חג פרטיות שמח! מיסטר בין נכנס לקריז

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
06:00 25/05/18

חג פרטיות שמח! מיסטר בין נכנס לקריז

מיסטר בין מתרעם כשהוא מבין שהתרגל כבר לראות אלפי הודעות ספאם שלא נקראו ורוצה להאמין במשיח וירטואלי

חג פרטיות שמח
"יש מצב שנקום ביום שבת בבוקר ונראה מספר חד-ספרתי של הודעות שלא נקראו?". אנשים חוגגים בטבע (אילוסטרציה...). צילום: Designed by jcomp/Freepik

עצבנו אותי לגמרי כל אלה. יאללה, שיגיע כבר היום המיוחל ואפסיק לקבל את הספאם הלא נגמר הזה. הגיע היום באמת? 25 במאי צריך להיות יום חופש רשמי של אנטי-ספאמרים. בנק הולידיי אפילו. ריספקט ל-GDPR! רק תעשה את העבודה כמו שצריך.

20,000 הודעות שלא נקראו במייל. איך הגעתי למצב הזה? מי בכלל נכנס לרשימות תפוצה שלכם? למה אני צריך התראות על כל מיני שטויות? כולם מנסים למכור לי הטבות עלאק. מה בכלל קיבלתי מכם? טוב, Ocado באמת נותנים הנחות מדי פעם. בסדר, נגיד. וכן, עלונדון באמת עוזרים לי לתכנן את הסופשבוע בלונדון. אבל מה רוצים ממני, כל השאר?

"ג'ים-אל" – יש משיח לגוגל?

למה אני לא יכול לקבל רק הודעות מחברים וממשפחה כמו פעם? אולי זה ספאם, אבל לפחות ספאם שמקבלים באהבה. מצגות על בעלי חיים שתופסות כמה מ"ב טובים, סרטים שהיה אפשר לשלוח לינק ביוטיוב, אבל לא; "נשלח לך את כל הקובץ, ככה שיסתום לך את התיבה כמו שצריך". תמונות של המשפחה שלא נעים למחוק, למרות שזה בכמויות מטורפות.

יש מצב שנקום ביום שבת בבוקר ונראה מספר חד-ספרתי של הודעות שלא נקראו? אם כן, אני באמת אתחיל להאמין באיזשהו משיח. אולי המשיח של גוגל. אני אקרא לו "ג'ים-אל". אבל כזה שרוכב על גמל. כמו פעם. לא אוטוסטרדות של מידע מיותר של אלה שנכנסים אל תוך התיבה, מציפים אותה ומנסים לשטוף לנו את המוח. רק כמה מיילים ביום כדי שאפשר יהיה לחיות כמו בנאדם, בלי לסנן את כל הקרציות. כמה פעמים אפשר ללחוץ על Unsubscribe?

וכן, תמחקו את הפרטים שלי מכל מקום אפשרי, יא מונופוליסטים מוצצי מידע! שמעתם גוגל? גם אתם. אל תשלימו לי משפטים בחיפוש יותר, אל תראו לי מודעות של דברים שקניתי ואל תמצאו לי מקומות שנראה לכם שמתאים לי לאכול בהם. ואם אני מחפש בגוגל "איך להיפטר מגוגל", אל תשלימו לי ל"איך להיפטר מהרפס תוך יום".

ואפילו עוד לא התחלתי לדבר על כל הרשתות הלא חברתיות האלה וכל שיחות הטלפון ההזויות שאני מקבל כל יום מכל העולם. עזבו אותי בשקט!

שיהיה לנו אחלה יום אנטי-ספאם וחג פרטיות שמח!

מצאתם טעות?
מיסטר בין (מר פח) בלונדון

מיסטר בין

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? כתבו אליו

* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.

לכתבות נוספות של מיסטר בין
תגיות : מיסטר בין
יכול לעניין אותך