חומוס מנגבים ב״כיף״! הזמנות עד הבית

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
מה לאכול בלונדון, מסעדות ובתי קפה בלונדון, תוכן מקדם
18:37 05/06/20

חומוס מנגבים ב״כיף״! הזמנות עד הבית

איש עסקים לונדוני החליט לזנוח הכל ולהתמקצע בהכנת החומוס המושלם. הכירו את האוכל טרי והבריא של ״כיף״ – Keff

חומוס בבריטניה
סלטים וממרחים טריים עם ניחוחות של הבית. משלוחי אוכל ב״כיף״

כבר עשה לכם תיאבון? הזמינו כאן: https://keff.co.uk

יורם ינובסקי חי כאן בלונדון כבר יותר מ-40 שנה. הוא איש עסקים, בוגר תואר שני, שאהבתו למטבח המזרח-תיכוני גרמה לו לעזוב הכל ולהפוך את מטבחו הביתי לכור אטומי קטן של בישול מהביל. ניחוחות גרגרי החומוס מתערבבים בריח המטבוחה החריפה, הלאבנה תלויה מהקיר בחיתולי בד, והחצילים? השכנים בשכונה המהוגנת לא מאמינים, אבל פעמיים בשבוע ארומת הצלייה שלהם על הברביקיו שבחצר מציפה את האזור בריח ממכר. אשתו כבר הבינה, הפנימה ונכנעה! והילדים? מבקשים עוד מנה ועוד מנה!

הכל החל לפני שש שנים בשיחת טלפון תמימה בינינו. שמי עדי פרוסט, במאי טלוויזיה עם דגש על תכניות קולינריה (מאסטר שף, משחקי השף, גיל חובב, הילה אלפרט, אבי ביטון ועוד רבים וטובים). אני חדש פה בשכונה – הגעתי ללונדון כדי לעזור ליורם ויחד לנסות ולהגשים את החלום שנקרא ״כיף״. החלום התחיל בנסיעת תחקיר שעשינו לירושלים, בחיפוש אחר החומוס המושלם. זו נסיעה שהביאה אותנו לחמארות נסתרות ופתחה לפנינו עולמות טעם שהפכו לנו את המוח וחידדו את כל חושי הטעם. בעקבות זאת המשכנו לחפש.

חומוס בלונדון, יורם ינובסקי

אהבתו למטבח המזרח-תיכוני גרמה לו לעזוב הכל. יורם ינובסקי

תפריט שלא מבייש אף מסעדה מזרחית

ביקרנו בגליל, ביפו ובעכו. הגענו לכל מקום שמתהדר ביכולות ההכנה המופלאות של גרגר החימצה. הבנו שלכל אזור טעם שונה, צורת גריסה שונה, ואפילו טמפרטורה שונה. בקיצור, עולם שלם. יחד חקרנו ולמדנו המון על הגישה, על המטבח ועל התרבות שכל כך מאפיינים את האזור ממנו באנו. החומוס, הטחינה, המטבוחה החצילים, עוד ועוד סלטים, שהפכו לאובססיה אצל יורם ולחווייה מאלפת עבורי.

חליל, נצר לאצולת חומוס יפואית וחבר, הגיע גם הוא ללונדון ויחד עם יורם הם חרשו את השווקים בחיפוש אחרי חומרי הגלם הטובים ביותר שיעשו כבוד ויתאימו לטעם המדויק, שעליו לא הייתה שום פשרה. בין לבין, הם הסתגרו במטבח ויחד הרימו אחלה תפריט שלא מבייש אף מסעדה מזרחית. השנים עוברות, יורם התמקצע והפך את המתכונים לדרך חיים, והתגובות שקיבל היו נרגשות. ישראלים שמרגישים געגוע לטעם ולריח של הבית החלו צובאים על דלת ביתו. גם הבריטים לא נותרו אדישים; מסתבר שמשהו בטעמים הפיקנטיים שלנו, הישראלים, עושה להם את זה.

חומוס לונדוני, מסעדת כיף

ישראלים שמרגישים געגוע לטעם ולריח של הבית החלו צובאים על דלת ביתו, וגם הבריטים לא נותרו אדישים. אוכלים ב״כיף״

אוכל טעים ובריא שעושים באהבה ומתוך כבוד למקום שממנו באנו

יורם הוא חבר ילדות ובכל גיחה לישראל הוא הקפיד לבקר. אנחנו אוהבים לבשל יחד, לארח ולאכול טוב. באחד הביקורים שלו אצלי במטבח הבנו שנינו שאת התחביב הזה שהוא אימץ אפשר וכדאי להעביר לכיוון מקצועי יותר ומשם הייתה הדרך קצרה. כרגע איחדנו כוחות. בשל המצב המורכב, את רוב העבודה אנחנו חולקים בינינו: קניות, בישול, אריזות ומשלוחים. הכותרת שלנו היא ב״כיף״: אוכל טרי וירוק, ללא כל חומרים משמרים, וסלטים בריאים שעושים באהבה ובכבוד למקום שממנו באנו, וכמובן תוך שמירה על כל כללי ההיגיינה הנדרשים והנחוצים.

האתר שלנו זמין ומשתנה – אנחנו מוסיפים אליו מוצרים חדשים ודואגים לעדכן אותו כל הזמן. התכניות? לכבוש את העולם ולהראות שהאוכל שלנו הוא הכי טעים ובריא! במציאות, פעמיים בשבוע – בימים שלישי ושישי – אנחנו מתחייבים להופיע על מפתן דלתכם עם מיטב התוצרת. סלטים וממרחים שיעשו לכם נעים לחיך. הכל טרי מאותו היום! אז בפעם הבאה שעולה לכם הגעגוע ובא לכם ניגוב עם פיתה אמיתית כמו בבית – כנסו לאתר והזמינו. אנחנו נמצאים פה לידכם ובשבילכם.

סלטים וממרחים שיעשו לכם נעים לחיך. כל יום שלישי ושישי עד מפתן ביתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *