- 09:51)

עד £100 הנחה על טלוויזיות ב-Currys PC World!

(07/12/18- 09:46)

אפטרנון טי זוגי בלונדון במלון הילטון דוקלנדס – רק £29 במקום £84, כולל יין מבעבע בלי הגבלה! כדאי למהר לפני שייגמר…

(07/11/18- 13:40)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון: 45% הנחה למחזמר Thriller, רק £17.50 ל-Kinky Boots ועוד הנחות שוות למופעי תיאטרון בווסט-אנד.

(30/10/18- 10:00)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
06:00 04/04/18

חושבים לחזור לישראל? אפשר לעשות זאת בשלבים!

אם יש לכם עסק בבריטניה ואתם שוקלים חזרה לארץ – כדאי לדעת שישנן כמה דרכים לבצע את התהליך. תוכלו להיעזר במשרד הקליטה ונציגי הבית הישראלי בלונדון. כל הפרטים על יריד העלייה ותושבים חוזרים בפנים

יריד בלונדון: יריד עלייה ותושבים חוזרים לישראל

תהליך החזרה לארץ מצריך היערכות ותכנון מראש כדי שתהליך הקליטה וההשתלבות בעולם העסקי בישראל יהיה חיובי. תהליך כזה נדרש במיוחד אם אתם מנהלים עסק שמהווה עבורכם בסיס כלכלי ומקצועי. אז עולות השאלות הגורליות שאיתן אתם צריכים להתמודד לגבי האפשרות להמשך הפעלת העסק בישראל. אחת השאלות היא: האם זה בכלל אפשרי להפעיל את העסק מישראל? התשובה היא: כן! זה אפשרי בהחלט. נכון, הדבר מצריך תכנון והיערכות מתאימה, וייתכנו גם אתגרים וקשיים בדרך. אבל לחזרה יש גם יתרונות עסקיים וכלכליים. אם אתם בעלי עסק בבריטניה ושוקלים לחזור לארץ, נסו לענות על השאלות הבאות.

האם אפשר בשלב ראשון להמשיך להפעיל את העסק בבריטניה גם אחרי החזרה לישראל?
האם ניתן יהיה להמשיך להפעיל את העסק בבריטניה מישראל על ידי בקרה ושליטה מרחוק?
האם כדאי להעסיק עובדים בארץ לטובת המשך הפעילות העסקית בבריטניה מבחינת עלות ההעסקה?
האם תוכלו להרחיב את העסק ולהציע בהמשך שירות גם ללקוחות בארץ?

אם עניתם "כן" על אחת מהשאלות הנ"ל – אתם בכיוון הנכון. זאת, משום שמסתבר כי ישנם עסקים שניתן להמשיך להפעילם בחו"ל מהארץ, ואף להרחיב את פעילותם גם לישראל. דוגמה טובה לכך ניתן ללמוד מסיפורו של תושב חוזר בשם נורמן.

רוצים לדעת פרטים נוספים? בואו אל כנס עלייה ותושבים חוזרים ב-15 באפריל בלונדון.

יריד בלונדון: יריד עלייה ותושבים חוזרים לישראל

ביטוי להגשמת המטרות האישיות והמקצועיות שלי בישראל

נורמן הוא בעל עסק של ייעוץ פיננסי וניהול תיקי השקעות. פגשתי אותו בקורס של יזמות עסקית שנערך עבור תושבים חוזרים פוטנציאלים. זהו קורס שערך משרד העלייה והקליטה בשיתוף עם "הבית הישראלי". אחרי הקורס, נורמן חזר ארצה. "אני כותב שורות אלו כשאני מתבונן על נוף מרהיב הצופה לים התיכון מביתנו שבזיכרון יעקב", הוא מתאר את תהליך חזרתו לארץ באופן מיוחד ומרגש. "המקום היפה הזה הוא ביטוי להגשמת המטרות האישיות והמקצועיות שלי ושל אשתי".

נורמן עבד כאיש השקעות בתחום קרנות גידור. אך כמו רבים וטובים איבד את מקום עבודתו בעקבות המשבר הפיננסי הגדול של 2008. בהשראת כמה חברים טובים, שביקשו ייעוץ וניהול פיננסי, הוא החליט להקים ב-2010 חברה שמתמחה במתן מענה פיננסי בעיקר למשפחות. החברה הצליחה ותוך שנה, אשתו חזרה עם שלושת ילדיהם לארץ כדי לאפשר לבתם הבכורה להשלים שלוש שנות בית ספר תיכון בישראל. נורמן חי על הקו במשך שש שנים ובזמן הזה בנה את העסק שלו והתפרנס. ואז, בסוף שנת 2016, החליט שהגיע הזמן לחזור לארץ באופן רשמי.

יריד בלונדון: יריד עלייה ותושבים חוזרים לישראל

"המקום היפה הזה הוא ביטוי להגשמת המטרות האישיות והמקצועיות שלי ושל אשתי". שקיעה בים התיכון

אפשר להעתיק את העסק לישראל בשלבים

בעוד שהוא והצוות שלו ממשיכים להפעיל את החברה בחו"ל, נורמן החל כבר ביולי 2017 לנהל תיקים בארץ. "למרות שאני בא מתחום ההשקעות ומתמחה בו, נוכחתי ללמוד במשך השנים שמה חשוב ללקוחות שלנו ולאנשים באופן כללי יכול להיות מעבר להשקעות", הוא אומר. "לכל אחד מאיתנו יש מטרות אישיות הקשורות לחייו ולרווחת משפחתו. בדרך כלל זה הרצון להגיע לעצמאות כלכלית, אך יכולה להיות גם מטרה אחרת, כגון מתן עזרה לילדים או לבני משפחה אחרים. מטרת הפעילות שלי הן בארץ והן בחו"ל היא לתת מענה לכל עניין או סוגיה פיננסית על מנת לאפשר לכם להתרכז בדברים החשובים שלכם בחיים".

"אני בין היועצים הפיננסיים הבודדים עם רישיון ניהול תיקי השקעות בשתי מדינות", ממשיך נורמן. "כמו כן, עברתי את התהליך של 'תושב חוזר' על כל היבטיו. מבחינה משפחתית-חברתית, היה לי קל לחזור, אך לקח לי יותר זמן להתרגל לאופן שבו מתנהל הצד המקצועי בארץ. השיטה העסקית פה שונה ויש לקחת עובדה זו בחשבון כששוקלים השתלבות מקצועית בישראל".

מסיפורו של נורמן ניתן להסיק שזה אכן אפשרי לחזור לארץ ולהעתיק את העסק בשלבים, תוך המשך פעילותו והרחבתו גם לשוק בישראל. זאת מבלי לקטוע את רצף ההשתכרות וההכנסה הקיימת. מעוניינים גם להעתיק את העסק שלכם בבריטניה? פנו אלינו במרכז ביזנס IL של משרד העלייה והקליטה או לבית הישראלי, הנציגים שלנו בלונדון. אנו עומדים לשירותכם בכל פנייה, שאלה והדרכה במטרה לסייע לכם לחזור לארץ באופן הטוב ביותר.

רוצים לדעת פרטים נוספים? בואו אל כנס עלייה ותושבים חוזרים ב-15 באפריל בלונדון.

מוטי מורד הוא מנכ"ל מרכז ביזנס IL של אגף יזמות עסקית במשרד העלייה והקליטה. כתבה בעלונדון לישראלים בלונדון שחושבים לחזור לישראל מבריטניה

מוטי מורד

מוטי מורד הוא מנכ"ל מרכז ביזנס IL של אגף יזמות עסקית במשרד העלייה והקליטה.
מס' טלפון מחו"ל: 972-3-5117115 +
מס' טלפון מישראל: 1-700-701-200
דוא"ל: infobiz@014.net.il
www.2binisrael.org.il