זוכרים ברשת

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
03:07 29/04/08

זוכרים ברשת

רשימת אתרים המנציחים את חייהם של חללי מלחמות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. לציון יום הזיכרון, רגע לפני שמתחילים בחגיגות ה-60 למדינה

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל מתייחדים ישראלים ואלפי משפחות שכולות עם זכרם של הנופלים במלחמות ישראל ובפעולות האיבה. אתרי הזיכרון ברשת האינטרנט משמשים מצבה דינאמית ומספקים לגולשים אמצעים שונים להתייחדות עם יקיריהם, הזדמנות להכיר מקרוב את הנופלים ואפשרות להתבטא באמצעות תגובות, פורומים ודפי עד שנועדו לכבד את זיכרם של הנופלים. מי שמרגיש בלונדון קצת רחוק מאווירת היגון וגילויי הגבורה, ורוצה לקחת חלק בהוקרה הלאומית מוזמן לגלוש.

יזכור – אתר של משרד הביטחון הכולל את רשימת חללי מערכות ישראל. ניתן לאתר את דפי הנופלים על פי שם, תאריך נפילתם העברי או הלועזי או מקום היישוב בו התגוררו בחייהם. כל דף מכיל מידע אישי על הנופל, סיפור חייו, מקום קבורתו, תמונתו ומידע נוסף, כגון עיטורי קרב בהם זכה, כיצד נפל ועוד. באתר גם ניתן לקרוא ולהאזין לפרקי שירה לזכר הנופלים.

www.izkor.gov.il

לעד – אתר לזכר האזרחים, קורבנות פעולות האיבה. אתר האינטרנט של משרד העבודה והרווחה והמוסד לביטוח לאומי הכולל בתוכו את רשימת האזרחים הישראלים שנהרגו בפעולות האיבה. המידע המוצג באתר נאסף מקטעי שיחות וזיכרונות של בני משפחות ההרוגים. באתר, ניתן לאתר מידע לפי שם החלל (פרטי או משפחה), תאריך האירוע, מקום מגורים ומקום האירוע.

www.laad.btl.gov.il

הנופלים – אתר הנופלים מספק דפי הנצחה אישיים, אך כולל בתוכו גם תכנים נוספים, כגון \'גלריית השכול\', בה מוצגות יצירות אמנות גראפיות או טקסטואליות שיצרו בני משפחות לזכר יקיריהם. בגלריה ניתן לצפות בציורים וצילומי אנדרטאות ולקרוא שירים, סיפורים או הקדשות אישיות. בין היוצרים ניתן למצוא את עבודותיהם של משה שמיר, נתן יונתן, יגאל תומרקין ועוד. בדפי ההנצחה עצמם ניתן ללמוד מעט על כל אחד מהחללים, באמצעות תמונות, סיפור חיים, סיפורי קרב, מכתבי תנחומים, הספדים, שירים ועוד.

www.hanoflim.com

אתר ההנצחה הישראלי – האתר מציע מנוע חיפוש לשמותיהם של הנופלים במערכות ישראל באמצעותו ניתן לאתר את האדם המבוקש או רשימה שמית המסודרת על פי אלף-בית, דרכה ניתן לגלוש לדפי ההנצחה. בנוסף מאפשר האתר לקרובים או לחברים להקים דף הנצחה פרטי ליקירם, הכולל אלבום תמונות, פרטים על הנופל ועל האירוע בו נפל, כמו גם טקסטים אישיים, הספדים ומכתבי פרידה, ואפשרות להדליק נר נשמה וירטואלי. האתר הוא מסחרי, המציע שירותים כאלה ואחרים תמורת תשלום.

www.izkor.net

יד לבנים – האתר של ארגון \'יד לבנים\' מספק מידע רב על הארגון ועל הסיוע שהוא מושיט למשפחות השכולות. בין השאר ניתן למצוא טפסים, מידע על אפשרויות ההנצחה, מידע למשפחות וקישורים לאתרי הנצחה פרטיים של חללים. באתר ניתן למצוא גם פורום פעיל, צילומים של אתרי ואנדרטאות הנצחה ברחבי הארץ ומסמכי מורשת קרב לגבי פעולות צהל לאורך השנים.

www.yadlabanim.co.il

אורט – אתר בו מוצגת מפה ובה מסומנים ישובים הקרויים על שמם של הנופלים, וכן הסברים קצרים המגלים קצת על מי שהיו.

www.mop.ort.org

בנוסף, ישנם אתרים של חיילות צהל השונים, כגון אתר חיל השריון,www.arcm-latrun.org.il, אתר חיל התותחנים www.beithatothan.org.il ואתר חיל המודיעין www.intelligence.org.il, בהם ניתן למצוא מידע על החללים, סיפורי הקרבות ודברי הנצחה.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *