הקשרים העסקיים והמחקריים בין ישראל ובריטניה מתהדקים

השר הבריטי סם ג'ימה מסכם ביקור פורה בישראל // BP משקיעה בסטורדוט // Halma משתפת פעולה עם אוורקראוד // שלוש ידיעות עסקיות

סם ג'ימה, השר הבריטי לאוניברסיטאות, מדע, מחקר וחדשנות, הגיע לביקור בישראל בתחילת החודש. בביקור הוא חתם על הסכם בסך 4 מיליון פאונד לטובת המחקר המשותף בין המדינות בתחומי האינטליגנציה המלאכותית והדאטה, והשיק את תוכנית BIRAX Aging – שיתוף פעולה מדעי בין בריטניה וישראל בנושא ההזדקנות.

מטרת התוכנית BIRAX Aging היא לקדם מחקר מדעי חדשני על ההזדקנות והשפעתה על בריאות האדם, ולעודד שימוש בטכנולוגיה, ביג דאטה ורפואה מותאמת אישית. התוכנית פתוחה להצעות מחקר בתחום מטעם חוקרים, מעבדות ומוסדות אקדמיים ישראליים ובריטיים.

"לבריטניה ולישראל יש מערכת יחסים חזקה והתחייבות משותפת למצוינות במדע ובטכנולוגיה", אמר ג'ימה במהלך ביקורו. "בבריטניה, אנחנו משקיעים יותר מאי-פעם כדי לשפר את המעמד העולמי שלנו במחקר ובחדשנות. אנו רואים בישראל כשותפה אסטרטגית במשימה זו… שתי המדינות שלנו מחויבות להרחיב את גבולות הידע ולהעביר את הידע הזה לטובת העולם".

הודעתו של סם ג'ימה:


טעינת רכב חשמלי בחמש דקות

ענקית האנרגיה והנפט הבריטית משקיעה 20 מיליון דולר (כ-15 מיליון פאונד) בחברת סטורדוט הישראלית וחתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עמה בתחום הטעינה המהירה לכלי רכב חשמליים.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

ההסכם נועד לפתח את הדור הבא של תשתיות הטעינה המהירה לרכבים חשמליים, שצפויה לארוך חמש דקות בלבד, בדומה לתדלוק רגיל. "הטכנולוגיה של StoreDot מראה פוטנציאל אמיתי לסוללות רכב שיכולות להיטען באותו זמן של מילוי מיכל דלק", אמר טופאן ארגינבילק, מנכ"ל Downstream ב-BP.

הטכנולוגיה של StoreDot מבוססת על סוללות ליתיום-יון, שמאפשרות טעינה מהירה (30 שניות) למכשירים ניידים. המכירות הראשונות של סוללות אלה צפויות להתחיל רק בשנת 2019. על ידי שימוש באותה טכנולוגיה, החברה כאמור מפתחת סוללה חדשה לרכבים חשמליים, ובימים אלה מגייסת כספים להקמת מפעל בארה"ב לייצור הסוללות.

הסכמים עסקיים ישראל בריטניה - טעינה בחמש דקות. סוללת הרכב החשמלי. איור: סטורדוט

טעינה בחמש דקות. אילוסטרציה של סוללת הרכב החשמלי החדשה

שיתוף פעולה ישראלי-בריטי מציל חיים

חברת המימון הישראלית OurCrowd הודיעה בסוף מאי האחרון על שיתוף פעולה עסקי עם קבוצת Halma – קבוצה בינלאומית שמאגדת חברות העוסקות בטכנולוגיות מצילות חיים. השת"פ נועד לסייע בקידום הטכנולוגיות שמתמקדות בזיהוי סיכונים ובריאות דיגיטלית.

OurCrowd היא פלטפורמה למימון המונים בעלת פורטפוליו של 150 חברות סטארט-אפ, שהצליחו לגייס למעלה מ-750 מיליון דולר (כ-560 מיליון פאונד). במרץ האחרון, הודיעה החברה על פתיחה של סניף בלונדון, שיפעל לצד תשעה סניפים אחרים ברחבי העולם.

Halma, שהמטה המרכזי שלה נמצא בבריטניה, היא קבוצה עולמית המספקת מוצרים, פתרונות ושירותים חדשניים בתחומים שונים, כמו בריאות דיגיטלית, תשתיות וניטור סביבתי. הקבוצה מגלה שמבין פעילותיה, היא התקינה מערכות לזיהוי אש במקומות רבים ברחבי העולם, כולל בארמון בקינגהאם ובמגדל השארד בלונדון, וגם בבית הלבן בוושינגטון די-סי.

"אנחנו מחפשים את החידושים הטובים ביותר בתחומי המדטק, המבנים החכמים והניתוח הסביבתי, וישראל היא המקום למצוא אותם", אמרה ד"ר אינקן בראונשמידט, האחראית על תחום הדיגיטציה והחדשנות בקבוצה.

הסכמים עסקיים ישראל בריטניה

"ישראל היא המקום למצוא את החידושים הטובים ביותר". ד"ר אינקן בראונשמידט

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
שיתוף פעולה ישראלי בריטי